Головна Листи Що руйнує бруківку в центрі Шацька: несправна каналізація чи транспорт?

Що руйнує бруківку в центрі Шацька: несправна каналізація чи транспорт?

3360

«Ми, продавці магазину «Продукти» і кафе «Черемшина» (Ша­цьке РСТ), звертаємося до редакції газети «Шацький край» з про­ханням допомогти вирішити нашу проблему. Ми отримали із Шацької селищної ради офіційний документ про заборону під’їж­д­жати до магазину машинам, які доставляють товар. Причина – цей транспорт нібито руйнує каналізацію і бруківку. А ми ба­чимо, що це не зовсім так. Коли йдуть дощі, від тротуару до две­рей магазину стоїть ціле озеро, обійти яке просто немож­ливо. Діти до школи йдуть по проїжджій частині дороги, нара­жаючи себе на небезпеку. Біля магазину відсутній знак заборони в’їзду на територію транспорту. На якій тоді підставі до на­шого магазину, на відміну від усіх інших, не дозволено підвезення то­вару? Чому, коли до торговельного закладу під’їжджає транс­порт, представники селищної ради фотографують його і вик­ли­кають працівників ДАІ для складання штрафу? На нашу думку, ка­налізацію руйнують дощі, які підмивають пісок, від чого обва­лює­ться люк для стічних вод. Він не працює. З цієї причини не раз руйнувалася і бруківка. Чи законною є заборона під’їзду до ма­газину і кафе?

Продавці магазину «Продукти» Демчук, Приступа, Шлапа; працівники кафе «Черемшина» Карпук, Лагодич, Багрійчук.

Щоб отримати відповіді на запитання, поставлені авторами листа, що прийшов днями на адресу редакції, я звернулася до предс­­тавників компетентних органів. Їхні відповіді публікуємо нижче.

Микола Боярчук, в.о. Шацького селищного голови:

l Виконком Шацької селищної ради з приводу колективної скарги продавців магазину «Продукти» та кафе «Черемшина» до­водить до відома, що тротуар – це елемент дороги, приз­на­че­ний для руху пішоходів, а не для розвантаження товарів із транс­порту. Біля вказаних закладів передбачене місце для заїзду машин, що доставляють товар, утім, водії його ігнорують і здійс­нюють розвантаження товарів на пішохідному переході і тро­туарі, чим зменшують відстань до магазину на 15-20 м, проте руй­нують бруківку.

Відповідно до п. 15.10 «Б» «Правил дорожнього руху» стоянка транс­портних засобів на тротуарі заборонена.

Іван Коваль, начальник КП «Будинкоуправління»:

l У будь-якому випадку заїжджати на тротуар вантажівкою за­боронено. Щодо бруківки, то хочу пояснити, що вона є двох ви­дів: товста і міцна, призначена для руху по ній транспорту, і тонка – для пішоходів. Так от біля згаданих закладів – тротуарна бру­ківка, яку нищать вантажівки (є вже досить великі вм’ятини), котрі під’їжджають під самий магазин. Хоча для вивантаження то­­вару є інший вхід у магазин – з боку господарського двору (за ма­га­зином «Наталі»), проте ним чомусь водії не хочуть корис­ту­ва­тися. Хочу відзначити, що водозбірник на території біля ма­газину і кафе працює справно, не виникає проблем і з каналі­за­цією. Якщо водії не бояться штрафів, бо вони таки продовжують їздити бруківкою і руйнувати її, то найближчим часом у місцях заїзду транспорту з’являться бетонні клумби, після чого те­ри­то­рія біля закладів «Продукти» і «Черемшина» стане повністю пі­шо­хідною зоною.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.