Головна Стисло На водоймах розпочинається нерест

На водоймах розпочинається нерест

3459

Шацький національний природний парк інформує, що з 20 березня по 10 червня 2014 року на водоймах парку триватиме нерестовий період риби. В цей час забороняється:

– проводити будь-який вилов риби; знаходитись не тільки на водоймі, а і в її прибережній смузі із забороненими знаряддями та засобами лову риби; проводити роботи, що негативно впливають на гідрологічний та гідрохімічний стан озер (в т.ч. миття транспортних засобів, купання та прання із застосуванням хімічних миючих речовин тощо); зупинка транспортних засобів ближче, ніж за 100 м від урізу води; рух плавзасобів (човнів) на водоймах під час нерестового періоду (крім спеціальних).

Порушники даних вимог сплачують штраф згідно із Адмінкодексом України із конфіскацією, або без такої знарядь і засобів вчинення правопорушення.

За незаконний відлов та транспортування водних живих ресурсів передбачені штрафні санкції за 1 екземпляр/грн.: судак – 903; вугор річковий, сазан, щука – 602; білий амур, товстолобик – 451; лящ – 301; лин – 210; плитка – 150; плоскирка, окунь звичайний, йорж звичайний, краснопірка, бичок-ротань – 141; в’юн – 31; карась сріблястий – 30; за 1 кг/грн. – верховодка – 30; інші види – 30.

Адміністрація парку.