Саме таку назву мав міжрайонний фестиваль, присвячений 200-річчю від дня народження Великого сина українського народу Тараса Шевченка. Організація заходу стала можливою завдяки благодійному фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині». Участь у творчому фестивалі, який відбувся 12 березня у Старовижівській школі-гімназії, взяли представники шкіл трьох районів – Шацького, Старовижівського та Ратнівського. Делегацію від нашого району очолили методисти районного відділу освіти Тетяна Ціпошук та Олена Моніч. Вагому участь в організації фестивалю взяли й шацькі педагоги, оскільки саме на їхні плечі була покладена відповідальна місія зі створення сценарію.
Кожен з районів представляв своє бачення дороги до Шевченка, виконуючи по три пісні чи музичні твори на слова Шевченка, також по три вірші та презентуючи по три малюнки відповідної тематики. Сам фестиваль пройшов у товариській, щирій та творчій атмосфері. Дуже сподобалися учасникам заходу ведучі фестивалю Вікторія Моніч (учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк) та Павло Рибін (учень ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща). Також вирізнялися з-поміж інших учасників і шачани, котрі зачарували глядачів високим рівнем виконавської майстерності, дикцією, втіленням образів. Приємно здивувала творча презентація «Дороги до Шевченка» учениці НВК «школа-дитсадок» с. Мельники Світлани Постернак, котра вийшла на сцену з Кобзарем та калиною, під мелодію розповідала про значення творчості Т.Шевченка для нашого народу, органічно поєднавши свій виступ з виконанням пісні «Україно моя». Схвальні відгуки отримали декламатори поезії Шевченка Павло Рибін та Анастасія Редько, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, котра читала Шевченковий «Заповіт» польською мовою.
– Це дуже хороша форма співпраці зі школами сусідніх районів, – ділиться враженнями від фестивалю Тетяна Ціпошук. – Думаю, що зустріч вдалася, хоч і була організована вперше. Особливо було радісно і приємно від спілкування з колегами-педагогами, талановитими учнями. Це окриляє, підносить, згуртовує. Ми мали можливість поспілкуватися, побачити та оцінити рівень виконавської майстерності, багато чого почерпнути. А з виступів учасників мені сподобалося старовижівське тріо бандуристів, це дійсно талановиті діти. Приємно, що фінансову організацію взяв на себе благодійний фонд «Патріоти Волині» (оплата пального, організація обіду для дітей). Також помічник народного депутата Степана Івахіва Володимир Бащук разом із представником фонду Тетяною Гапонюк вручили учасникам фестивалю підбірку книг Т.Шевченка та плакати. Тож висловлюємо їм велику вдячність за подарунки та організацію заходу. І коли на завершення фестивалю усі учасники вийшли на сцену, символічним та хвилюючим моментом стало для усіх нас виконання української народної пісні «Ой роде наш красний, роде наш прекрасний, не цураймося, признаваймося, небагато нас є». Ці слова повинні бриніти у серці кожного українця.
Віта ШЕПЕЛЯ.