Головна Медицина Петрів хрест гальмує ріст пухлин

Петрів хрест гальмує ріст пухлин

10604

Одна з читачок «Шацького краю» відкрила для себе чудодійні лікувальні властивості рослини Петрів хрест, яка, до речі, росте і в наших лісах. Її можна сушити, робити настоянки на горілці. Ліки з цієї рослини помічні при захворюваннях печінки, підшлункової залози, нирок, органів дихання. Вони лікують безпліддя, є ефективним кро­воспинним засобом при шлункових і маткових кровотечах, чудово підви­щують імунітет. А також, що найго­ловніше, виводять камені з жовчного міхура і мають протипухлинну дію (ріст новоутворень гальмується на 80%).

Шачанка, що повідала нам про Петрів хрест, знає, в яких місцях він росте, як його правильно заготовляти і зберігати. Сама, навіть для профілактики, вжи­ває ліки з рослини і радить робити це іншим. Надлишок ліку­вальної сировини вона продає на Шацькому ринку. Після того, як немала кількість людей пролікувалася Петрівим хрестом, результати їх вразили.

Зважаючи на великий інтерес шачан і відпочивальників до незвичайної рослини, наша редакційна гостя вирішила прорекламувати її на сторінках газети:

– Впевнена, що тяжких хвороб позбудеться не одна людина. Отже, якщо в лісі ви раптом побачите, як з-під зем­лі виглядають рожевуваті, схожі на лахміття, квіти довжиною з палець, знайте, що це і є Петрів хрест. Його часто можна зустріти у тінистих листяних лісах, по схилах ярів та берегів річок. Він росте колоніями, паразитуючи на коренях буків, грабів, ліщини, вільхи. В ґрунті знаходиться головна вісь рослини, що нагадує корал. Вона має жов­ту­ватий колір і характерні вирости. На глибині до 1 м, а іноді й глибше, знахо­диться товста бульба, від якої від­ходять корені. Вони прик­ріплюються до коренів рослини-господаря. З лікувальною ме­тою використовують і траву, і коріння, зібрані під час цвітіння.

Настоянку Петріва хреста слід вживати, дотримуючись відповідних доз, ні в якому разі їх не завищуючи. З цією рослиною хворіти не будете!

Мирослава ЦЮП’ЯХ.