Минулого тижня відбулося виїзне засідання тимчасової контрольної комісії Шацької районної ради з питань ефективного використання коштів районного бюджету закладами комунальної власності, які знаходяться на території Грабівської сільської ради. Участь у виїзному засіданні взяли голова Шацької районної ради Сергій Карпук, голова комісії, депутат районної ради Сергій Сидорук, члени комісії, депутати районної ради Олексій Писачук, Володимир Голядинець, Володимир Найда, Тетяна Чернякова, директор Шацького районного Центру зайнятості Мирослава Терета, працівники відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА на чолі з начальником Людмилою Єрофєєвою, начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Шацької РДА Ольга Романська та в.о. Грабівського сільського голови Віталій Цвид.
Найперше члени комісії побували у ФАПі села Грабове. Цей медичний заклад можна назвати одним з кращих за матеріально-технічним станом в районі. Стосовно старого приміщення ФАПу, в якому зараз проживає сім’я переселенців з міста Горлівки Донецької області, то його члени комісії рекомендували передати на баланс сільської ради.
У школі села Грабове, де також побувала комісія, вимальовуються чималі перспективи з наповнюваністю навчального закладу на наступні 3 роки: поки що в цьому році в школі навчається 40 дітей, наступного навчального року буде 50, через рік – 60, а ще через рік – 70. Декілька років тому у школі зробили внутрішні санвузли, але є потреба у ремонті даху, який протікає, та фундаменту, який пошкоджують стічні води під час дощу. З потреб навчального процесу – комп’ютери (їх всього три на школу) та дошки.
У ФАПі села Смоляри-Світязькі використовується лише дві з наявних чотирьох кімнат, але й вони потребують капітального ремонту та облаштування відповідно до нових санітарних норм, потрібно замінити електропроводку, полагодити дах. Сергій Карпук попросив завідувача ФАПу надати повний кошторис про потребу у матеріалах на ремонт, оскільки за кошти районного бюджету в цьому році планується провести ремонти у ФАПах сіл Залісся, Смоляри-Світязькі та Підманове (загальна сума – 90 тис. грн.). Клуб села Смоляри-Світязькі, де розміщується у двох кімнатах ще й сільська бібліотека, також потребує ремонту. Але це вже більше компетенція сільської ради, у комунальній власності якої знаходиться приміщення.
Чи не найбільше часу члени комісії затратили на огляд школи в с. Смоляри-Світязькі, спілкування з колективом педагогів. Людмила Єрофєєва розповіла, що у відділі освіти, молоді та спорту будуть по-новому підходити до преміювання педагогів району. Планується, що в недалекому майбутньому будуть преміювати не усіх вчителів шкіл, як це було донині. Основними критеріями для преміювання вчителя стануть участь у різноманітних конкурсах, програмах, проектах, а також активність його вихованців у конкурсах районного та обласного рівнів. За ці та інші досягнення педагогам і будуть нараховуватися надбавки до мінімальної премії, відповідно до затвердженого у 2016 році Положення про преміювання працівників закладів та установ освіти. «Хочемо стимулювати вчителів до участі у конкурсах та заходах. Важливо, аби педагоги розуміли, що віднині преміювання напряму залежатиме від результатів їхньої роботи. Я не кажу про те, що вони повинні перемагати в конкурсах, а хоча б брати участь в них. Ці критерії уже роками прописані у Положенні про преміювання, затверджених відділом освіти», – зазначила очільник районних освітян. Разом з тим Сергій Карпук зазначив, що в цьому році проблем із виплатою заробітної плати вчителям немає, натомість на місцеві бюджети скинули фінансування господарських потреб закладів освіти та виплату заробітної плати обслуговуючому персоналу шкіл. А на ці потреби у бюджеті району коштів бракує. Також вчителі розповіли, що у школі є потреба у спортивному інвентареві – волейбольних сітках, м’ячах.
Разом з тим члени комісії оглянули приміщення капітально відремонтованої їдальні школи, на яку в минулому році було виділено 115 тис. грн., в цьому – 100 тис. грн. Аби ввести її в експлуатацію, потрібно придбати електроплиту та підключити опалення. Основним завданням комісії по школі була перевірка ефективності використання бюджетних коштів та проведення інвентаризації використаного будівельного матеріалу.
У селі Голядин члени комісії побували у ФАПі, у цьому ж приміщенні дві кімнати займає й сільська бібліотека. З потреб – перемурування грубки та ремонт кімнат. У місцевій школі педагоги також поділилися своїми проблемами: після вихідних вчителям часто доводиться прибирати територію школи, бо увечері там люблять посидіти місцеві та приїжджі після відвідин бару, що розташований навпроти. Переконували вчителі керівництво освіти у тому, що в школі, де навчається по 2-3 дітей, також можна дати дітям нормальні знання. І якщо школа буде припиняти свою діяльність, то постане проблема використання приміщення. А воно ще в доволі таки хорошому стані.
Віта ШЕПЕЛЯ.