Головна Наради, сесії Депутати районної ради засудили криваві події в Україні

Депутати районної ради засудили криваві події в Україні

2758

Криваві події в Києві, зокрема нічим не виправданий розстріл мітингувальників, змусили депутатів Шацької районної ради зібратися в суботу, 22 лютого, на позачергову сесію районної ради. В день, коли Україна прощалася зі своїми вбитими синами-героями, обранці громади висловили власну оцінку тривожній суспільно-політичній ситуації в державі. В засіданні сесії, окрім керівників району і депутатів (зібралися майже в повному складі, лише 3 були відсутні з поважних причин), взяли участь Григорій Пустовіт, голова Волинської організації ВО «Батьківщина», представники правоохоронних органів, прокуратури, опозиційних партій і громадськості. За хвилину мовчання, яку оголосили в залі, перед очима кожного промайнули моторошні кадри кровопролитної війни, яку влада оголосила своєму народу.

Першим звернувся до присутніх голова Шацької РДА Володимир Найда:

– Я до останнього моменту надіявся, що ситуацію ще можна врегулювати мирним шляхом. Проте сталося те, що сталося. Як голова адміністрації я вважав, що працюю в структурі, яка приносить користь людям і всій державі. За Шацький район мені не соромно, бо разом з депутатами ми зробили для громади дуже багато. З огляду на останні події я склав з себе повноваження члена Партії регіонів.

Голова районної організації Партії регіонів Сергій Пархонюк під час виступу озвучив заяву, прийняту на засіданні фракції:

– 14 депутатів фракції Партії регіонів у районній раді неодноразово ініціювали вирішення важливих для громади питань. Були одними з найбільш дисциплінованих та активних. Утім, в Україні пролилася кров і загинули молоді люди. Сподіваємося, всі злочини проти українців будуть розслідувані, і винні понесуть покарання. Ми вдячні мешканцям району та правоохоронцям, які не допустили радикальних проявів на нашій території. Усвідомлюючи власну відповідальність перед жителями району і нашими виборцями, фракція Партії регіонів заявляє про припинення своєї діяльності шляхом розпуску.

Своє обурення таким рішенням висловили депутати Сергій Віннічук, Володимир Кудь, Володимир Захарко, Антоніна Патрощук (ВО «Батьківщина») та Петро Федонюк, назвавши розпуск фракції «мильною бульбашкою». Зважаючи на те, що депутати Шацької районної ради, зокрема фракція ПР у повному складі, – єдині у Волинській області не проголосували в 2012 році за підтримку звернення на захист української мови (після прийняття сумнозвісного закону Колесніченка-Ківалова); з огляду на останні події в країні, з метою недопущення загострення ситуації в районі депутати з опозиційних партій все ж наполягали на індивідуальному написанні заяв про вихід із Партії регіонів і повній ліквідації районної партійної структури.

Власне, для цього й було оголошено на сесії 10-хвилинну перерву. Рішення не забарилося. Виступаючи вдруге, Сергій Пархонюк відзначив, що йому не соромно за діяльність депутатів від ПР і зокрема за свою роботу:

– Хоч і нескромно, але скажу, що в приході у район мільйонних інвестицій з Європи вбачаю свою заслугу. Тому звинувачувати мене в спротиві євроінтеграції було б нелогічно. Щойно отримав інформацію про припинення існування Волинської обласної організації Партії регіонів. Це автоматично ліквідовує і Шацьку районну організацію. На моїх руках крові нема, тому я особисто прийняв рішення не виходити з Партії регіонів.

–  Не треба говорити, що на нас нема крові. Ми всі причетні до того, що сталося, – такими словами розпочав свій емоційний виступ гість з області Григорій Пустовіт. – В країні трагедія. Всі ми побачили ницість влади і духовне піднесення народу. Кажете, раніше Партія регіонів була нормальною? Згадайте лишень партійний з’їзд у Сєверодонецьку. Хоч одного посадили за сепаратизм? Згадайте своє голосування проти української мови. Чи можна назвати партію, що намагалася вбити державну мову, проукраїнською? Де ще є така партія, яка аплодує, дивлячись, як безчинствує її лідер, як грабує і вбиває народ?  Сьогодні на Волині ховають наших убитих земляків. У них, молодих і повних сил, цинічно забрали життя. Після цього ми ще думаємо, потрібна нам Партія регіонів чи ні?..

А ці прислужники режиму – міліція, суди, прокуратура? Ще місяць тому наші «байкарі» з обласної прокуратури робили злочинця з мініатюрної дівчинки Майї Москвич, лідера Волинської обласної організації «Національний Альянс», чіпляючи їй на ноги браслет і забороняючи брати участь у мітингах. У 1937 році, коли теж засуджували невинних людей, робили це з меншим цинізмом.

Сьогодні волинське ВО «Майдан» почало збирати інформацію по кожному працівнику ДАІ, міліції, прокуратури, по кожному слідчому, які чинили беззаконня проти свого народу. Всі винні будуть покарані.

З двома заявами прибув на сесію депутат Микола Шевчук, привселюдно відрікшись від членства у Партії регіонів і фракції у районній раді зокрема. Про свій вихід зі списків КПУ, за якими балотувався до районної ради, заявив депутат Ігор Жмурко. Свій вихід із Партії регіонів публічно засвідчила і заступник голови районної ради Людмила Єрофєєва:

– Свого часу я однією з перших у районі вступила до Партії регіонів. Тепер, коли чиниться таке беззаконня, я не можу залишатися в її лавах. Для мене важливіше моє здоров’я і здоров’я моєї сім’ї.

Не стримувала під час виступу емоцій і сліз Ольга Сахарук, голова районної організації ВО «Батьківщина». Заявила, що причина всіх наших бід – у мафіозному характері влади, у грубому нехтуванні законом і порушенні прав людей. Ольга Петрівна з перших днів бувала на Майдані, бачила, як він щотижня видозмінюється, перетворюється з мирного на розгніваний. А нині злочинці з Партії регіонів ще й залили його кров’ю. Кожна людина тепер має повне моральне право дорікнути тим, хто, будучи свідомою людиною, не захоче відмежуватися від цієї політичної структури.

Аплодували присутні Анатолію Оксентюку, начальнику Шацького РВ УМВС, котрий заздалегідь заявив про позицію шацької міліції і навіть виклав власне звернення в Інтернет. Анатолій Дорофійович цитував на сесії Висоцького, говорив, що «… против выстрелов в упор».

– Мені як офіцеру довелося вирішувати непросту ситуацію, адже я особисто ніс відповідальність за своїх хлопців, за зброю. Я не міг допустити, щоб правоохоронці йшли проти людей, а люди ганили правоохоронців. Тепер, коли ситуація повільно, але врегульовується, закликаю чоловіків району організовуватися в загони Народної Самооборони, аби зберегти правопорядок на території району, захистити свої сім’ї і майно від можливих нападів мародерів. Тривожні сигнали про приїзд тітушок надходять постійно, тому треба бути пильними.

Депутатами були прийняті відповідні Звернення (читайте  на 4 стор.).

Наостанок з ініціативи депутата від ВО «Батьківщина» Віри Озимок присутні з невимовним болем іще раз згадали вбитих українців, які вже стали національними героями і назавжди ввійшли в історію як Небесна Сотня. Також депутати відразу після засідання зібрали кошти, аби підтримати матеріально сім’ї загиблих волинян. Їхнім родинам були передані і гроші, що збиралися в Шацьку на потреби київського Майдану.

І на початку, і наприкінці сесії депутати районної ради, як ніколи, дружно, щиро і на повен голос співали гімн України.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.