19 травня відбулася чергова сесія Шацької селищної ради, яку провів її голова Сергій Віннічук та участь у якій взяв голова Шацької районної ради Сергій Карпук.
Чимало депутатських звернень та запитів прозвучало на сесії. З них два стосувались стану доріг. Перший – від Світлани Гошовської – про необхідність ремонту вулиці Садова, яка під час дощів буквально пливе. Другий депутатський запит Жанни Демчук стосувався проблемної дороги по Прип’ятському округу: якою курсують вантажні автомобілі з піском. Якщо так і далі буде тривати, то дорога знову стане непроїзною. На це Сергій Віннічук повідомив, що проблема з дорогою по вулиці Садова уже вирішується, стосовно другого запиту – то тут рішення просте: якщо люди помічають великогабаритний транспорт на сільській дорозі – потрібно записувати номер, напрямок їхнього руху та телефонувати у поліцію, оскільки такими дорогами рух транспорту вагою більше 24 т заборонено.
Найстарший депутат Віра Ковальчук вдруге звернулася з запитом про створення в селищі ринку. Як вона розповіла, до неї як до депутата звертаються підприємці та просять озвучити цю проблему. Причиною цього є висока орендна плата на Шацькому ринку – навіть у порівнянні з відповідною платою на ринках інших міст та районних центрів області. І це зважаючи на те, що у Шацьку підприємці торгують максимум тричі на тиждень, а більшість – й того менше – двічі. На це голова ради дав відповідь аналогічну тій, яка звучала минулого разу: збирався виконком, запрошували директора ринку, який пояснив, що ціна за оренду торгових місць залежить не від нього, а Шацька селищна рада втручатися у підприємницьку діяльність права не має. Стосовно відновлення ринку на старому місці, то це є неможливим, бо на цю землю вже розроблено проект детального планування, який буде незабаром затверджуватися та яким передбачено розташування торгово-розважальних центрів та автостоянок. Окрім того, відновити ринок на старому місці – нонсенс, бо саме основною проблемою, через яку ринок перенесли, було його розташування з обох боків міжнародної траси, що створювало чимало проблем для автотранспорту. Другий запит Віри Ковальчук стосувався землі: «Люди кажуть, що землі роздали іногороднім, а нашим, шацьким, не вистачає». На це головуючий на сесії відповів: «Кому роздаються землі на сесії селищної ради – ви самі депутати затверджуєте. Що стосується земель за межами населених пунктів, то ними розпоряджається обласний Держгеокадастр. Селищна рада погодила виділення землі лише у двох випадках: під табір відпочинку учасникам АТО та родині загиблого в АТО бійця з Любомля».
Говорили на сесії й про необхідність впорядкування старого кладовища та відновлення паркану, який місцями вже повалився. «Спочатку позрізують ті дерева, які залишилися, а потім будемо робити щось із парканом», – відповів Сергій Віннічук. Він також дав відповідь на запитання депутата Богдана Тимошука про те, коли будуть перераховані кошти за співучасть у проекті для шкіл села Самійличі та Положево (придбання меблів): «По проекту Самійличівської школи кошти вже пішли, а по Положеві – тільки перед початком сесії отримав інформацію від директора школи про те, що кошти перераховані благодійним фондом».
Від Держгеокадастру знову надійшло 16 запитів про висловлення позиції щодо можливості надання дозволу на землі за межами населених пунктів, більша частина цих земельних ділянок знаходиться біля села Положево. Але депутати не погодили їх, оскільки, за словами Олександра Куська, старости сіл Самійличівського округу, відповідно до розробленої у 2012 році схеми планування Самійличівської сільської ради, ці землі були зарезервовані як пасовища та в майбутньому можуть бути використані місцевими жителями для забудови. Також було домовлено, що заявники, більшість з яких – жителі села Положево, напишуть заяви на інше місце, яке їм запропоновано селищною радою.
У своїх рішеннях депутати селищної ради передбачили відведення земельної ділянки для розташування гаражів комунальному підприємству (вул. 50 років Перемоги), при розробці генплану села Гаївка – автостанції. Знову депутатами був перенесений розгляд заяви підприємця Віктора Дударчука на зміну цільового призначення землі під виробництво деревного вугілля в селі Вілиця, оскільки, програвши справу у Шацькому районному суді, підприємець подав апеляцію. Відклали розгляд питання до вирішення справи в суді.
Затвердили депутати звіт про експертно-грошову оцінку землі (площею до 1 га по вул. 50 років Перемоги), розробленої на замовлення Шацької селищної ради, для подальшого її викупу підприємцем Володимиром Ковшом (до речі, цю справу у суді за позовом Володимира Ковша виграла Шацька селищна рада). Якщо ж підприємець відмовиться викупити її за ціною експертно-грошової оцінки – укласти з підприємцем договір оренди.
Проголосували депутати за внесення змін до бюджету селищної ради, про що інформувала начальник – головний бухгалтер відділу фінансово-господарського забезпечення селищної ради Надія Дударчук. За її словами, бюджет селищної ради перевиконано на 35%, тож селищна рада, відповідно до законодавства, має право вносити до нього зміни. З доходів бюджету 250 тис. грн. надійшло від плати акцизного податку, 25 тис. грн. субвенції з районного бюджету на зариблення озер, 1 млн. 400 тис. грн. – з обласного бюджету на придбання сміттєвоза та бульдозера, 20 тис. грн. – на придбання житла дитині-сироті, 50 тис. грн. з обласного бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій. Витрати з селищного бюджету планують розподілити так: 45 тис. грн. – на придбання меблів та ремонту дошкільних навчальних закладів, 23 тис. грн. – Самійличівській школі для встановлення санвузлів, придбання тенісного стола та труб на волейбольне і футбольне поля, 6 700 грн. – на ремонт коридору школи с. Положево. 130 тис. грн. передбачили на благоустрій, левова частка з яких – 100 тис. грн. – на придбання контейнерів для сміття. 20 тис. грн. піде на співфінансування з обласним бюджетом на придбання житла дитині-сироті, 35 тис. грн. – на придбання нагрудних відеокамер для працівників поліції, 10 тис. грн. – Любомльському бюджету на ремонт ФАПів району, 19 тис. грн. – обласному бюджету на співфінансування бальнеологічного дослідження води для прийняття рішення про оголошення території району курортом. Видатки зі спеціального фонду також мають розподілитися. На проведення другої черги реконструкції (утеплення) Шацького ДНЗ №1 виділено 80 тис. грн. та на виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію опалення – 30 тис. грн. 160 тис. грн. виділили на співфінансування на придбання шкільного автобуса в Прип’ятську школу та 120 тис. грн. – на реконструкцію та реставрацію цієї ж школи. На виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво автокемпінгу поблизу ур. Гряда – 50 тис. грн. (по проекту), 30 тис. грн. – на документацію на реконструкцію селищного стадіону, 20 тис. грн. – реконструкцію обеліску, виконання робіт по реконструкції скверу ім. Т.Шевченка – 460 тис. грн. Депутат Віктор Мелюх просив також у змінах передбачити кошти на ремонт огорожі біля озера Чорне та містка.
Рішенням селищної ради було затверджено Положення про відділ економічного розвитку комунального майна, містобудування та архітектури; схвалено приєднання до ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів за сталий енергетичний розвиток на місцевому рівні», що дозволить селищній раді брати участь у проектах вартістю від 500 тисяч євро до 1,5 млн. євро; схвалено вступ до Асоціації об’єднаних територіальних громад України.
Серед затверджених питань – створення старостинських округів – Прип’ятського та Самійличівського, до яких входитимуть села ліквідованих сільських рад з аналогічними межами, та затвердили Положення про старост, де в новій редакції викладено обов’язки старост, серед яких – обов’язкове звітування у селах раз на рік, перед депутатами – про припинення їхніх повноважень, відкликання.
Програма соціально-економічного розвитку об’єднаної громади на 2017 рік була доповнена пунктом про реконструкцію клубу в с. Прип’ять та стадіону в смт Шацьк. Підтримали депутати пропозицію старости Івана Гінчука компенсовувати особистим селянським господарствам не 30%, а 50% вартості штучного запліднення корів, щоб хоч трохи стимулювати людей користуватися цією послугою.
Наприкінці сесії від депутатів прозвучало прохання запросити на сесію генерального директора ТМО Любомльського і Шацького районів Володимира Дибеля, аби той пояснив, чому проект на обіцяне будівництво реабілітаційного центру в Шацьку змінив адресу на місто Любомль. Адже саме цей проект став відповідальним у рішенні, яким депутати передали у комунальну власність районної ради чималий шматок землі у центрі Шацька.
Віта ШЕПЕЛЯ.
На фото: виступає секретар селищної ради Людмила Цевух.