Кожен відповідальний громадянин щоденно отримує ряд послуг, які вимагають чіткості, відповідальності та зворотних дій від споживача. До прикладу, щомісяця і своєчасно необхідно знімати і передавати показники лічильника, контролювати правильну подачу показів і вчасно оплачувати за спожиту послугу.
Однак цьому часто заважає звичайний людський фактор – чимало людей забувають про своєчасну подачу показників, або згадують запізно, коли були проведені нарахування. Але, з використанням простих і сучасних приладів, подібних проблем можна легко уникнути, використовуючи принцип – поки людина відпочиває, розумні прилади контролюють ряд побутових процесів. Ці сучасні пристрої здатні не тільки автоматично знімати і передавати показники лічильників, але і контактувати між собою, контролювати ряд побутових питань, виконувати свої функції у точно визначені, запрограмовані терміни.
В Луцьку, за ініціативою КП «Луцькводоканал», вже більш як два роки функціонує система так званого «Інтернету речей» – мережі електронних пристроїв, з’єднаних між собою, які збирають, аналізують і передають дані для прийняття рішень. Серед іншого, було введено в дію «розумний» облік водопостачання в Луцьку. В рамках проєкту встановлено телеметричне обладнання на будинкові вузли обліку, а також на квартирні лічильники і для приватного сектору. Наразі вже близько трьох тисяч побутових лічильників «спілкуються» з підприємством «Луцькводоканал» без втручання людського фактору. Відповідні пристрої фіксують точні показання лічильників у визначений період і автоматично передають їх в програму даних для нарахувань. Програма автоматично їх приймає і нараховує оплату. А отже, близько трьох тисяч споживачів не переймаються питаннями передачі показів узагалі.
До «Інтернету речей» можуть приєднуватися й інші системи, до прикладу – «розумні» парковки, «розумне» освітлення, «розумна» передача даних по стану здоров’я тощо.
Системою «Інтернет речей», за ініціативою «Луцькводоканалу», вже покрите майже усе місто Луцьк. Датчики працюють і доводять свою ефективність. А отже можливості для полегшення побуту – значно ширші. Важливо, що питання автоматизованих пристроїв набуває все більшого значення в рамках нового Закону про ЖКГ в Україні. Обладнання вже експлуатується у Луцьку, воно не потребує додаткового живлення чи складного підключення тощо. На практиці підприємства «Луцькводоканал» пристрої вже підтвердили свою ефективність і викликають усе більший інтерес у споживачів.
Окрім комфорту споживачів, надійності, безпеки і широкого функціоналу «розумні» датчики мають додаткові переваги. До прикладу, для будівель, де лічильники з дистанційною передачею даних встановлені в кожній квартирі та окремо в будинку, аналітичний модуль дозволяє обчислити несанкціоноване підключення, порівнюючи сумарні витрати по окремих квартирних лічильниках та загальному будинковому лічильнику.
«Попри всі складнощі, спричинені війною, ми не стоїмо на місці. Ми віримо в перемогу України, і не втрачаємо часу, аби реалізовувати новітні підходи в роботі, – зауважив директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк. – Досвід підприємства підтверджує, що технології «Інтернету речей» не тільки автоматизують процеси та здійснюють дистанційний моніторинг. Вони роблять життя людей більш зручним, позбавляючи зайвих турбот, забираючи на себе частину рутинних обов’язків».
Детальну інформацію про прилади автоматичного зняття показників лічильників ви можете отримати в сервісному центрі Evoda (пр. Соборності, 25) і в Муніципальному сервісному центрі (вул. Винниченка, 26).
КП “Луцькводоканал”