Головна Стисло Екскурсія до шацького Межигір’я

Екскурсія до шацького Межигір’я

3767

Про власників п’яти казкових будиночків за кількаметровою загорожею в урочищі Гряда до сих пір ходять легенди. Хто наказав їх звести: Янукович, Азаров?.. На таких, як вони, що грабували власний народ, наживаючи собі статки, нині збирається досьє – аби не змогли уникнути відповідальності. А тим часом їхні елітні володіння стають об’єктами масового паломництва людей. Межигір’я, Сухолуччя, Синьогора, недобудований маєток у Криму – оглядини цих територій персонального раю вводять відвідувачів у шок своїм показним багатством і розкішшю.

Елітні дачі на Світязі виглядають набагато скромніше як зовні, так і всередині. Кому був виділений чималий шмат землі на самому березі озера – сьогодні дослідити важко. Земля кілька разів перепродувалася, відповідно змінювалися господарі. Шацькій делегації, в склад якої ввійшли працівник Шацького РВ УМВС, представники Народної Самооборони і партій «Батьківщина», «Свобода», депутати районної і селищної рад, ворота маєтку відчинили не відразу. Сторож був налаштований трохи вороже, бо, бачте, вчора вже були гості, все сфотографували, відзняли відео і закинули в Інтернет. Утім, Володимир Сорочук, який нині наглядає за територією і, як виявилося, наділений більшими правами, як сторож, люб’язно провів нас всередину відпочинкового містечка і навіть показав документи, за якими кожен будиночок оформлений на окремого власника з міст Київ, Донецьк, Херсон, Донецької та Одеської областей. Володимир Климович пояснив причину настороженості колеги тим, що нещодавно до володіння увірвалися невідомі. Битами і металевими прутами розбили комп’ютери в приміщенні для охорони та скло вхідних дверей одного з котеджів. Нападники виявилися мешканцями міст Володимир-Волинський і Нововолинськ. Сказали, що шукали Януковича. Їх спершу затримали, а потім відпустили через відсутність заяви господарів до міліції. Днем пізніше на екскурсію маєтком напросилися представники начебто місцевої Самооборони. Виявилося, тепер багато хто називається самооборонцями, аби отримати дозвіл ввійти на територію, що охороняється. З такими слід бути обережними. Телефон дійсного голови Шацької Народної Самооборони Олександра Положевця: 067-10-91-260.

То що ж ми побачили на волинському Межигір’ї? П’ять дерев’яних будинків, гігантського розміру альтанка, в якій міститься мангал і печі для смаження-коптіння-сушіння; дитячий майданчик, баня з басейном. А ще вимощені бруківкою доріжки, дерев’яні лавочки, клумби з вишуканим дизайном, декоративні кущі, багато наземних ліхтариків. Газон тут, очевидно, підстригають навіть взимку. Постійно і звідусіль ведеться відеоспостереження. Будинки ще не здані в експлуатацію, проте одні вже повністю укомплектовані меблями, посудом (в кухні одного з будиночків побачили естетично засервірований стіл з дорогими приборами і свічками в дорогих підсвічниках), спальними гарнітурами; в інших ще ведуться внутрішні роботи. Те, що вдалося побачити, можна назвати одним словом  – «розкіш». Золотих унітазів не виявили, проте бачили дорогу сантехніку, добротні меблі іноземного виробництва, багаті люстри, з яких ще навіть бірки не знято, килими.  Більшість систем у будинку автоматизовані. Через дорогу від комплексу – вертолітний майданчик. Власників усього цього добра на Гряді ще не бачили. Невідомо, чи й побачать з огляду на останні події в країні. Про ймовірну зміну призначення шацького Межигір’я читайте в наступних номерах районної газети.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.