Головна Листи Чому в людей забрали землю?-2

Чому в людей забрали землю?-2

7723

«Шановна редакціє газети «Шацький край»!
У номері №37 від 17 вересня 2016 року опубліковано матеріал «Чому в людей забрали землю?». Зокрема, там викладено факти, згідно з якими з ініціативи Головного управління Держгеокадастру в області у людей забрано земельні ділянки, які громадяни обробляли як городи. Ділянки знаходяться поза межами населених пунктів Грабівської сільської ради.
Згідно із статтею 37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» про порядок спростування інформації, повідомляємо таке:
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України, центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи, у вищезгаданому випадку – Головне управління Держгеокадастру у Волинській області – передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування, окрім випадків, обумовлених ч. 8 ст. 122 Земельного кодексу України.

До Головного управління Держгеокадастру в області звернулося 8 громадян із заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Вони розташовані на території Грабівської сільської ради Шацького району, поза межами населених пунктів. Відповідно до доручення віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України від 08.10.2014 року №37732/0/1-14 та наказу Держземагентства України від 14.10.2014 року №328 до Грабівської сільської ради було направлено запит Головного управління Держгеокадастру України з проханням висловити позицію щодо можливості надання дозволу на розробку документації із землеустрою для подальшої передачі цих ділянок у власність громадянам відповідно до поданих ними заяв.

Звертаємо вашу увагу, що за даними Державного земельного кадастру на час передачі вищезгаданих ділянок, відомості про раніше зареєстровані права власності чи користування на них були відсутні.

Грабівська сільська рада Шацького району листом від 06.04.2016 року №64/03-18 погодила можливість надання дозволів на розробку документації із землеустрою, на підставі якої земельна ділянка сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовної площі 16 га, розташована за межами населених пунктів Грабівської сільської ради, буде передана громадянам-заявникам у власність для ведення особистого селянського господарства (фотокопія погодження сільської ради додається).

Ці земельні ділянки, відповідно до даних Державного земельного кадастру, не перебували у користуванні фізичних та юридичних осіб. А зі слів Грабівського сільського голови Василя Голядинця, будь-яка інформація про права власності чи користування у поземельних книгах у сільській раді відсутня також.
Тобто виникла ситуація, коли люди обробляли землю без правовстановлюючих документів, а сільська рада не посприяла їм у тому, аби належним чином оформити права користування чи власності.

Звертаємо вашу увагу й на те, що Головне управління Держгеокадастру у Волинській області завжди готове до співпраці із засобами масової інформації, а також – за відповідного звернення завжди готове дати коментар чи роз’яснення щодо тих чи інших колізій або конфліктних ситуацій. Однак щодо матеріалу у номері №37 від 17.09.2016 «Чому в людей забрали землю?» жодних звернень ні телефоном, ні електронною поштою від редакції «Шацького краю» не надходило».

Василь ВАСИЛЕНКО, начальник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області.