Головна Листи Заступники голови ОДА перебували з робочим візитом на Володимирщині

Заступники голови ОДА перебували з робочим візитом на Володимирщині

528

В області триває активна підготовка до нового навчального року та опалювального сезону. Деякі навчальні заклади, укриття та об’єкти критичної інфраструктури потребують ремонту, відповідно – необхідне фінансування. Тож за дорученням голови обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка, його заступники Сергій Мовенко та Юрій Гупало здійснили робочий візит до Володимирського району.

Зокрема, оглянули Затурцівську спеціальну школу «Центр освіти» Волинської обласної ради та Затурцівський ліцеї ім. В.К. Липинського.

Як розповіла директор навчального закладу Лариса Лопухович, тут навчається понад 150 дітей. Серед нагальних проблем – ремонт теплотраси. Це заклад цілодобового перебування, тому опалення має бути впродовж цілого навчального року. Адже, дітки живуть тут постійно і їм потрібна гаряча вода, яку теж отримують від котельні.

«У 2016 році проводили ремонтні роботи, а саме провели трубу від котельні до гуртожитку. Наразі потрібно прокласти нову трубу, але вже від гуртожитку до школи. Труба настільки прогнила, що її навіть не можна заварити. Згідно проектно-кошторисної документації на це потрібно майже 830 тисяч гривень», – повідомила Лариса Лопухович.

Окрім того, заступники голови оглянули укриття, що розраховане на 210 людей, котельню, приміщення школи та гуртожитку, їдальню та майстерні. Що ж стосується гуртожитку, то тут необхідно замінити підлогу в спальних кімнатах, а в їдальні – старе кухонне обладнання.
Відтак, доручили керівництву навчального закладу сформувати список потреб на електроприлади для кухні. Над вирішенням цього питання будуть працювати з іноземними партнерами.

Опісля – оглянули спортивний зал в Затурцівському ліцеї ім. В.К. Липинського, де нині тривають ремонтні роботи. Їх планують завершити до 1 жовтня. До слова, це опорний заклад, де навчається близько 300 дітей, а укриття немає. Наразі діти навчаються у дві зміни, бо в разі повітряної тривоги доводиться прямувати в укриття до сусідньої школи-інтернату. Школу будували ще наприкінці 1970-их років і, як зауважив директор, жодного підвального приміщення немає. Вже є проект будівництва нового спортивного залу з укриттям. Лише 1 черга – облаштування укриття – вартує близько 28 млн грн. Такі проекти, швидше за все, реалізують вже після перемоги.

Насамкінець заступники голови поспілкувалися з начальником Володимирської районної військової адміністрації Юрієм Лобачем. Обговорили питання початку навчального року, готовності району до опалювального сезону 2023-2024 рр., виділення коштів на потреби військових. Разом із тим, наголосили про доцільність використання бюджетних коштів. Адже, як зазначив Президент України Володимир Зеленський, зараз перший пріоритет всюди може бути лише один – це оборона.

«У цей час першочерговим завданням є зміцнення обороноздатності країни. Але також важливо турбуватися про майбутнє – підготувати заклади освіти до нового навчального року та підготуватися до опалювального сезону. Це зараз серед основних пріоритетів», – зазначили посадовці.