Ми, жителі Любомльського і Шацького районів, більше 20 років чекали нових лікарень, бо умови в старих були жахливі: облуплені стіни, одна вбиральня на всі відділення, дірявий лінолеум і така ж підлога, старий дах, з якого на голову хворим лився дощ, старі меблі та зношена постільна білизна. У поліклініках в напівтемних коридорах навіть людини не можна було впізнати.
Довгоочікувані лікарні виправдали наші надії. У поліклініках і у відділеннях – світлі, просторі, широкі коридори, палати і кабінети, чисті, охайні вбиральні.
Таких умов, як у наших лікарнях, не тільки в інших районах, але й в області немає. Хворих у палатах по двоє-троє, у кожній – умивальник, туалет, холодильник, телевізор. Лікарі досвідчені і кваліфіковані.
Дуже добре, що є в ТМО Любомльського і Шацького районів багато сучасного обладнання – мамограф, цифровий рентгенапарат, пересувний флюорограф, новий ультразвуковий апарат. Хворих з ТМО в обласні установи за потреби перевозять на реанімобілях, що оснащені всім необхідним для надання невідкладної допомоги.
Місто Любомль знаходиться в центрі району, до сусіднього Шацька – 35 км, до крайнього населеного пункту перед Турійським районом (Ладинь) – 25 км, до найвіддаленіших сіл – Забужжя і Гороховище – 60 км. Віддалені села Хрипськ і Пулемець Шацького району знаходяться за 135 км від Ковеля, Столинські Смоляри, Забужжя Любомльського – за 105-110 км.
Чи зможе людина з гострими приступами болю в спині, серці, нирках витерпіти таку відстань? Як довезти вагітну жінку, коли пологи з ускладненнями? Як подолати таку відстань людям похилого віку?
У наших великих лікарнях практично завжди зайняті всі місця у терапевтичному, неврологічному, дитячому відділеннях. А де ж вони з’являться у Ковелі? Невже простого трудівника кидати напризволяще?!
Сьогодні значна частина хворих не йде в лікарню, бо немає грошей на ліки та на проїзд навіть до Любомля та Шацька. А як відвідати хворого в м. Ковелі, коли вартість проїзду в обидві сторони складає 20 відсотків пенсії, а з деяких сіл зовсім не ходить громадський транспорт? І це все робиться для блага людини?
Чому ми повинні стати заручниками чиїхось необдуманих рішень? Адже значна частина населених пунктів Любомльського і Шацького районів буде практично відрізана від своєчасної кваліфікованої і доступної медичної допомоги!
А чому не зважають на той факт, що влітку, коли за рахунок відпочивальників кількість населення району збільшується удвічі й утричі. А скільки хворих з числа тих, хто перетинає кордон на трьох митних автопереходах?
У післявоєнний важкий час будували в селах школи, бібліотеки, клуби, ФАПи, бо дбали про людей, а тепер усе це закривається. Це горе-оптимізація і горе-реформи.
Зважаючи на все вищевикладене, ми, жителі Любомльського і Шацького районів, вважаємо за необхідне і просимо створити госпітальний округ на базі Територіального медичного об’єднання Любомльського і Шацького районів.
Зробіть це для людей, будь ласка!
Свої підписи під зверненням поставили 6 823 людей.