Головна Листи У Ковелі перейменували вулицю Мечникова на вулицю Валерія Гонти та провулок 40...

У Ковелі перейменували вулицю Мечникова на вулицю Валерія Гонти та провулок 40 років Перемоги на провулок Героїв України

570

Учора депутати на пленарному засіданні 32-ї сесії міської проголосували за перейменування вулиці Мечникова на вулицю Валерія Гонти та провулка 40 років Перемоги на провулок Героїв України.

Провулок 40 років Перемоги знаходиться поруч із вулицею, яку донедавна мала таку ж назву. Її було перейменовано у жовтні на вулицю Героїв України. Тепер таку ж назву матиме й провулок.

Валерій Гонта разом із сім’єю сім років проживав у Ковелі на вулиці Мечникова. За згодою дружини Любові Гонти топонімічною комісією внесено пропозицію перейменувати вулицю Мечникова і присвоїти їй ім’я Валерія Гонти.

Цю пропозицію було винесено на громадське обговорення, яке тривало упродовж 45 днів.

Валерій Олександрович Гонта (27.07.1981- 21.05.2022)


Народився 27 липня 1981 року у місті Ковелі. Навчався в школі №13. Закінчив Ковельський машинобудівний технікум.

Працював електромонтажником, згодом відкрив власний магазин. У перші дні російської збройної агресії на сході України у 2014 році пішов до військкомату, аби потрапити у зону бойових дій. Але йому відмовили через стан здоров’я.

Вступив до “Правого сектору” і у липні 2014 року вже був на фронті. Боєць з позивним “Гонта” брав участь в боях за Донецький аеропорт. Воював за селище Піски.

У 2016 році підписав контракт і став військовослужбовцем Збройних Сил України. Вступив до 1-го батальйону 54-ої бригади, яка дислокувалася у м.Бахмуті – на передовій лінії фронту на Світлодарській дузі. Тут молодший сержант, командир бойової машини-командир 1 механізованого відділення 3 механізованого взводу 3 механізованої роти механізованого батальйону (в/ч А0693) воював майже рік.

Мужній воїн Валерій Гонта зумів винести пораненого бійця з позицій під артилерійським вогнем. За це отримав державну нагороду – орден “За мужність” ІІІ ступеня. Відзначений почесним нагрудним знаком начальника Генерального штабу-Головнокомандувача Збройних Сил України “За взірцевість у військовій службі” .

Брав участь у боях з 2014 по 2018 рік. Кіборг Валерій Гонта на війні втратив слух, мав важкі поранення. Після демобілізації пережив мікроінсульт. Інвалід ІІ групи, потребував постійного лікування. При тому активно допомагав бойовим побратимам у придбанні медикаментів, продуктів, вирішенні побутових питань.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Валерій Гонта знову у бойовому строю. Служив у 14-ій окремій механізованій бригаді. Головний сержант 2 розвідувального взводу розвідувальної роти в/ч А1008 Валерій Гонта загинув 21 травня 2022 року біля селища Нагірне Донецької області. Без батька залишилися двоє синів.

Похований на Алеї Героїв Ковельського міського кладовища.

За мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові Гонті Валерію Олександровичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Ковеля» (посмертно) (рішення Ковельської міської ради від 28 липня 2022 року №24/38).

Варто сказати, що на сайті Президента України є петиція про присвоєння Валерію Гонті звання “Герой України” (посмертно).

Збір підписів ще триватиме 61 день. Запрошуємо віддати свій голос – https://petition.president.gov.ua/petition/177946 .