Головна Наради, сесії Люди з інвалідністю обговорили свої проблеми та ознайомилися з нововведенням у соціальній...

Люди з інвалідністю обговорили свої проблеми та ознайомилися з нововведенням у соціальній сфері

3125

13 грудня відбулося засідання президії Шацької районної організації інвалідів. Голова організації Ніна Верешко у своєму виступі наголосила, що сьогодні стало важко утримувати громадську організацію і надавати допомогу людям з інвалідністю. Цього року кошти на потреби інвалідів в сумі 1 тис. грн. виділила Шацька районна рада і 3 тис. грн. – Шацька селищна рада. Обіцяють вдруге фінансову підтримку з районного бюджету – наприкінці грудня. Зі слів Ніни Григорівни, посильну допомогу надали цього року для організації інвалідів храм Різдва Пресвятої Богородиці смт Шацьк (настоятель Микола Вихор), Михайло Поліщук, підприємці Володимир Назарук, Валентин Шумик, Неля Сацюк. Також 1 тис. грн. організація отримала від партії «Солідарність».

До Дня інвалідів (3 грудня) ??? людям з інвалідністю були роздані продуктові набори. На часі – формування і вручення подарунків дітям з інвалідністю до Дня святого Миколая. Також, зі слів Ніни Григорівни, є можливість отримати гуманітарну допомогу (одяг та взуття, що були у вжитку). До слова, в районній організації перебуває 242 людей з інвалідністю.

На зборах, окрім керівництва та членів організації, були присутні представники установ соціальної сфери Шацького району. Олена Лончук, заступник начальника Шацько-Любомльського об’єднаного управління Пенсійного фонду, поінформувала присутніх про те, що з 1 жовтня пенсіонери отримали осучаснені, справедливі пенсії. Щодо людей з інвалідністю, то то представники І групи отримують 100 % пенсії, яка була б їм призначена при досягненні пенсійного віку, ІІ групи – 90 %, ІІІ групи – 50 %. Відповідно до збільшеного прожиткового мінімуму зросли розміри пенсій учасникам бойових дій, інвалідам війни, жертвам нацистських переслідувань, шахтарям. Усі пенсії в нових розмірах були виплачені жителям Шацького району.

Мирослава Терета, директор Шацького районного центру зайнятості, повідомила учасникам зборів, що З 9 листопада 2017 року функціонує районна філія Волинського обласного центру зайнятості та розповіла про реформування служби і нові форми роботи. В районному центрі зайнятості, зі слів Мирослави Володимирівни, велику увагу приділяють людям з інвалідністю, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні. Їм надають різні види послуг: підбір підходящої роботи, профорієнтаційні послуги, професійне навчання, участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, пропонують, для зручності скористатися новинками служби: електронною чергою реєстрації громадян, відео-резюме, скайп-співбесідою тощо. Протягом 2017 року на обліку в службі зайнятості перебувало 26 осіб з обмеженими фізичними можливостями, з них 5 працевлаштовано на вільні робочі місця, 1 безробітна проходила професійне навчання, 1 брала участь у роботах тимчасового характеру.
Вона розповіла учасникам заходу про послуги, які надає служба зайнятості особам з обмеженою працездатністю та основні проблемні питання, з якими стикаються люди з інвалідністю при підборі підходящої роботи, професійного навчання та участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

На сьогодні в Шацьку працює районна філія Волинського обласного центру зайнятості і районний центр зайнятості. З 1 січня 2018 року функціонуватиме лише філія. Валерій Андросюк, заступник начальника управління соціального захисту Шацької РДА, зазначив, що на обліку в управлінні перебуває понад 1000 осіб з інвалідністю. Нагадав присутнім перелік пільг, які надаються людям з інвалідністю, а саме забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування, забезпечення інвалідними візками, милицями, палицями, взуттям. Управління виплачує людям з інвалідністю субсидії, соціальні допомоги, також матеріальну допомогу тим, хто не має стажу роботи.

Присутніх у залі цікавило питання пасажирських перевезень. Зокрема пільгового проїзду, який держава гарантує людям з інвалідністю.
-Раніше ми укладали договір з перевізником на пільгове перевезення і відшкодовували йому частину коштів. На сьогодні в Шацькому районі немає перевізника, відповідно договір укладати немає з ким. Це і є основною причиною проблеми. До слова, управління видає талончики ветеранам та інвалідам війни на пільговий проїзд 1 раз у рік, – зазначив Валерій Степанович.

На тому, що між районною організацією інвалідів та районною організацією Товариства Червоного Хреста України налагоджена тісна співпраця, наголосила Катерина Місюк, голова ТЧХ в Шацькому районі. Обидві організації проводять спільні соціальні акції, надаючи матеріальну підтримку людям з інвалідністю. Катерина Іванівна при нагоді озвучила проблему, яка позбавляє можливості повноцінно допомагати хворим одиноким людям. З її слів, минулого року припинили фінансувати посаду патронажної медсестри, яка працювала при товаристві, тому цьогоріч люди з інвалідністю не отримують медичних послуг. Голова організації написала звернення на адресу керівництва Шацької селищної ради про сприяння у фінансуванні згаданої посади, бо без медсестри людям з інвалідністю, особливо з числа незахищених верств населення, досить сутужно.

Мирослава ЦЮП’ЯХ