Головна Листи Волинські діти закликають врятувати Світязь

Волинські діти закликають врятувати Світязь

1945

Долею волинського озера Світязь переймаються не тільки дорослі, а й діти. Проявляючи свою свідомість та активну громадянську позицію маленькі волиняни разом із батьками провели мирну акцію «Врятувати озеро Світязь» під стінами головної адмінбудівлі краю.

Символічно, що акція відбулася в саме в Міжнародний день захисту дітей. Мета акції – привернути якомога більше уваги до проблеми зникнення родзинки Волинського краю. Адже кожен з учасників акції, мабуть, не уявляє літніх канікул без вихідних проведених на березі озера Світязь.

Неабияк тішить, що обмілінням Шацьких озер переймаються діти, які сьогоднішньою акцією прагнуть привертають увагу всіх небайдужих до важливості проблеми не тільки для Волині, а й для України вцілому.

Слід зауважити, що у Волинській облдержадміністрації уже активно працюють над вирішенням проблеми обміління Шацьких озер. Зокрема, розпорядженням голови облдержадміністрації створена відповідна робоча група, яка після ряду досліджень зробила висновок, що вагомими чинниками обміління озера Світязь є зміна клімату. Окрім того, посилює негативний вплив змін клімату на обміління групи Шацьких озер також неефективне функціонування наявного фонду меліоративних систем. Не виключають експерти і інших чинників, таких як господарська діяльність.

Також в ОДА презентовано Концепцію програми збереження Шацького поозер’я. Дана концепція, за рішенням Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування може бути взята за основу при розробленні державної цільової екологічної програми «Регулювання гідроекологічного балансу для збереження озер Шацької групи, річкових та водно-болотних комплексів Полісся».

Окрім цього, в області під керівництвом голови ОДА проведено ряд робочих нарад і зустрічей. Зокрема, у березні цього року учасники виїзної наради визначили, що однією із причин обміління Шацьких озер є застаріла осушувальна система. На її відновлення та ремонт з Державного фонду розвитку водного господарства планується виділити 10 мільйонів гривень, за умови виготовлення проєктно-кошторисний документації за кошти обласного та місцевого бюджетів. А це близько 300 тисяч гривень.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації