Головна Стисло Кінолог із Шацька – переможець міжнародних змагань

Кінолог із Шацька – переможець міжнародних змагань

4200

У міжнародних змаган­нях кінологічних команд митних органів та Націо­на­льної поліції, які відбулися нещодавно в м. Ірпінь Київ­ської області, взяв участь інспектор прикордонної слу­ж­би, інструктор Луцького прикордонного загону від­ділу прикордонної служби «Рівне» Юрій Лук’янчук, житель смт Шацьк, зі своєю улюбленицею німецькою вівчаркою Ханною. Служ­бо­вий собака, з яким при­кордонник працює про­тя­гом року, на змаганнях про­демонстрував чудовий ре­зультат у категорії «Пошук тютюнових виробів» і зай­няв І місце.

У змаганнях взяла участь 21 команда працівників кі­нологічної служби з України, Молдови, Польщі, Білорусі та собаки різних порід: ні­мецькі та бельгійські вів­чарки, кокер-спаніелі, лаб­радори, такси. Як відзна­чили організатори заходу, ці розумні тварини із високим вишколом врятували не одне люд­ське життя і зробили великий вклад у процес протидії незаконному переміщенню через кордон України наркотиків, зброї, вибухових речовин тощо.

Ханна, вік якої – 3 роки, спеціалізується на пошуку тютюнових виробів, що контрабандним методом перевозяться через укра­їн­сько-польський кордон у пункті пропуску «Ягодин». Як розповів Юрій Лук’янчук, собака сумлінно виконує свої службові обов’язки і неодноразово допомагав працівникам митниці виявляти при­ховані цигарки. Особистим рекордом Ханни є знайдені в автомобілі 13 ящиків (6 тисяч пачок) контрабандного товару.

Для Ханни це були перші змагання. Собака без особливих труднощів зрозумів суть поставлених завдань, яка полягала в огляді багажу і транспорту, і першим з-поміж суперників справився з ними. В результаті нас привітали з зайнятим І місцем і вручили два кубки – від Президента асоціації кінологічної спілки України та від Державної фіскальної служби України, – ділиться враженнями кінолог.

Юрій неймовірно радіє спільному успіху. І хоча за 20 років роботи з собаками він має чим похвалитися – перед Ханною працював з муд­рими та відданими Лізою і Джеком, та саме німецька вівчарка є його особливою гордістю.

Після змагань Ханна заслужила в хазяїна на порцію улюблених ласощів – кусень ковбаси, і невдовзі з почуттям виконаного обо­в’язку приступила до нелегкої служби на кордоні.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.