Головна Стисло Приватне підприємство «Флора» – проти газети «Шацький край»

Приватне підприємство «Флора» – проти газети «Шацький край»

3754

Причиною судового позову ПП «Флора» проти нашої газети стала стаття «Як сплата податків впливає на наші видатки», опуб­лікована 19 грудня 2015 року. У репортажі нашого ко­рес­пон­дента описувалася оперативна нарада, яку проводив голова РДА Ігор Корольчук. Ось фрагмент цього матеріалу, який нібито псує ділову репутацію згаданого підприємства: «Звітувала Світлана Сулік (начальник Шацького відділення Ковельської ОДПІ. – Ред.) і про роботу, яку було проведено податковою по дек­ларуванню доходів громадян, легалізації найманих праців­ни­ків, реєстрації підприємницької діяльності фізичними особами, сплаті єдиного соціального внеску. Однією з проблем, за сло­вами головного податківця району, є сплата податків приватним підп­риємством «Флора» з вирощування лохини. Керівника неод­но­разово запрошували для розмови та на комісію із легалізації най­маних працівників, проте це не дало ніяких результатів. Як відзначив Ігор Корольчук, в результаті такої «діяльності» від підприємства бюджет району недоотримує, за приб­лизними підрахунками, майже 1,5 млн. грн. по­датку з доходів фізичних осіб. Для того, щоб район отриму­вав свої кошти від діяльності «Флори», потрібно застосовувати інші законні важелі впливу».

Ось суть судового позову. Якщо за логікою таких речей йти далі, то після кожного виготовленого номера газета може мати де­кілька судових позовів. Судіть самі. Йде офіційна нарада, на якій присутній кореспондент нашої газети, виступають до­повідачі, оприлюднюються цифри. І коли говорить голова РДА і по­дає інформацію з цифрами, що стосується наповнення бюд­жету, то вона не береться просто так зі стелі. В чому ж тоді ви­на працівника газети?

Дивує позиція сторони, яка подала позов проти газети, автора статті та голови РДА Ігоря Корольчука. Адже до цього у нас завжди були нормальні робочі стосунки із підприємством «Флора» та його керівником Владиславом Поляковим. Неод­но­разово ми писали про них, рекламували. І коли в липні минулого року від­булися сумновідомі події із стріляниною навколо ПП «Флора», ми надали цілу газетну сторінку, щоб директор підп­риємства міг подати свою точку зору того, що відбулося. Ніяких проблем. Міг і зараз прийти до нас і викласти свою позицію щодо сплати податків підприємством. Якщо ж нами все-таки було допущено помилку, керівник підприємства міг подати відомості, які спростовують дані, наведені під час наради. Ось і все. Утім, цього зроблено не було. «Флора» у судовому позові хоче спростувати нібито недо­стовірну інформацію і претен­ду­вати на моральну шкоду, заподіяну діловій репутації підп­риємства, в сумі 100 тис. грн. (на три сторони обвинувачення).

Судове засідання відбудеться у приміщенні Шацького район­ного суду 2 березня 2016 року о 14.00 год.

Редакція.