Головна Листи Питна вода в Волинській області безпечна для споживання

Питна вода в Волинській області безпечна для споживання

895

Про це стало відомо під час обласної комісії ТЕБ та НС, що відбулася вчора, 29 червня 2022 року, під керівництвом начальника Волинської ОВА Юрія Погуляйка.

Про забезпечення населення області питною водою розповів начальник управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби Волині Назар Орел.

«Результати лабораторних досліджень проб питної води свідчать про її безпеку в епідемічному відношенні. В окремих джерелах водопостачання спостерігаємо підвищений вміст заліза. Це може бути від зношених труб водопостачання, або ж його природним надлишком у підземних водах певних територій нашого регіону», – зазначив Назар Орел.

Слід зазначити, що під наглядом Держпродспоживслужби Волині перебуває 261 водопровід централізованого водопостачання та 792 об’єкти нецентралізованого, основна частина яких – це артезіанські свердловини закладів освіти. Для питних потреб населення використовують воду виключно з підземних джерел та свердловин.

Юрій Погуляйко зазначив, що необхідно й надалі проводити перевірки якості питної води та визначити перелік резервних джерел на випадок аварій чи забруднень.

Тож члени комісії вирішили продовжити роботу щодо обстеження централізованого та нецентралізованого питного водопостачання. Також доручили головам райдержадміністрацій, міським, селищним, сільським головам громад провести інвентаризацію водозаборів підземних вод, взяти на баланс безгосподарні артсвердловини та здійснювати лабораторний контроль показників якості та безпечності питної води.