Головна Коротко Що просили жителі Грабівської сільської ради у Сергія Карпука

Що просили жителі Грабівської сільської ради у Сергія Карпука

4017

У селах Грабівської сільської ради з виїзним прийомом громадян побував цього тижня голова Шацької районної ради Сергій Карпук. Перше село, яке відвідав голова районної ради, Голядин. Традиційно Сергій Карпук оглянув ФАП та школу, поцікавився забезпеченням паливом на зиму. Стосовно забезпеченості медикаментами, то, як розповіла сільський фельдшер Галина Ключук, востаннє їх отримувала в серпні, днями обіцяють привезти ще. «Стараюсь брати норму і лише найнеобхідніше. Знаю, кому в селі що потрібно, те і замовляю», – розповіла медик.

Заклад медицини уже давно потребує ремонту: перемуровування грубки, заміни електропроводки, треба пофарбувати огорожу та фасад будівлі. Сергій Карпук попросив виконуючого обов’язки сільського голови Олександра Ключука подати до районної ради розрахунки, скільки коштів треба, аби зробити ремонт у приміщенні, де розміщується ФАП та бібліотека. Якщо будуть розрахунки – у бюджеті району в наступному році передбачать кошти на придбання матеріалів для ремонту закладів.

У початковій школі села Голядин, куди також навідався Сергій Карпук, саме тривали уроки. Директор навчального закладу Майя Голядинець розповіла, що в школі дотримуються теплового режиму, паливом на опалювальний період забезпечені, та попросила передбачити кошти на придбання мультимедійної дошки для занять у школі. На це голова райради запропонував вчителям та батькам школярів написати проект спільно з фондом «Тільки разом», завдяки чому можна вирішити чимало питань не лише навчального закладу, а й села. А на спортивний інвентар, який також просять у школі, як повідомив голова райради, кошти будуть виділені з відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА.

Жителі села цікавилися ціною на молоко та чи справді у 2018 році переробні підприємства будуть закуповувати молоко тільки у кооперативах. «Поки що конкретної інформації немає. Але якщо таке запровадять, то жителям села можна об’єднатися у кооператив або увійти до складу Самійличівського сільськогосподарського кооперативу «Барвінок». Окрім того, в районі діє програма підтримки особистих селянських господарств, в яких утримується три і більше корови, для яких передбачена компенсація з бюджету. Які документи потрібно подати, аби її отримати, можна дізнатися в Шацькій райдержадміністрації», – відповів Сергій Карпук.

Як зазначив Олександр Ключук, в Голядині є чотири селянських господарства, в яких утримують три та більше корови, яким така фінансова допомога не завадила б.

У Смолярах-Світязьких, де також побував Сергій Карпук, потребує проведення парового опалення приміщення, в якому знаходиться сільський клуб та бібліотека. «Тут кожного разу проводять свої заходи школярі, бо у них немає приміщення, де б вони могли розміститися. Бувають у нас і концерти, і збори. Але проблема одна: клуб важко опалювати, тут холодно», – розповідають сільські працівники культури.
Вчителі місцевої школи на чолі з виконуючою обов’язки директора Оленою Ключук, з якими також зустрівся голова районної ради, розповіли про проблеми та здобутки, які має навчальний заклад. З позитивних зрушень – от-от має розпочати роботу відремонтоване приміщення їдальні, яке днями мають під’єднати до електромережі. На його ремонт протягом двох останніх років було виділено більше 200 тисяч гривень. Парове опалення зробили у двох приміщеннях школи – їдальні та початкових класів. Потребують ремонту коридор та класи у початкових класах, а приміщення, де навчаються старші класи – утеплення, коридор – ремонту. Сергій Карпук просив сільського голову та керівництво школи подати інформацію у відділ освіти та районну раду про те, яка сума потрібна на усі роботи. Якщо буде можливість – у наступному році при перевиконанні районного бюджету передбачать кошти на закупівлю матеріалів.

У ФАПі села Смоляри-Світязькі, куди навідався голова райради, саме тривали ремонтні роботи, на що з районного бюджету в цьому році було виділено 25 тис. грн. У приміщенні перемурували грубки, зробили косметичний ремонт у двох кабінетах. Є потреба утеплити стелю та відремонтувати веранду.

У Грабові Сергій Карпук також поспілкувався з педагогами місцевої школи, поцікавився забезпеченістю паливом та іншими потребами. Вчителів цікавило питання функціонування методичного кабінету відділу освіти, фінансування шкіл та виплати заробітної плати техпрацівникам. Як повідомив голова райради, методкабінет в районі функціонуватиме, як і зазвичай; коштів освітньої субвенції на виплату заробітної плати педагогам шкіл, які знаходяться у підпорядкуванні району, вистачає. З районного бюджету в цьому році виділять кошти на оплату праці техпрацівників, тому є потреба відділу освіти переглянути посадові оклади цієї категорії працівників по школах, на що є нарікання від самих працівників.

ФАП села Грабове – один зі зразкових в районі, оскільки декілька років тому був капітально відремонтований. З потреб – по можливості забезпечити торфобрикетом, адже хоч і дров вистачає, використання саме цього виду палива для котла давало б більше тепла та економії.
Жителька села Грабове Наталія Грабовець звернулася до Сергія Карпука та висловила незадоволення організацією навчально-виховного процесу в школі, просила також посприяти встановити дитячий майданчик у селі (для цього Сергій Карпук порадив об’єднатися жителям села та написати з фондом «Тільки разом» проект). Від інших жителів села звучали нарікання на стан зупинки, накриття якої може впасти будь-якої миті, на небажання керівництва райСТ продати місцевому підприємцю приміщення за помірну ціну, в якому той міг би зробити капітальний ремонт та облаштувати сучасний магазин. Також голову райради просили більше коштів виділяти на паливо для місцевої пожежної охорони, частину з якого в зимовий період використовують для прогріву автомобіля.
Сергій Карпук, взявши до уваги звернення жителів сіл, пообіцяв направити необхідні запити в установи та поінформувати жителів села про результати.

Віта ШЕПЕЛЯ