19 червня відбулася чергова оперативна нарада під керівництвом голови Шацької РДА Василя Голядинця та за участю першого заступника голови РДА Віктора Плейтуха, селищного і сільських голів, керівників районних установ і організацій.
Про ведення військового обліку та бронювання військовозобов’язаних в установах, організаціях, селищній та сільських радах інформував Василь Матвійчук, військовий комісар Шацького райвійськкомату. Основними причинами існування недоліків у функціонуванні системи військового обліку на території району є: небажання деяких керівників підприємств, установ, організацій, органів місцевого самоврядування вивчати і керуватись в повсякденній діяльності нормативно-правовими актами з питань оборонної та мобілізаційної роботи; недостатній рівень підготовки осіб, на яких покладене ведення військового обліку; відсутність оплати праці за ведення військового обліку (оплата здійснюється такому працівнику тільки у Шацькій селищній та Світязькій сільській радах. – Авт.); безвідповідальне ставлення до виконання посадових обов’язків відповідними посадовими особами.
Станом на 16 червня цього року на загальному обліку в Шацькому РВК перебувають на обліку 1 652 військовозобов’язані, з них 109 офіцерів, 1 543 сержантів та солдатів. Підлягає поновленню на військовий облік 1 068 осіб.
«З метою здійснення контролю за станом військового обліку та бронювання військовозобов’язаних в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах, організаціях району протягом 2017 року були здійснені перевірки. Їй підлягали всі сільські та Шацька селищна ради, а також 21 підприємство, установи та організації району. З числа перевірених у 18-ти військовий облік відповідає вимогам нормативно-правових документів. В ПВКП «Плесо» військовий облік взагалі відсутній, його керівник притягнутий до адмінвідповідальності. В органах місцевого самоврядування в кращу сторону по веденню військового обліку відзначу Піщанську та Ростанську сільські ради. Гірший стан справ на час перевірки був у Пулемці та в Прип’яті, відповідальні особи за ведення військового обліку були також притягнуті до адмінвідповідальності», – сказав військовий комісар.
Під час перевірки на кожному об’єкті визначені попередні завдання щодо усунення окремих недоліків та надана практична допомога та методичні рекомендації для покращення стану військового обліку».
А ще Василь Онофрійович повідомив присутнім, що 16 березня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних». Він буде єдиною автоматизованою системою, де зберігатиметься інформація про всіх військовозобов’язаних (призовників). Реєстр має допомогти веденню військового обліку, плануванню та виконанню заходів мобілізації, призову на строкову військову службу, прийняття на військову службу за контрактом, інформаційному забезпеченню осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо військового обліку. Реєстр міститиме персональні та службові дані військовозобов’язаних віком від 17 до 60 років, зокрема, відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України. Власником усієї інформації виступатиме Міністерство оборони, а розпорядником – Генеральний штаб. Сюди буде перенесено відомості з ЦВК, Держприкордонслужби, Міносвіти, міграційної та фіскальної служб.
Про підготовку до опалювального сезону 2017-2018 років інформували Ольга Романська, начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ РДА, Анатолій Павлей, начальник гуманітарного відділу Шацької селищної ради, Людмила Єрофєєва, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА, Оксана Юхимук, начальник відділу культури РДА, Тетяна Васенько, головний лікар центру ЗПСМ Любомльського і Шацького районів. Виступаючі в повній мірі охарактеризували готовність закладів до наступного опалювального сезону. Оскільки це питання ще не раз буде заслуховуватися на нарадах районного рівня, то й ситуація буде змінюватися. Тому детальніше будемо розказувати про це в наступних номерах газети.
Про підсумки виконання бюджетів району різних рівнів станом на 1 червня та завдання з наповнення бюджету інформували Олександр Бебко, начальник управління фінансів РДА, та Світлана Сулік, начальник Шацького відділення Ковельської ОДПІ. Основними рекомендаціями щодо покращення наповнення бюджетів у 2017 році є легалізація торгівлі, дотримання роботодавцями мінімальних гарантій при оплати праці найманим працівникам, аргументованість надання пільг зі сплати податків, необхідність скорочення податкової заборгованості, збільшення надходжень туристичного збору, недопущення в рішеннях місцевих рад ставок земельного податку нижчих за 0,3% нормативної грошової оцінки землі тощо.
Розрахункова база до місцевого бюджету виконана на 122,9%. При плані 9 238,3 тис. грн. фактично надійшло 11 358,0 тис. грн. Додатково до розрахункової бази надійшло 2 119, 8 тис. грн. В порівняні з минулим роком надходження зросли на 3 635,7 тис. грн.
