Головна Листи На Волині критична ситуація щодо імунізації дорослих від правця

На Волині критична ситуація щодо імунізації дорослих від правця

774

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Волині Наталія Янко вчора, 29 червня 2022 року, на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.

Наталія Янко розповіла, що в області в умовах пандемії COVID-19 захворюваність керованими інфекціями знизилася та відповідає загальнодержавній тенденції. Проте, зберігаються ризики виникнення та поширення інфекції. Впродовж останніх 2-х років реєструвалися поодинокі випадки кашлюка, правця, епідемічного паротиту.

За 5 місяців 2022-го показники охоплення профілактичними щепленнями населення області відповідають загальнодержавним. Однак, необхідного нормативного рівня (42%) не досягнуто по жодній з позицій.

«Критична ситуація  стосується щеплень проти дифтерії та правця серед дорослого населення – показник вакцинації у 2020 та 2021 роках не перевищив 40%, при рекомендованому 95%.  Цього року на Волині щеплено лише 20% дорослих від запланованих, – зазначила Наталія Янко. – В умовах воєнного стану, коли ризик поранень дуже високий, а належна обробка рани не завжди можлива,  загроза захворіти на правець  зростає навіть при незначних травмах. Летальність від нього сягає 70%».

Також головний санітарний лікар в області наголосила, що особливу увагу слід приділити вакцинації призовників. А саме, при проведенні медичних оглядів звертати увагу наявність в них профілактичних щеплень проти дифтерії і правця та при необхідності скеровувати на отримання необхідної вакцинації.

Окрім щеплень від 10 захворювань, передбачених Національним календарем, проводиться вакцинація від інших інфекційних захворювань, зокрема проти COVID-19.

За цей період найефективніша робота пунктів щеплень спостерігається у Києві, Волинській і Тернопільській областях.

Всього на Волині вакциновано близько 45%  від загальної чисельності дорослого населення (352. тис 208 осіб). Імунізацію проти COVID-19 проводять, як для декларантів, так і для  внутрішньо-переміщених осіб.

Слід зазначити, що в області отримали вакцинацію згідно Національного календаря понад 700 переселенців, понад 500 – проти  COVID-19.

Пам’ятайте, щеплення рятують життя!