Головна Стисло На Люцимері застрелено двох лебедів

На Люцимері застрелено двох лебедів

3607

Щорічно 1 квітня у світі відзначається Міжнародний день птахів. Саме цього дня в 1906 році була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. Повернення птахів святкується також і як прихід весни.

По-своєму відзначив свято птахів і пробудження природи 38-річний житель смт Шацьк гр. К., який саме в цей день вчинив наругу над парою лебедів. Керуючись диким тваринним інстинктом, в нього піднялась рука застрелити лебедів у час розквіту весняного лебединого кохання на озері Люцимер. Браконьєра було затримано службою державної охорони ШНПП разом з працівниками Шацького РВ УМВС та вилучено рушницю ІЖ-27.

Згідно з таксою для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства «Про природно-заповідний фонд», внаслідок незаконного добування чи знищення об’єктів тваринного світу, пошкодження або знищення їх жител та споруд, місць перебування і розмноження (Постанова Кабінету Міністрів України від 24.07.2013 року №541) за знищення лебедя, розмір шкоди оцінюється в розмірі 2 657 грн.

Таким чином завдана шкода природі сягає в грошовому виразі 5 314 грн. Матеріали по даній справі направлені для подальшого розгляду в суді. Але як можна обрахувати зруйновану лебедину сім’ю, їх майбутніх пташенят та моральну шкоду природі? Це ж скільки людей могли б милуватись лебединою красою?

Не стріляйте в білих лебедів!

За інформацією ШНПП.