За 5 місяців 2017 рік до загального фонду бюджету району надійшло 35 061,8 тис. грн. податків, зборів та інших обов’язкових платежів з врахуванням трансфертів з державного та обласного бюджетів, що становить 94,2% до затверджених показників доходів бюджету, визначених для району на звітний період. За власними надходженнями до загального фонду місцевих бюджетів району до затверджених на 5 місяців 2017 року місцевими радами показників зведений бюджет виконано на 154,2%, понад план надійшло 1 243,6 тис. грн. Слід відмітити, що всі сільські та районний бюджети виконали п’ятимісячні плани, а також в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшили свої надходження.
Районний бюджет за загальним фондом по власних доходах виконаний на 181,9%. Перевиконання становить 1 019,4 тис. грн. Забезпечено виконання всіх запланованих в районному бюджеті платежів.
«Станом на 1 червня цього року заборгованість з виплати заробітної плати в бюджетних установах відсутня. Разом з тим, залишається відкритим питання щодо забезпеченості асигнуваннями вказаних видатків до кінця поточного року. Обсяг прогнозованого дефіциту коштів – близько 3 594,6 тис грн., це все – по видатках, що проводяться з місцевого бюджету. У зв’язку з цим, є потреба у проведенні детального аналізу цього питання по кожному закладу та по відповідному місцевому бюджету, потрібно прийняти рішення щодо перегляду штатів, структури фонду оплати праці, перерозподілу видатків, спрямування коштів, отриманих від перевиконання бюджетів у поточному році, на заробітну плату, щоб вирішити цю потребу, і не надіятись на додатковий ресурс, – наголосив у своєму виступі Олександр Бебко. – Це питання важливе і я на ньому хочу наголосити, оскільки є необхідність у забезпеченні виконання нових, прийнятих Урядом рішень у частині підвищення оплати праці окремим категоріям працівників бюджетної сфери».
– В Шацькому району на обліку перебуває 430 підприємців – фізичних осіб. На спрощеній системі оподаткування перебуває 266 підприємців, на загальній – 164, та 238 юридичних осіб, в тому числі 1 – займається сільськогосподарською діяльністю, 15 – перебуває на спрощеній системі оподаткування. Розрахункова база до державного бюджету виконана на 114%. При плані 4 658,9 тис. грн. фактично надійшло 5 315,7 тис. грн. Додатково до розрахункової бази надійшло 656,8 тис. грн. В порівнянні з минулим роком надходження зросли на 1 514,4 тис. грн., – акцентувала у промові Світлана Сулік.
Про стан казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів у березні-травні 2017 року інформувала Ніна Вирвич, начальник відділення державного казначейства у Шацькому районі. В березні-травні місяці 2017 року управлінням Казначейства району у повному обсязі проведено випадки відповідно до затверджених кошторисних призначень, зареєстрованих бюджетних та бюджетних фінансових зобов’язань при наявності відкритих асигнувань та коштів на реєстраційних рахунках.
Про стан виплати державних соціальних допомог та житлових субсидій інформувала Антоніна Пилиповець, начальник управління соціального захисту населення РДА. Одним із важливих напрямків діяльності управління у реалізації державних програм соціального захисту населення є призначення державних соціальних допомог та надання житлових субсидій. У 2017 році станом на 1 червня до управління жителями району подано 1 375 заяв на призначення житлової субсидії (на тверде паливо, скраплений газ, електроенергію, по Шацькій селищній раді – ще й водопостачання та водовідведення). На засіданнях районної комісії з питань надання державних соціальних допомог та субсидій прийнято рішення про призначення 261 домогосподарству субсидій на фактично зареєстрованих осіб у житловому приміщенні. 17 березня вступило в дію розпорядження голови Волинської облдержадміністрації «Про затвердження норм твердого палива і скрапленого газу для надання пільг та субсидій населенню у вартості: тверде паливо – 2 162 гривні за 1 тонну, скраплений газ – 216,2 гривні за один балон. Опрацьовано та прийнято рішення про призначення субсидій домогосподарствам 747 заявників (в готівковій формі сума становить 2 126 703,92 грн.), 781 заявнику на житлово-комунальні послуги (сума становить 161 204,55 грн.).
У зв’язку з збільшенням кількості звернень громадян, збільшився і термін розгляду документів для призначення житлової субсидії. Для призначення субсидії, крім наданої заяви та декларації, управлінням робляться запити до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших організацій. Після відповіді з ДФС виявляються додаткові доходи, не задекларовані заявниками – і призначення субсидії в цих випадках можливе тільки після подання заявником нової декларації з урахуванням усіх видів доходів домогосподарства.
Віктор ГРИЦЮК
та прес-служба Шацької РДА.