Головна Стисло Вуличне освітлення та модернізація каналізаційної мережі – шлях до підвищення якості рівня...

Вуличне освітлення та модернізація каналізаційної мережі – шлях до підвищення якості рівня життя в селищі

3753

Вуличне освітлення

Не так давно на сторінках нашого видання жителі району неодноразово мали змогу читати про проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», згідно з яким мала відбуватися реконструкція певних об’єктів у 2014 році. Сьогодні вже впевнено можна сказати – проект втілюється в життя. Пробний пуск освітлення згідно із проектом «Реконструкція вуличного освітлення по вулиці Перемоги в селищі Шацьк» стартував 19 березня. Зорганізувавшись у рамках Проекту, селищна рада (власник об’єкту) разом з громадською організацією «Шацьке поозер’я» проаналізували ринок джерел енергії та обрали систему освітлення з використанням світлодіодних LED ламп, які мають дуже великий термін використання (до ста тисяч годин, а це, уявіть собі, одинадцять років безперервної роботи). Депутат селищної ради Віктор Найда, якому жителі вулиці Перемоги довірили захищати свої інтереси, разом з Віталієм Мелюхом, одним із жителів вулиці, провівши роз’яснювальну роботу серед мешканців щодо їхньої дольової участі у реалізації проекту, отримали схвальну підтримку. І результат не забарився. 24 лампи освітлюватимуть вулицю у темну добу. «Громада дуже задоволена досягнутим результатом та сподівається на подальше вирішення інших актуальних проблем», – констатував Віталій Яльницький, заступник Шацького селищного голови.

Модернізація каналізаційної мережі

«Вже розпочаті роботи ще за одним проектом – «Збереження екосистеми долини річки Буг на прикордонній території Польщі, Білорусі, України», – повідомив координатор проекту Віталій Мелюх. – Проект втілюється, щоб покращити чистоту у сфері екосистем з особливим акцентом на чистоту води. Населення Шацька становить майже 6 тисяч громадян, з яких лише 120 уклали угоди щодо під’єднання до водопостачання, і понад 80 осіб до каналізаційної мережі. Значна частина населення, щоб забезпечити себе питною водою, використовує індивідуальні свердловини. Домогосподарства, які не під’єднанні до каналізації, використовують окремі резервуари (відстійники). Просочування з каналізації та індивідуальних резервуарів, а також погане водопостачання і часті засмічення в каналізації є причинами забруднення води. Тому виникла нагальна потреба в розширенні та модернізації всієї системи каналізації, щоб охопити якомога більше громадян Шацька та зробити його більш екологічно чистим. Існуючі очисні споруди є новими, тому необхідно лише їх розширити у зв’язку із збільшенням кількості викидів стічних вод. Таким чином, на даному етапі проект включає каналізування вулиць селища Шацьк, які прилягають до озер. Основне, що ми, нарешті, зможемо позбутися вигрібних ям, потоків, які так чи інакше витікають в озера. Якщо люди почнуть підключатися до каналізації, це в значній мірі покращить ситуацію».

В рамках проекту каналізування Шацька вже прокладено самопливні та напірні колектори повз ДНЗ №1 через вулицю Садову до ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, завершується їхнє будівництво по вулиці Волі і розпочинається по вулиці Набережній та прилеглих до неї провулках, а далі – на вулицях, які розташовані біля озера Люцимер (Шевченка, частково Незалежності), проводиться добудова та розширення очисних споруд потужністю 200 м3  переробки нечистот на добу. 

Кошторисна вартість робіт по проведенню каналізації складає 2 010 800,19 євро, з яких дольова участь України – 10 відсотків від суми. З державного бюджету на даний момент виділено на фінансування робіт 500 тис. грн., з Європейського Союзу – 350 тис. євро.

Мешканці вулиць, де проводиться каналізування, відчувають зараз певні незручності, адже в ході робіт потрібно рити траншеї для прокладання труб та колодязів, а це спричиняє руйнування доріг та під’їздів до будинків. Тому люди, які задіяні в реалізації проекту, просять шачан бути терплячими і ставитися з розумінням до тимчасових проблем. Тим більше, що, відповідно до проекту, всі дороги, які перекопуються, будуть приведені у належний стан виконавцями робіт. Якщо це була ґрунтова дорога, то буде завезено пісок і прогрейдеровано, якщо асфальтована – то відновлено асфальт.

Ось такі глобальні питання вирішуються у Шацьку. І хоча б часткове розв’язання їх – це великий успіх.

Ліана МИСЮРИНА.