Головна Листи Опублікувано скан грамоти про підтвердження місту Володимиру-Волинському магдебурзького права

Опублікувано скан грамоти про підтвердження місту Володимиру-Волинському магдебурзького права

1989

Центральний державний історичний архів України опублікував скан грамоти про підтвердження Сигізмундом Августом  місту Володимиру-Волинському магдебурзького права.

Зображення написаного на пергаменті тексту документу оприлюднили на офіційному сайті ЦДІАК України. Про це повідомили у Володмир-Волинській міській раді.

Як відомо, король Сигiзмунд Август, пiдтвердивши магдебурзьке право, установив у Володимирі цехи, забезпечив свободу промислiв i торгiвлi, заснував двічі в недiлю ринки i три двотижневi ярмарки в рiк, а також дав право мати свою мiську печатку з зображенням святого Георгiя Змiєборця на конi.

В 2020 році у Володимирі-Волинському відзначатимуть 696 річницю надання місту магдебурзького права.

Магдебурзьке право — міське право за феодалізму, за яким міста звільнялися від управління і суду феодала. Воно закріпляло права міських станів — купців, міщан, ремісників. Виникло в 13 ст. у м. Магдебурзі (Німеччина), звідси й назва. Магдебурзьке право встановлювало порядок виборів і функцій органів міського самоврядування, суду, купецьких об’єднань, цехів, регулювало питання торгівлі, опіки, спадкування, визначало покарання за різні види злочинів тощо.