Головна Листи 124 волинянина долучили до суспільно корисних робіт

124 волинянина долучили до суспільно корисних робіт

364

6 липня 2023 року відбулося засідання координаційного центру підтримки цивільного населення області під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Мирослави Якимчук.

Серед питань, що обговорювали – організація суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану в межах області. Так, за словами директора Волинського ОЦЗ Алли Куцин, з початку року до таких робіт в області залучили 124 безробітних, виплативши більше 600 тис. грн заробітної плати.

Слід зазначити, що суспільно корисні роботи на Волині мають в основному оборонний характер, тобто зосереджений на облаштуванні оборонних рубежів, блокпостів, спостережних пунктів, укріпленні споруд цивільного захисту тощо. Окрім того, безробітних залучали до підготовки та ремонту укриттів, житла для внутрішньо переміщених осіб, а також заготівлі дров для сімей загиблих військовослужбовців та їх сімей.

Також, як зазначила Алла Куцин, потрібні люди для цілодобового чергування в укриттях. До їх обов’язків входитиме: підтримка порядку в укритті, збереження обладнання і майна, а також цілодобова доступність у разі потреби. Зокрема, виплату заробітної плати таким працівникам буде здійснювати служба зайнятості.

Відтак, Мирослава Якимчук доручила головам місцевих адміністрацій і територіальних громад розглянути можливість організації суспільно корисних робіт в межах області та надати пропозиції щодо залучення громадян.

Довідково: Суспільно корисні роботи – види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення.