Головна Наради, сесії У Світязі будуватимуть каналізацію і новий дитсадок

У Світязі будуватимуть каналізацію і новий дитсадок

3079

29 листопада під головуванням Миколи Цвида, Світязького сільського голови, відбулося пленарне засідання тридцятої сесії Світязької сільської ради. В роботі сесії взяв участь Василь Голядинець, голова Шацької РДА.
Головний бухгалтер сільської ради Галина Кульбако поінформувала депутатів про внесення змін у рішення сільської ради «Про сільський бюджет на 2017 рік», за що обранці громади одностайно проголосували. Галина Йосипівна повідомила, що відповідно до Бюджетного кодексу в сільській раді, яка не планує об’єднуватися в громаду і напряму працює з бюджетом, може бути запроваджений програмно-цільовий метод у бюджетному процесі. Відповідно, у зв’язку з тим, що всі видатки будуть оформлятися паспортами бюджетних програм, в яких зазначатимуться конкретні показники виконання, збільшиться об’єм роботи для бухгалтера.
Зі слів Миколи Цвида, проблему можна буде вирішити за рахунок збільшення штату працівників відділу бухгалтерії.

– Світязька сільська рада є на сьогодні самодостатньою і здатною утримувати всі свої установи, тому на об’єднання ми не йдемо. Наші доходи перевищують доходи всіх сільських рад району, які не об’єдналися в громаду. А при об’єднанні ми станемо донором для тих рад, які грошей не мають, і втратимо те, що надбали за багато років.

На сесії розглянули лист від Шацького відділення поліції з проханням посприяти в придбанні для потреб працівників поліції двох планшетів (вартість одного – 3-4 тис. грн.). Обранці вирішили, що при наявності відповідної програми ці кошти можуть передбачити в бюджеті наступного року. В іншому листі відділ культури Шацької РДА просив сільську раду допомогти в реалізації поїздки у Київ на міжнародний фестиваль здібної дівчинки зі Світязя Світлани Чернякової. Депутати одностайно проголосували за виділення суми в 1 340 грн.

Обранці громади на сесії підтримали внесення змін у рішення сільської ради «Про затвердження програми регулювання земельних відносин, реформування і вдосконалення землекористування на 2017 рік», зокрема заходи з реалізації програми доповнили пунктами про виконання інженерно-геологічних вишукувань по об’єкту «Будівництво каналізаційної мережі та системи очистки стічних вод у с. Світязь» (40 тис. грн. з місцевого бюджету), топографо-геодезичні роботи на території Світязької сільської ради (150 тис. грн.) та проведення експертизи по великому інфраструктурному проекту каналізування (58 500 грн.).

Питання про освоєння коштів з державного фонду охорони природного навколишнього середовища, зокрема за проектом «Будівництво мереж та споруд господарсько-побутової каналізації в селі Світязь» висвітлювали декілька спікерів.

Микола Жалнін, юрист Світязької сільської ради, голова тендерного комітету, поінформував присутніх про проведення торгів, про те, що пропозиція переможця тендеру – ТзОВ «Інтерсіті» не відповідала технічному завданню тендерної документації в частині відсутності всіх передбачуваних компонентів, зокрема в ній була відсутня хімічно стійка епоксидна клейова композиція Ceresit cv22 в кількості 27,88 кг. Зі слів Миколи Олександровича, лист від управління Західного офісу держаудитслужби у Волинській області, яке проаналізувало документи, розміщені на веб-порталі Prozorrо, підтвердив наявність порушень вимог законодавства в сфері публічних закупівель і правильність рішення тендерного комітету щодо відхилення пропозиції переможця. Управління рекомендувало усунути порушення вимог законодавства і провести нову процедуру закупівлі. Микола Жалнін також наголосив, що на службових посадових осіб, які укладають договір з учасником торгів, пропозиція якого не відповідає умовам документації конкурсних торгів, накладається штраф від 700 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 17 тис. грн. У разі ж, якщо правоохоронці доведуть, що в цих діях є ознаки злочину, посадовця можуть арештувати на термін до 6 місяців.

Микола Цвид додав, що сільська рада найперше зацікавлена в реалізації проекту будівництва очисних споруд у Світязі. Орган місцевого самоврядування двічі проплатив процедуру коригування проекту, за власний кошт побудував і накрив приміщення. Зі слів голови, якби гроші, передбачені на проект, були перехідні, а тендер виграла серйозна структура, проблем, які зараз виникли, не було б.

Підсумував усе сказане Василь Голядинець. Зі слів очільника району, після бою кулаками не махають і втраченого часу та великої суми державних коштів не повернути.
– Питання каналізування – надважливе для Світязя, тому проект будівництва очисних споруд обов’язково реалізується. Вже наступного року. Але реалізацією проекту буде займатися не сільська рада, а Шацька райдержадміністрація – в рамках великого європейського проекту «Покращення екологічної ситуації у Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь». Ми вже працюємо над створенням в райдержадміністрації відділу капітального будівництва і шукаємо фахівців, – наголосив Василь Володимирович.

При нагоді голова Шацької райдержадміністрації озвучив перед сільським головою і депутатами плани про будівництво в Світязі нового дитсадка на 100 місць за державні гроші, оскільки старе приміщення не може вмістити всієї кількості дітей. Василь Голядинець запропонував у 2018 році виготовити проектно-кошторисну документацію на будівництво дошкільного навчального закладу, місце під який передбачений у селі генеральним планом.

Очільник району зазначив, що на сьогодні вже розпочалися роботи з розширення дороги в рамках проекту облаштування рекреаційної території на землях постійного користування Шацького національного природного парку в межах берегової лінії озера Світязь (від бази відпочинку ФМІ до метеостанції). Вніс пропозицію запланувати будівництво тротуарів по центральній вулиці Світязя, аби зробити безпечним рух пішоходів, зокрема школярів. В літній період попрацювати над тим, щоб забрати хаотичну торгівлю вздовж дороги в зоні відпочинку «Куточок рибалки».

Депутати розглянули на сесії питання затвердження містобудівної і землевпорядної документації, заяви громадян, а також прийняли рішення про надання дозволу на розробку проекту детального планування території під дитсадок по вулиці Жовтнева в селі Світязь (біля школи) орієнтовною площею до 1 га.

Мирослава ЦЮП’ЯХ