Головна Наради, сесії Центральна вулиця Гряди перетвориться на пішохідну зону європейського зразка

Центральна вулиця Гряди перетвориться на пішохідну зону європейського зразка

3121

Озерний Шацький край – на старті відпочинкового сезону. Початок літа можна назвати останнім етапом підготовки закладів відпочинку до прийому людей з різних куточків України і з-за кордону. В одному з найпопулярніших  місць літнього відпочинку – урочищі Гряда – відремонтовано й оновлено приміщення, підключено необхідні комунікації, вдосконалено інфраструктуру, вжито всі необхідні заходи безпеки.

На нараді, яка відбулася 1 червня під головуванням Шацького селищного голови Сергія Віннічука та з участю власників баз відпочинку Гряди, було заслухано звіт Івана Коваля, директора КП «Будинкоуправління», про готовність закладів приймати на відпочинок людей. Мальовниче урочище на березі Світязя протяжністю 2,1 км має на території 57 баз відпочинку, 46 з яких сьогодні повноцінно функціонують. Іван Федорович відзначив, що в сезон відпочинку на Гряді діятимуть три рятувальні пости, працюватимуть медпункт з двома медичними працівниками, заклади торгівлі та громадського харчування, комунальна служба. Територія урочища повністю покрита мережею Інтернет. Охорону правопорядку забезпечуватимуть представники національної поліції. У рекреаційну зону очікується великий наплив людей, тому в планах – задіяти, задля безпеки людей і запобігання правопорушенням, зокрема крадіжкам, більшої, як торік, кількості поліціянтів. З цією ж метою у найбільш людних місцях буде встановлено відеонагляд (кількість відеокамер, у порівнянні з минулим роком, зросте).

Цьогорічного сезону на Гряді знову прогнозують проблему паркування автотранспорту. Можливо, наступного літа вона вирішиться, оскільки селищна рада разом із власниками баз мають намір зробити пішохідною центральну вулицю урочища, виклавши дорогу бруківкою, встановивши лавочки, ліхтарі, а також біля кожної бази створити майданчики для паркування, «щоб машини не стояли під кожним вікном». Натомість для руху транспорту буде задіяна паралельна, з боку лісу, дорога та облаштовані стоянки і заїзди на територію зони відпочинку. Гряда цьогоріч потерпатиме і від іншої, типової для цієї зони відпочинку, проблеми – несанкціонованих наметових містечок, мешканці яких, переважно у вихідні дні, створюватимуть незручності для відпочивальників баз у магазинах, на дорогах, на пляжі, а також лишатимуть після себе гори сміття.

– Створивши громадський пляж і водночас вклавши кошти в розвиток його інфраструктури, ми змогли б розвантажити урочище і зробити його більш комфортним для людей, які вкладають у нього гроші, – директор комунального підприємства запропонував варіант вирішення проблеми.

Світлана Сулік, начальник Шацького відділення Ковельської ОДПІ, наголосила, що податковий орган збирає детальну інформацію про всі бази відпочинку – це дасть можливість контролювати сплату податків, зокрема таких, як туристичний збір і податок з доходів фізичних осіб. Представники відділення у складі відповідної комісії обстежуватимуть бази відпочинку і боротимуться з вуличною торгівлею. Штрафи для тих, хто торгуватиме не в приміщенні (МАФі) з відповідним статусом і не матиме дозволів та сертифікатів на реалізацію продукції, цьогоріч дуже високі.

На важливості дотримання техніки пожежної безпеки та правил поведінки на воді наголосив Андрій Цвид, головний інспектор Шацького районного сектору УДСНС у Волинській області. Районний екологічний інспектор Олександр Ткачук висловив готовність виїжджати на кожен виклик громадян, яким відомі факти порушення екологічного законодавства, і штрафувати винуватців. Ігор Сидорук, фахівець Шацького національного природного парку, закликав берегти природу заповідних територій, не під’їжджати машинами до озер, не випливати на водойму моторними човнами і водними скутерами тощо.

Присутній на зібранні Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, відзначив, що там, де є об’єднання зацікавлених осіб (в урочищах Гряда та Іллічівка), оперативніше вирішуються проблеми. Завдяки власникам, які вкладають кошти у розвиток своїх рекреаційних закладів, відпочинок з року в рік стає більш цивілізованим і європейським.

На жаль, немає таких об’єднань серед власників баз відпочинку сіл Світязь і Мельники (урочище Ляпове).

Завершив нараду Сергій Віннічук, який висловив надію, що власники баз відпочинку, а також барів, магазинів, закладів громадського харчування Гряди погодяться співфінансувати облаштування центральної дороги. Селищна рада бере на себе зобов’язання проплатити відповідний проект, а також вкласти білощебеневе покриття на паралельній до центральної вулиці дорозі. З баз будуть зібрані кошти (сума залежатиме від кількості ліжкомісць) і вкладені в будівництво. Учасники наради шляхом голосування погодилися співфінансувати проект за умов, що отримають звіт про використання коштів, а інвестори попереднього проекту (йдеться про каналізування Гряди) вкладуть у дорогу менші суми, як ті, хто не брав у ньому участі.

Інші плани селищної ради на найближчий час – побудувати на Гряді громадську вбиральню, створити наметове містечко на території, яка незабаром ввійде в межі населеного пункту, та облаштувати комунальний пляж.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.