Головна Наради, сесії Депутатські запити, бюджет та земля – основні питання сесії селищної ради

Депутатські запити, бюджет та земля – основні питання сесії селищної ради

5114

19 травня відбулася чергова сесія Шацької селищної ради, яку провів її голова Сергій Віннічук та участь у якій взяв голова Шацької районної ради Сергій Карпук.

Чимало депутатських звернень та запитів прозвучало на сесії. З них два стосувались стану доріг. Перший – від Світлани Го­шов­ської – про необхідність ремонту вулиці Садова, яка під час дощів буквально пливе. Другий депутатський запит Жанни Демчук стосувався проблемної дороги по Прип’ятському округу: якою курсують вантажні автомобілі з піском. Якщо так і далі буде тривати, то дорога знову стане непроїзною. На це Сергій Віннічук повідомив, що проблема з дорогою по вулиці Садова уже вирі­шується, стосовно другого запиту – то тут рішення просте: якщо люди по­мічають великогабаритний транспорт на сільській дорозі – потрібно за­писувати номер, напрямок їхнього руху та теле­фо­нувати у по­ліцію, оскільки такими дорогами рух транспорту вагою більше 24 т заборонено.

Найстарший депутат Віра Ковальчук вдруге звернулася з запитом про створення в селищі ринку. Як вона розповіла, до неї як до депутата звертаються підприємці та просять озвучити цю проблему. Причиною цього є висока орендна плата на Шацькому ринку – навіть у порівнянні з відповідною платою на ринках інших міст та районних центрів області. І це зважаючи на те, що у Шацьку підприємці тор­гують максимум тричі на тиждень, а більшість – й того менше – двічі. На це голова ради дав відповідь аналогічну тій, яка звучала минулого разу: збирався виконком, запрошували директора ринку, який пояснив, що ціна за оренду торгових місць залежить не від нього, а Шацька селищна рада втручатися у підприємницьку діяльність права не має. Стосовно відновлення ринку на старому місці, то це є неможливим, бо на цю землю вже розроблено проект детального планування, який буде незабаром затверджуватися та яким передбачено розташування торгово-розважальних центрів та автостоянок. Окрім того, відновити ринок на старому місці – нонсенс, бо саме основною проблемою, через яку ринок перенесли, було його розташування з обох боків міжнародної траси, що створювало чимало проблем для автотранспорту. Другий запит Віри Ковальчук стосувався землі: «Люди кажуть, що землі роздали іногороднім, а нашим, шацьким, не вистачає». На це головуючий на сесії відповів: «Кому роздаються землі на сесії селищної ради – ви самі депутати затверджуєте. Що  стосується земель за межами на­се­лених пунктів, то ними роз­поряджається обласний Держге­о­кадастр. Селищна рада погодила виділення землі лише у двох ви­падках: під табір відпочинку учасникам АТО та родині загиблого в АТО бійця з Любомля».

Говорили на сесії й про необхідність впорядкування старого кладовища та відновлення паркану, який місцями вже повалився. «Спочатку позрізують ті дерева, які залишилися, а потім будемо робити щось із парканом», – відповів Сергій Віннічук. Він також дав відповідь на запитання депутата Богдана Тимошука про те, коли будуть перераховані кошти за співучасть у проекті для шкіл села Самійличі та Положево (придбання меблів): «По проекту Самій­личівської школи кошти вже пішли, а по Положеві – тільки перед початком сесії отримав інформацію від директора школи про те, що кошти перераховані благодійним фондом».

Від Держгеокадастру знову надійшло 16 запитів про вислов­лення позиції щодо можливості надання дозволу на землі за межами населених пунктів, більша частина цих земельних ділянок зна­ходиться біля села Положево. Але депутати не погодили їх, оскі­льки, за словами Олександра Куська, старости сіл Самійли­чів­ського округу, відповідно до розробленої у 2012 році схеми планування Самійличівської сільської ради, ці землі були за­ре­зервовані як пасовища та в майбутньому можуть бути вико­ристані місцевими жителями для забудови. Також було домовлено, що заявники, більшість з яких – жителі села Положево, напишуть заяви на інше місце, яке їм запропоновано селищною радою.

У своїх рішеннях депутати селищної ради передбачили від­ве­дення земельної ділянки для розташування гаражів комунальному підприємству (вул. 50 років Перемоги), при розробці генплану села Гаївка – автостанції. Знову депутатами був перенесений розгляд заяви підприємця Віктора Дударчука на зміну цільового призна­чення землі під виробництво деревного вугілля в селі Вілиця, оскі­льки, програвши справу у Шацькому районному суді, підприємець подав апеляцію. Відклали розгляд питання до вирішення справи в суді.

