Головна Листи У селі Вілиця продовжується конфлікт між місцевою громадою та підприємцем

У селі Вілиця продовжується конфлікт між місцевою громадою та підприємцем

8963

Попри незгоду селян, підприємець починає в селі бізнес з виготовлення деревного вугілля на земельній ділянці площею 0,5 га, яку Шацька селищна рада виділила йому для ведення особистого селянського господарства. Віктор Дударчук обіцяв розпочати процес спалювання деревини після отримання всіх дозволів, проте наприкінці вересня завіз у нічну пору 4 бочки.

Жителі Вілиці стверджують, що, за санітарними нормами, виробництво потрібно розгортати не менше як за кілометр від населеного пункту, а тут – всього 460 м до найближчого житла. Селяни бояться за своє здоров’я і здоров’я своїх дітей, за пасовища, які стануть непридатними для випасання худоби. Зрештою, вони не хочуть, щоб село поглинула кіптява від процесу спалювання, і пропонують підприємцеві розгортати діяльність на іншій, розміщеній далеко від села, ділянці.

Днями відбулася зустріч Сергія Карпука, голови Шацької районної ради, з представниками громади села Вілиця та підприємцем Віктором Дударчуком. Селяни вкотре висловили своє невдоволення шкідливим бізнесом біля самого села. Виступив і Віталій Мархальчук, начальник Шацького відділення поліції, наголосивши, що нецільове використання землі підприємцем  суперечить закону.
Утруднює вирішення проблеми той факт, що депутати Шацької селищної ради надали підприємцю ділянку у приватну власність, а не в оренду. За зміну цільового призначення цієї землі обранці громади, скоріш за все, не проголосують, відповідно будівництво заводу буде незаконним.

– До того ж ця земельна ділянка є непридатною для ведення бізнесу, бо поблизу розташовані полігон побутових відходів та скотомогильник. Більше того, є супротив громади. Управління Держгеокадастру в Шацькому районі шукає відповідну ділянку під завод, яку можна було б надати в оренду, і не може знайти. Дивно, бо для 500 заявників Держгеокадастр швидко знайшов землю біля самих озер. А тут – безвихідь, – зауважив Сергій Карпук.

Жителі Вілиці наголосили, що не припинять боротьби. У випадку, якщо підприємець діятиме всупереч інтересам громади, люди будуть готові до радикальних дій.
Присутній на зустрічі Віталій Юрчук, начальник управління Держгеокадастру в Шацькому районі, пообіцяв найближчим часом віднайти найбільш оптимальні варіанти земельних ділянок і запропонувати їх підприємцю.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.