Головна Свято У День села Самійличі – веселощі, пісні та подарунки

У День села Самійличі – веселощі, пісні та подарунки

9369

18 червня після трирічної перерви у Самійличах відновили свят­кування Дня села. Тож в цей день біля Самійличівського сільського Бу­динку культури на святкування зібралося чи не все село та чимало гостей.

Виїзна торгівля морозивом та різними смаколиками, продаж квитків безпрограшної лотереї, стенди зі світ­ли­нами про життя села, розваги на нещодавно облаш­то­ваному дитячому май­данчику привертали увагу гос­тей. Любителі со­ло­денького могли поласувати домаш­ньою випічкою – ве­ликим тортом з написом «Слава Ук­раїні», печивом та го­рішками, випеченими дбайли­вими руками самійличів­ських господинь. Діти прода­вали домашні солодощі та різноманітні вироби з бісеру руч­ної роботи.

На правах господаря свята в.о. старости Самійли­чів­ського старостинського округу Шацької селищної ради Олександр Кусько представив гостей, які приїхали привітати жителів села зі святом: отця Михайла, нас­тоя­теля церкви Святого Дмитрія Солунського с. Самій­личі, Сергія Карпука, голову Шацької районної ради, Сер­гія Віннічука, Шацького селищного голову, Володи­мира Бащука, по­мічника народного депутата Степана Іва­хіва. Вітаючи усіх зі свя­том, вони бажали процві­тання селу, здоров’я і благополуччя його жителям, аби частіше у селі гуляли весілля, справляли хрес­тини та новосілля. І звісно, не обійшлося без подарунків: Сергій Кар­пук від благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» вручив Олександру Куську набір фут­больних м’ячів та сітки – на футбольні ворота та для волейбольного май­данчика. Олександр Сергійович пе­редав ці подарунки Олек­сан­дру Кущику, капітану місцевої фут­больної команди. До речі, за фінансування Шацької селищної ради був облаштований сільський ста­діон, зокрема, футбольне поле та во­лейбольний майданчик (за­ве­зено грунт), встановлено мета­леві конструкції для во­ріт, лавки (усі роботи ви­конала місцева молодь). А також викла­дено бру­­ківкою терито­рію біля па­м’ят­ника сол­дату.

Протягом багатьох ро­ків Самійличівська гро­мада тісно співпра­цює з благодійним фон­дом Сте­пана Івахіва «Пат­­ріо­ти Волині». І в селі не залишилося жод­ного бюд­­жетного зак­ладу, якому б не допоміг фонд. А в день свята Во­лоди­мир Бащук тра­ди­ційно за­читав віта­льну телег­раму від нар­депа та при­віз жителям села го­лов­ні призи для ро­зіграшу лотереї – мік­рох­ви­льову піч та соко­ви­жималку, подарунки для на­городження жи­телів села у різ­них номі­націях, а та­кож артистів з смт Ратне – колектив «Ме­­ло­дія» – для свя­т­ко­вого кон­церту.


Традиційно наго­род­жували жителів села у різних номіна­ціях. Так, наймолод­шим жи­те­лем села є Максим Ок­сентюк (всього в цьому році село збага­тилося на 7 новона­род­­жених). Вшанували два подружжя, які про­жили у шлюбі 50 років: Марію Іванівну та В’я­чес­лава Андрійовича Цвидів, Галину Хо­мів­ну і Анатолія Мико­ла­йо­вича Чаків. Найс­тар­шою подружньою па­рою села є Віктор Ла­зарович та Марія Харитонівна Янчуки. Їм, окрім подарунка, та­кож адресував му­зичне вітання колек­тив «Вербиченька». От­ри­мала свій подарунок іменинниця Тамара Чак. Директора міс­цевої школи Валентину Положевець відзначили у номінації «Не­вістка зі ста­жем», котра 25 років живе разом зі свекрухою, а «Ха­зяй­кою на ве­сіллі» з багаторічною сумлінною працею на весіллях біля котла з картоплею стала Зінаїда Тимошук. Чи не найбільше по­тішило жи­те­лів села нагородження у номінації «Карають, му­чуся, але не каюсь», де нагорода дісталася людині, в якої найсмач­ніший у селі са­могон – Раїсі Піддубецькій. А нагороджував жінку в цій номінації не хто інший, як дільничний інспектор Шацького від­ді­лення поліції Євген Шевчук, вручивши їй «ліцензію» на виробництво самогону та набір, який повинен бути у кожного, хто займається цією нелег­кою на селі справою. Працівник поліції відзначив й сіль­сь­ких шума­хе­рів – братів Вадима та Максима Гінайлів. «Заслуже­ним працівни­ком сільського господарства у племсправі» став Ва­силь Верем­чук.

Так сталося, що цьогорічний День села збіглося ще з одним свя­том – Днем медичного працівника. Не сидить без роботи міс­це­вий молодий фельдшер Оксана Положевець: вона і тиск поміряє, і головні та сердечні болі пігулками зніме. А в день свята для своїх односельців ще й заспівала … та отримала подарунок від фонду «Пат­­ріоти Волині».

З насолодою слухали жителі села концерт, на якому ведучі свята Зінаїда Гінайло та Тетяна Чак представляли пісенні номери місцевих аматорів художньої самодіяльності. Щирими словами вітав своїх односельців Володимир Чак, уродженець села Хомичі, ко­лишній голова Самійличівської сільської ради.

Насамкінець після виступу колективу «Мелодія» серед жителів села відбувся розіграш святкової лотереї. Головний приз – мікрох­ви­льова піч – дісталася Оксані Шульган, соковижималка – Вален­тині Кущик, а таке потрібне у сільському господарстві порося – Оле­гові Бегезі.

А молодь ввечері досхочу могла повеселитися на дискотеці.

Віта ШЕПЕЛЯ.