Головна Стисло У Луцьку лунали автентичні шацькі колядки

У Луцьку лунали автентичні шацькі колядки

3560

11 січня в приміщенні Па­лацу культури міста Луцька вже вкотре відбулося свят­ково-обрядове різдвяне дій­ство «Три празники в гості», організоване управлінням ку­льтури облдерж­адмініс­трації та обласним науково-мето­дичним центром культури. На автентичному святковому культурно-мистецькому за­хо­ді свою творчість дарува­ли глядачам не лише фоль­клорні колективи Волині (Іва­ничівського, Камінь-Кашир­сь­кого, Ківерцівського, Кове­льського, Локачинського, Лу­цького, Любомльського, Ма­не­вицького, Старо­вижівсь­кого та Шацького районів, міста Луцька), а й вокально-інструментальний ансамбль «Цикади» з гміни Дорогуськ (Польща) та народний музич­ний ансамбль «Асалода» з міста Іваново (Білорусь). Вже впродовж багатьох років на Во­лині відбувається це незвичайне традиційне дійство, яке згур­товує навколо себе яскраві та самобутні обряди різдвяно-но­ворічного циклу, сприяє відродженню призабутих автентичних колядок та щедрівок, вертепних дійств. Цього року воно було особ­ливим, адже волиняни не лише слухали старовинні колядки, щедрівки, які виконувалися кращими колективами краю, а найголовніше – у спільній коляді просили у Бога миру нашій державі.

Шацький район на облас­ному фестивалі колядок та щедрівок представляв фоль­к­лорний колектив «Молодич­ки» міського Будинку культу­ри (керівник Ніна Вирович). Щороку «Молодички» стара­ються відібрати для фести­валю автентичні та старо­вин­ні колядки і щедрівки, при­таманні саме нашому регіону. Цього разу глядачам шацькі виконавці дарували пісні, за­пи­сані від старожилів Шацька та села Мельники: колядки «Із дивного народження», «Ой там на Йордані», «Десь там хо­дить красний молодиць», а також щедрівку «Гей, лелія».

Колективи, що виступили на сцені Палацу культури міс­та Луцька, згодом долучилися до святкової програми фестивалю «Різдво у Луцьку», що відбу­вав­ся на Театральному майдані.

Зі словами вдячності за змістовну програму до колективів звернувся начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук. Дякував за участь у різдвяних заходах і мер Луцька Микола Романюк.

Впродовж свята відбувалась благодійна акція зі збору коштів та дитячих малюнків для бійців АТО. Звучали спільні колядки як символ єднання, віри і надії, а також світлої пам’яті наших Героїв.

Віта ШЕПЕЛЯ.