Головна Стисло Шацькі лісівники патрулюють лісові масиви, виявляючи порушників правил полювання

Шацькі лісівники патрулюють лісові масиви, виявляючи порушників правил полювання

4084

12 листопада в Шацькому районі стартував сезон полювання на хутрового звіра. Відтоді мисливці, оформивши всі необхідні дозволи, вирушили в ліс, щоб добути зайця, лисицю, а кому пощастить – козулю чи дикого кабана. Проте частенько поруч з ними стріляють у диких тварин ті, хто не має на це жодного права, тобто браконьєри. З метою контролю за такими ситуаціями здійснюється посилене патрулювання лісових масивів та мисливських угідь працівниками груп оперативного реагування та фахівцями ДП «Шацьке УДЛГ».

25 листопада з ініціативи начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка відбулося спільне патрулювання шацьких лісівників і журналіста районної газети «Шацький край». Рейдувати почали з самого ранку – на пошук порушників вирушили Микола Кузнєцов, головний лісничий ДП «Шацьке УДЛГ», Василь Бондар, член групи оперативного реагування підприємства, а також автор цього матеріалу.

Чекати довго не прийшлося – по дорозі до мисливських угідь мобільна рейдова група зустріла мисливців Шацького району, які переїжджали з одного місця полювання на інше. Лісівники перевірили в них документи і нагадали про відповідальність за порушення закону. Члени Шацького УТМР виявилися законослухняними мисливцями і продемонстрували посвідчення мисливців, контрольні картки обліку добутої дичини, відстрільні картки, дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю тощо.

За час патрулювання мобільна група виявила два порушення закону про полювання, відповідно склала два адміністративні протоколи про відсутність у мисливців документів на собак.
Минулих вихідних, зі слів Миколи Кузнєцова, було також складено 2 протоколи про порушення правил полювання відповідно до статті 85 Кодексу України про адмінправопорушення (порушення правил полювання).

Загалом працівниками мобільних рейдових груп Волині у ці вихідні було складено 23 протоколи. У тому числі – про порушення правил полювання.
Посилене патрулювання лісових масивів із залученням громадських активістів та журналістів відбуватиметься і в наступні вихідні.

Мирослава ЦЮП’ЯХ