Головна Стисло Пільга або субсидія: що вибрати?

Пільга або субсидія: що вибрати?

4170

Цей матеріал до уваги громадян, які ще не зробили свій вибір і бажають отримувати пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу або ж отримувати субсидію, відмовившись від пільг. Управління соціального захисту населення Шацької райдержадміністрації інформує, що згідно з розпорядженням Волинської облдержадміністрації від 07.03.2018 року №145 затверджено норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом, відповідно до яких населенню будуть надаватися пільги готівкою для відшкодування витрат на їх придбання.

У 2018 році пільги на придбання твердого палива надаються ветеранам війни (інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни), громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій, ветеранам військової служби, органів внутрішніх справ, вдовам ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ, пенсіонерам з числа педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників, які проживають у сільській місцевості, сільським бібліотекарям та працівникам культури на пенсії, багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу.

Розрахунок вартості твердого палива та скрапленого газу у 2018 році становить: одна тонна вугілля – 2 424,16 грн.; один балон скрапленого газу – 242,42 грн. 100% вартості (2 424,16 грн.) твердого палива відшкодовується інвалідам війни, пенсіонерам з числа працівників культури, педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників, які проживають у сільській місцевості; 75% (1 818,12 грн.) – учасникам бойових дій; 50% (1 212,08 грн.) – учасникам війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, ветеранам військової служби, органів внутрішніх справ, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, дружині померлого учасника ЧАЕС, багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям.

100% вартості (242,42 грн.) скрапленого газу відшкодовується інвалідам війни; 75% (181,82 грн.) – учасникам бойових дій; 50% (121,21 грн.) – учасникам війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям.

Управління соціального захисту населення Шацької райдержадміністрації інформує, що у 2018 році громадяни повинні обирати: або вони залишаються у пільговій категорії, або ж отримують субсидію, відмовившись від пільг. Кабінет Міністрів України вніс зміни у порядок нарахування субсидій: у разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані чи фактично проживають у будинку, не нараховуються. Для виплати компенсації на тверде паливо та скраплений газ необхідно громадянам звернутися в управління соціального захисту населення за адресою: смт Шацьк, вул. Природна, 24 та написати заяву про відмову від субсидії.