Головна Листи До кінця року з мулових карт очисних споруд КП “Луцькводоканал” планують вивезти...

До кінця року з мулових карт очисних споруд КП “Луцькводоканал” планують вивезти до 200 тисяч тонн мулу

443

КП “Луцькводоканал” позбувається надлишків сухого мулу з території очисних споруд.

Цьому сприяє мультишнековий дегідратор, який було придбано майже рік тому. Обладнання зневоднює відходи, які вивозяться на чотири спецмайданчики. А дякуючи тому, що комунальники підписали угоду з одним із волинських аграрних підприємств, перероблене мобільним цехом багно не накопичується, а вивозиться на поля — як добриво. За один день на машини відвантажується до 800 тонн мулу. Якщо і надалі погода буде сонячною, цей процес не перериватиметься кілька тижнів. Адже загальна цифра надлишкового осаду на території очисних нині сягає майже чотириста тисяч тонн. За словами Луцького міського голови Ігоря Поліщука, після того, як буде покінчено з мулом на майданчиках, працівники КП “Луцькводоканалу” візьмуться за чистку мулових карт. Це значно зменшить площу випаровування неприємних запахів.

 
 

“Задавнена проблема нашого міста — неприємний запах, переважна маса якого надходить з очисних споруд, які потребують реконструкції. Вони збудовані в 70-тих роках минулого століття та капітально не ремонтовані жодного разу. З 2018 року ми працювали над тим, щоб залучити кошти на їх реконструкцію. Нам це вдалося — ми залучили пільговий кредит на майже 11 мільйонів євро. Найближчим часом буде оголошено тендер, – сказав Ігор Поліщук. – Але разом з тим, у нас є мулові карти, адже в процесі очистки стічних води утворюється мул. До 2004-2005 років з ним не було проблем, тому що працювала централізована система його відбору колгоспами, радгоспами, як добрива. Потім ця система була зруйнована і мул почали складувати на мулові карти. Таким чином, у нас сьогодні утворилось 8 гектарів мулових карт. Там орієнтовно 400 тисяч тонн мулу. Це – органічна сполука, де відбуваються процеси гниття, внаслідок яких виділяється неприємний запах, частина якого йде на місто”.

 
 
 
 
 

Ігор Поліщук розповів, що зараз частину мулу вивозить аграрна фірма “Вілія”. Вигравши тендер, вони використовують його як добриво. Одночасно працює 9 машин. За цей рік, за сприятливих обставин, планується вивезти до 200 тисяч тонн мулу з мулових карт, що значно зменшить площу випаровування неприємних запахів.

 
 

За словами директора КП “Луцькводоканал” Віктора Гуменюка, впродовж року на території очисних в Липлянах усі карти доосушки мулу та невелику кількість мулових карт можна буде підчистити, але більша їх частина перейде на наступний рік, адже вони ще не готові для очистки.

 
 
 

Аби покращити та полегшити роботу персоналу очисних споруд, у водоканалі боряться з іншою проблемою — очисткою стічних вод. Вода на очисне підприємтсво повинна прийти чистою без певних домішків різного розміру. Для цього працює система очистки на каналізаційно-насосних станціях. Наразі у КП “Луцькводоканал” їх 22-і, де використовувалась ручна очистка, а це — застарілий метод та далеко не ефективний. Нещодавно на одній з КНС, яка перекачує воду безпосередньо на очисні споруди, комунальники встановили автоматичні механізовані решітки. Проаналізувавши їх ефективність, у водоканалі вирішили встановити таке обладнання ще на двох. Адже очистка стічних вод від забруднення — запорука ефективнішої роботи очисних споруд.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)