Затвердили депутати звіт про експертно-грошову оцінку землі (площею до 1 га по вул. 50 років Перемоги), розробленої на замов­лення Шацької селищної ради, для подальшого її викупу підприємцем Володимиром Ковшом (до речі, цю справу у суді за позовом Во­лодимира Ковша виграла Шацька селищна рада). Якщо ж під­приємець відмовиться викупити її за ціною експертно-грошової оцін­ки – укласти з підприємцем договір оренди.

Проголосували депутати за внесення змін до бюджету селищної ради, про що інформувала начальник – головний бухгалтер відділу фінансово-господарського забезпечення селищної ради Надія Дударчук. За її словами, бюджет селищної ради перевиконано на 35%, тож селищна рада, відповідно до законодавства, має право вносити до нього зміни. З до­ходів бюджету 250 тис. грн. надійшло від плати акцизного податку, 25 тис. грн. субвенції з районного бюджету на за­риблення озер, 1 млн. 400 тис. грн. – з обласного бюджету на придбання сміттєвоза та бу­льдозера, 20 тис. грн. – на прид­бання житла дитині-сироті, 50 тис. грн. з обласного бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій. Вит­рати з селищного бюджету пла­нують розподілити так: 45 тис. грн. – на придбання меблів та ремонту дошкільних навча­ль­них закладів, 23 тис. грн. – Са­мійличівській школі для вста­новлення санвузлів, придбан­ня тенісного стола та труб на волейбольне і футбольне поля, 6 700 грн. – на ремонт ко­ридору школи с. Положево. 130 тис. грн. передбачили на бла­гоустрій, левова частка з яких – 100 тис. грн. – на придбання контейнерів для сміття. 20 тис. грн. піде на співфінансування з обласним бюджетом на придбання житла дитині-сироті, 35 тис. грн. – на придбання нагрудних відеокамер для працівників поліції, 10  тис. грн. – Любомльському бюджету на ремонт ФАПів району, 19 тис. грн. – обласному бюджету на співфінансування бальне­ологічного дослідження води для прийняття рішення про ого­лошення території району курортом. Видатки зі спеціального фонду також мають розподілитися. На проведення другої черги ре­конструкції (утеплення) Шацького ДНЗ №1 виділено 80 тис. грн. та на виготовлення проектно-кошторисної документації на рекон­струкцію опалення – 30 тис. грн. 160 тис. грн. виділили на спів­фінансування на придбання шкільного автобуса в Прип’ятську школу та 120 тис. грн. – на реконструкцію та реставрацію цієї ж школи. На виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво автокемпінгу поблизу ур. Гряда – 50 тис. грн. (по проекту), 30 тис. грн. – на документацію на реконструкцію сел­и­щного стадіону, 20 тис. грн. – реконструкцію обеліску, виконання робіт по реконструкції скверу ім. Т.Шевченка – 460 тис. грн. Депу­тат Віктор Мелюх просив також у змінах передбачити кошти на ремонт огорожі біля озера Чорне та містка.

Рішенням селищної ради було затверджено Положення про відділ економічного розвитку комунального майна, містобу­ду­вання та архітектури; схвалено приєднання до ініціативи Євро­пейського Союзу «Угода мерів за сталий енергетичний розвиток на місцевому рівні», що дозволить селищній раді брати участь у проектах вартістю від 500 тисяч євро до 1,5 млн. євро; схвалено вступ до Асоціації об’єднаних територіальних громад України.

Серед затверджених питань – створення старостинських окру­гів – Прип’ятського та Самійличівського, до яких входитимуть се­ла ліквідованих сільських рад з аналогічними межами, та зат­вер­дили Положення про старост, де в новій редакції викладено обов’язки старост, серед яких – обов’язкове звітування у селах раз на рік, перед депутатами  – про припинення їхніх повноважень, відкликання.

Програма соціально-економічного розвитку об’єднаної громади на 2017 рік була доповнена пунктом про реконструкцію клубу в с. Прип’ять та стадіону в смт Шацьк. Підтримали депутати пропо­зицію старости Івана Гінчука компенсовувати особистим селян­ським господарствам не 30%, а 50% вартості штучного заплід­нення корів, щоб хоч трохи стимулювати людей користуватися цією послугою.

Наприкінці сесії від депутатів прозвучало прохання запросити на сесію генерального директора ТМО Любомльського і Шацького районів Володимира Дибеля, аби той пояснив, чому проект на обіцяне будівництво реабілітаційного центру в Шацьку змінив адресу на місто Любомль. Адже саме цей проект став відпо­ві­дальним у рішенні, яким депутати передали у комунальну вла­сність районної ради чималий шматок землі у центрі Шацька.

Віта ШЕПЕЛЯ.

На фото: виступає секретар селищної ради Людмила Цевух.