Головна Листи Завдяки грантовим коштам для міського терцентру Володимира буде закуплене спеціальне обладнання

Завдяки грантовим коштам для міського терцентру Володимира буде закуплене спеціальне обладнання

624

Представниці територіального центру соціального обслуговування з 12 по 15 грудня відвідали місто-побратим Цвікау, де ознайомились з роботою своїх німецьких колег. Дана поїздка відбулась у межах реалізації нового українсько-німецького проєкту «Профілактика та подолання наслідків пандемії COVID-19».

Співпраця міст-побратимів – Володимира та Цвікау розпочалася завдяки сприянню голови асоціації «Партнерство для України» Карлу-Ернсту Мюллеру ще у 2013 році. Відтоді партнерство реалізується через обмін делегаціями, художніми,  спортивними колективами та виставками.  Між представниками та очільниками міст встановлено дружні зв’язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, для досягнення кращого взаєморозуміння, зміцнення співпраці та дружби між населенням, а також для обміну досвідом у розв’язанні аналогічних проблем, що постають перед міськими органами управління та організаціями.

Наразі партнерство активно розвивається та зміцнюється завдяки реалізації спільних проєктів та наданні муніципалітетом та жителями міста гуманітарної допомоги Україні з першого дня повномасштабної війни росії проти України.

Цього року працівники відділу міжнародної діяльності та туризму виконавчого комітету Володимирської міської ради Катерина Підгурець та Валерія Корнієнко, спільно з представником муніципалітету міста Цвікау Свеном Дітріхом у рамках програми «Пакет солідарності громад для подолання пандемії коронавірусу» благодійного ТОВ Engagement Global подали проєктну заявку, яка була підтримана програмою та 29 листопада було підписано грантовий договір до проєкту «Профілактика та подолання наслідків пандемії COVID-19».

Даний проєкт спрямований на незахищену верству населення, а саме людей похилого віку, які постраждали від наслідків пандемії. Проєктом передбачено закупівлю реабілітаційних ліжок, протипролежневих матраців, кварцових ламп, небулайзерів та пульсоксиметрів для підопічних Володимирського територіального центру соціального обслуговування. Бюджет проєкту становить 22 750,00 євро, з яких 100% – це грантові кошти.

У межах реалізації даного проєкту з 12 по 15 грудня 2022 у місті Цвікау відбувся триденний практичний обмін досвідом  працівників Володимирського територіального центру соціального обслуговування з їхніми колегами з міста-партнера. До складу представників від міста Володимира увійшли: директор терцентру Інна Мацьоха, завідувачка відділення стаціонарного догляду для постійного проживання Іванна Ткачук, завідувачка відділення інноваційних та соціально-побутових послуг Ірина Переходько та водій Володимир Ткачук.

Під час заходу представники нашого міста мали змогу ознайомитись з досягненнями закладу «Schloss Osterstein», та поспілкуватись з  директоркою відділу медичних сестер Сілке Браатц. Резиденція для літніх людей «Schloss Osterstein» розташована в центрі міста Цвікау, безпосередньо на набережній Muldenpromenade. До центру міста Цвікау з привабливими культурними та гастрономічними пропозиціями, а також численними магазинами мешканці резиденції можуть дійти пішки за кілька хвилин або ж без бар’єрів дістатися на інвалідному візку.

Житловий комплекс для пенсіонерів у капітально відреставрованому замку епохи Відродження розділений на вісім житлових груп із загальною кількістю 128 місць в одно- та двомісних кімнатах, шістьма житловими квартирами «Living-Care-Plus» та просторою зоною для денного догляду та підтримки активності. Для відвідувачів доступні дві гостьові кімнати з видом на центр Цвікау.

Орендарям і мешканцям замку, а також жителям і гостям міста Цвікау пропонується гастрономія в склепінчастих залах, кафетерій, історичний винний льох, а також перукарня, послуги педикюру і фізіотерапії. Завдяки поєднанню соціального та громадського використання замок Остерштайн у центрі міста відкритий для громадян.

Під час візиту у Цвікау володимирська делегація також познайомилась з очільницею закладу для літніх людей «Haus Planitz» Ердмут Вагнер. Її колега директорка відділу медичних сестер Брітта Вайс провела для наших представників екскурсію закладом та розповіла про традиції, звичаї та життя їхніх мешканців.

Будинок для людей похилого віку «Haus Planitz» розташований у житловому районі Нойпланіц міста Цвікау. Прилеглий парк і гарне транспортне сполучення дозволяють мешканцям мати різноманітні варіанти мобільного проживання. У 2000 році будинок був повністю відремонтований, після чого все покращилося: меблі, комфорт проживання, догляд і обслуговування. Новий будинок Planitz повністю пристосований до індивідуальних потреб його мешканців.

Будинок розділений на чотири житлові зони, кожна з яких має різні загальні кімнати зі світлими великими балконами. Вічнозелений зимовий сад і кафетерій будинку також пропонують місце для відпочинку. Внутрішні послуги доступні для кожного мешканця: кухня, пральня, фізіотерапія, перукарня, педикюр та кіоск.

Додому працівники Володимирського терцентру повернулись, сповнені приємних вражень та натхнення працювати над реалізацією спільного проєкту, який буде максимально корисним для літніх мешканців нашої громади.