Головна Листи У Шацьку вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні

У Шацьку вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні

2314

23 листопада 2019 року у парку імені Т.Г. Шевченка селища Шацьк відбувся мітинг-реквієм приурочений Дню пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Участь у заході взяли представники органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, духовенство, працівники Шацького районного військового комісаріату, керівники районних установ і організацій, політичних партій та громадських об’єднань, викладачі, студенти Шацького лісового коледжу та громадськість районного центру.

Про ті трагічні сторінки з історії України звучали віршовані рядки від ведучих мітигу – учениць Шацької школи-гімназії.

Від імені керівників району перед присутніми виступила головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення, внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації Олена Гуж, яка зачитала історію найбільш жахливої трагедії Голодомору – геноциду українського народу, який спричинив загибель мільйонів не винних людей та закликала жителів району вшанувати пам’ять всіх жертв голодоморів:

«Вісімдесят шість років минуло відтоді. Час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо. Вона завжди буде невгамовним болем у серцях тих, хто був і буде українцем. Бо ми сьогодні – гідна нація, яка не має бажання до помсти, до війни, а прагне тільки одного – миру і злагоди в своїй країні.  Гірка правда про Голодомор є пересторогою для нас та майбутніх поколінь, аби не допустити в подальшому повторення найстрашніших помилок  за всю історію України – штучне, насильницьке винищення людей. І наш святий обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх невинно закатованих, про всіх, хто не дожив, пам’ять про живих і ненароджених. І згадка про скоєний злочин проти нашого народу має жити у серцях вічно. Бо пам’ять – це нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни».

Також до учасників заходу звернулася виконуюча обов’язки голови Шацької селищної ради (ОТГ), секретар Людмила Цевух, яка подякувала шачанам, котрі попри домашні клопоти, зуміли покинути  усе та прийти до пам’ятника Тарасові Шевченку, аби пом’янути хвилиною мовчання усіх, хто не зумів пережити ті страшні роки штучно створеного голодомору-геноциду.

На завершення заходу присутні під час загальнонаціональної хвилини мовчання, тримаючи в руках запалені лампадки, схилили голови, вшановуючи пам’ять мільйонів невинних жертв Голодомору.

В цей скорботний день у всіх храмах Шацького району лунали церковні дзвони, тріпотіли на вітрі приспущені українські прапори з чорними стрічками, на підвіконнях будинків горіли запалені свічки –  шачани вшановували  пам’ть загиблих жертв голодоморів в Україні.

Відділ організаційного забезпечення, внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації