Головна Стисло Фольк-джазовий роман-феєрія “Рай-мир” — посвята рідному Поліссю

Фольк-джазовий роман-феєрія “Рай-мир” — посвята рідному Поліссю

4168

Ще з початку року Волинь літературну сколихнула новина про вихід у світ поетичного фольк-джазового роману-феєрії «Рай-мир» Сергія Цюриця. Автор – наш земляк, родом із села Мельники. Самобутня творчість письменника і журналіста зробила наш озерний край відомим далеко за його межами. В новій книзі, виданій півтисячним тиражем у Волинській обласній друкарні, Полісся постає перед читачем в особливій поетичній аурі, огорнутим паволокою древніх легенд, переказів, просякнутим великою любов’ю автора до його історії, надзвичайно цікавої і містично-фантастичної, до щирих людей.

Провівши кілька презентацій книги в області, Сергій Цюриць зі своїм «Рай-миром» приїхав і до Шацька. 4 червня в Шацькому лісовому коледжі відбулася цікава розмова автора зі сту­дентами і численними шанувальниками своєї творчості. Сергій Цюриць розповів про те, як почав писати, як робив перші кроки на шляху журналістики. Нині він є членом Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України. З особливим теплом говорив про рідних і земляків, про вчителів, що з дитинства спонукали його до творчості. На презентації був присутній один із тих наставників – Костянтин Чесноков, колишній директор ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк (на фото), якому Сергій Назарович подарував у знак вдячності за науку книгу з автографом і квіти.

Зачаровано слухали студенти Сергія Цюриця, коли той ходив між рядами і читав напам’ять дивовижні, з якимось неземним змістом, але близькі кожному, рядки з «Рай-миру».

– Всім вам раджу прочитати цей роман-феєрію насамперед для того, щоб вирости. Зараз наша культура засмічена пісенним непотребом, а от джаз завжди був вищим пілотажем. Фольк-джаз від Сергія Цюриця – це теж свого роду вищий пілотаж, народна імпровізація, де в кожному слові – одвічні цінності Полісся, – такими словами презентував роман Ігор Баранюк, завідуючий відділу навчально-методичного Центру культури Волині.

Згодом бард і композитор Ігор Баранюк ще й заспівав. На слова кількох текстів з «Рай-миру» він написав музику – так виникла і лірична пісня «Сад наших душ», яку й почули всі присутні в залі. У виконанні Ігоря Баранюка прозвучали також пісенні композиції на слова молодих поетес з с. Мельники Аліни Постернак та Ольги Войтович. Саме їм, а ще багатьом іншим землякам Сергій Назарович допоміг видати збірки віршів.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.