1 жовтня для працівників сільських клубних закладів на базі Будинку культури с. Пульмо був проведений семінар на тему «Діяльність закладів культури в умовах складної політичної обстановки в державі». В рамках проведення семінару працівники РБК спільно з сільськими клубниками визначили пріоритетні напрямки своєї діяльності в умовах, коли в країні ведуться бойові дії. Значну увагу було приділено питанню виховання патріотизму у населення району засобами установ культури клубного типу.
Не викликає сумнівів те, що в сучасних умовах мінімізації ресурсів саме сфера культури виявиться найбільш уразливою. Тому працівникам культури, що відповідають за її розвиток, доведеться активно боротися за «ресурс виживання» і самостійно шукати нові моделі діяльності, які дозволяють культурі в умовах складної політичної обстановки в державі не тільки не вмерти, але й розвиватися.
Суттєвою проблемою залишається забезпечення доступу населення до культурно-мистецьких цінностей. Відчутно посилюються процеси духовної деградації суспільства. У зв’язку із цим актуальним стає переосмислення державної політики щодо забезпечення необхідних умов для підтримки вітчизняної культури.
За період з початку 2014 року Верховною Радою України і Кабінетом Міністрів України не було схвалено жодного закону або прийнято урядового рішення, які б визначали стратегічні напрями розвитку культурної сфери. Тому доводиться констатувати, що вищі органи державного управління недооцінюють значення культурної політики. Доречно згадати позицію Президента України, який, виступаючи 9 березня 2015 року на церемонії вручення Національної премії України ім. Тараса Шевченка, зазначив, «щоб вести дієву боротьбу з агресором, утверджувати незалежність, маємо виробити ефективну модель культурної політики… модерна культурна політика стане і зброєю для перемоги над ворогом, і інструментом реформ».
Важливим є питання розподілу відповідальності за фінансування закладів культури в умовах об’єднання громад. Згідно з нормами Бюджетного кодексу України утримання місцевих закладів культури передано на баланс місцевих бюджетів. Відповідно, органам самоврядування надається право оптимізувати мережу закладів культури. В цьому плані проблематичним, особливо в умовах відсутності належного фінансування, є збереження мережі культурних закладів на місцях.
Перед учасниками семінару виступив Пульмівський сільський голова Федір Гловацький, який поділився своїм баченням розвитку культури, озвучив проблеми утримання установ культури, наголосив на необхідності діяльності клубів у малих селах.
На завершення семінару культпрацівники Пульмівського Будинку культури презентували присутнім тематичний захід «Хоробрі серця», який був присвячений мужнім учасникам АТО. З патріотичними творами виступили аматори мистецтва закладу Марія Черевко, Наталія Кушнір, Аліна Базилюк та дитячі колективи. З нагоди Дня людей похилого віку на захід були запрошені і жителі села.
Культпрацівники району та районний Будинок культури щиро дякують сільському голові Федору Гловацькому, директору місцевого Будинку культури Віталію Бондаруку та художньому керівнику закладу Віталію Кінаху за допомогу у проведенні семінару та цікаво організований захід.
Валентина ХАНЗЕРУК, директор Шацького РБК.