Головна Листи Юрій Погуляйко: Черг на кордоні немає. Наплив був через свята

Юрій Погуляйко: Черг на кордоні немає. Наплив був через свята

1999

Голова Волинської обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко особисто перевірив, чи є черги на митних пунктах у Волинській області.

Так, 26 грудня ц.р. він відвідав митний пост «Ягодин», аби на власні очі переконатися, чи є проблеми з перетином кордону вантажного та пасажирського транспорту.

– Розумію, що перед святами черги на митниці – традиційне явище, однак через розголос, який створили ЗМІ, вирішив вивчити це питання детальніше. Тим більше, є нагода побачити Волинь, бо коли їдеш у справах, звертаєш увагу і на якість доріг, і на стан лісів, і на інфраструктуру регіону. На «Ягодині», як і на інших пропускних пунктах області, які ми оглянули за допомогою камер відеоспостереження, черг немає. В Польщі  – святкова пора, тому у перевізників немає потреби їхати за межі України. Так триватиме ще кілька тижнів, – зазначив Юрій Погуляйко.

Аби розібратися в ситуації, що створює масове накопичення транспорту на митних постах і чому така ситуація чи не щокварталу, очільник області зібрав термінову нараду за участі начальника Головного управління Національної поліції Петра Шпиги, начальника управління стратегічних розслідувань Національної поліції Юрія Крошко, в.о. начальника державної податкової служби Олега Гириковича, в.о начальника Волинської митниці Тетяни Кравець, начальника Головного управління Державної фіскальної служби в області Світлани Савчук, начальника відділу викриття кримінальних правопорушень у митній сфері Головуправління ДФС в області Олега Смоляра, начальника Луцького прикордонного загону Руслана Румілова та начальника Укртрансбезпеки у Волинській області Віталія Конончука.

За словами Віталія Конончука, у 2019 році за результатами міжурядових домовленостей України та Польщі, наша держава отримала 180 тисяч дозволів на міжнародні перевезення. Вони розподіляються рівномірно на усі квартали року. Однак, як тільки виділяються квоти на квартал, усі перевізники поспішають оформити дозволи та у короткі терміни їх використати, тому циклічність видачі дозволів автоматично відображається на загруженості митних постів.

– Цього року, у листопаді українська сторона отримала додатково 5 тисяч дозволів, в грудні ще 10 тисяч із квоти першого кварталу 2020 року оскільки в кінці року збільшився попит на вантажні перевезення, бо багато перевізників закривають річні договори. З 5 тисяч транзитних дозволів, які в кінці року додатково виділила польська сторона з терміном дії до 15 січня 2020 року, трохи більше тисячі ще не використані, – зазначив начальник Укртрансбезпеки у Волинській області.

Своєю чергою, Голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко звернув увагу присутніх на співпрацю та координацію дій усіх підрозділів, щоб у разі чергового передбачуваного навантаження на митні пости та можливі черги, організовувати пункти обігріву, аби водіям та пасажирам, які вирішили перетнути кордон у час пік, були створені умови, де вони можуть відпочити та зігрітися.