Головна Листи З 1 квітня у Волинській області вступає в силу щорічна заборона...

З 1 квітня у Волинській області вступає в силу щорічна заборона на вилов риби

400

З 1 квітня  у Волинській області вступає в силу щорічна заборона на вилов риби. Заборона встановлюється з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риби. Адже нерест – це найважливіший період в житті риб.

Відповідно до наказу Управління Держрибагентства у Волинській області від 20 березня 2023 року № 32-О/Д затверджено строки нерестового періоду, під час якого забороняється займатися риболовлею на водних об’єктах Волинської області:

 • з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
 • з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах;
 • з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок (непротічні в меженний період ставки, стариці русел, заплави).

Затверджено основні місця нересту водних біоресурсів на річках Волинської області. На території Володимирського району – це наступні ділянки, на яких повністю заборонено вилов водних біоресурсів:

 • нерестовище «Вережанка» – старе русло р. Західний Буг біля с. Литовеж Литовезької територіальної громади;
 • нерестовище «Старий Буг» – старе русло р. Західний Буг біля с. Заставне Литовезької територіальної громади;
 • заплава р. Луга поблизу с. Щенятин Павлівської територіальної громади;
 • заплава р. Луга поблизу с. Селець Зимнівської територіальної громади;
 • заплава р. Луга поблизу с. Замличі Локачинської територіальної громади.

На інших водних об’єктах (річки та їх кореневі води, озера, водосховища, ставки, штучні водні об’єкти) нерестовищами є мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, за виключенням ділянок в адміністративних межах населених пунктів.

Відповідно до «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.09.2022 № 700 під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега за межами нерестовищ.

Окрім зазначеного, забороняється використання транспортних засобів та моторних човнів в нерестовий період в межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів Державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Державна екологічна інспекція у Волинській області спільно з Волинським рибоохоронним патрулем та правоохоронними органами посилено контролюватиме водойми області в нерестовий період. Порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності.

Водночас нагадуємо, що відповідно до оновлених правил рибальства з 15 лютого по 31 березня діє заборона на добування (вилов) щуки.

Даними правилами встановлено також ряд інших вимог, деякі із них:

 • добова норма улову – 3 кг та плюс одна трофейна рибина (причому верховодка (уклейка), карликовий американський сом та ротань в залік не йде);
 • мінімально дозволені для вилову розміри риб: сом – 80 см, щука – 50 см, судак – 42 см, білий амур та товстолобики – 40 см, лящ та сазан (короп) – 30 см, головень – 24 см, лин – 20 см;
 • під час здійснення любительського рибальства рибалка повинен мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів.

Держекоінспекція Волині закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися визначених правил рибальства. Якщо ви стали свідком правопорушення у сфері охорони, використання та відтворення природних ресурсів, просимо невідкладно повідомляти на телефон «гарячої лінії» Державної екологічної інспекції у Волинській області (0332) 72-33-96.

Віктор Голіч,

головний спеціаліст-державний інспектор

з охорони навколишнього природного

середовища Волинської області.