Головна Наради, сесії Щоб не стати жертвою торговців людьми

Щоб не стати жертвою торговців людьми

3146

Щороку тисячі українців потерпають від цього страшного явища. Цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після торгівлі нар­котиками та зброєю. Щорічний дохід злочинців від торгівлі людьми в усьому світі складає близько 10-12 мільярдів доларів. Боротьба з цим видом злочинності потребує зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни. До подолання цієї проблеми в країнах задіяні не тільки державні структури, а й громадські організації. В Україні однією з таких структур є громадська організація «Волинські перспективи», голова якої Ніна Пахомюк та юрист організації Віктор Вальчук провели спільно з відділом у справах сім’ї, молоді та спорту Шацької РДА тренінг на тему «Торгівля людьми. Співпраця влади і громади для подолання цієї проблеми».

Про те, що це питання все більше вкорінюється в наше суспільство, що потрібно більше інформувати населення про те, як не потрапити в подібні ситуації, говорили на відкритті тренінгу Сергій Пархонюк, заступник голови з гуманітарних питань Шацької РДА, та Людмила Єрофєєва, заступник голови Шацької районної ради. Учасниками тренінгу стали дільничні інспектори міліції Шацького РВ УМВС, представники служб та відділів райдержадміністрації: служби у справах дітей, ШРЦСССДМ, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, відділу освіти, а також фахівців із соціальної роботи.

Як розповіла Ніна Пахомюк, реалізація проекту розрахована на 5 місяців та підтримана Міжнародною організацією з міграції за фінансування агентства США з міжнародного розвитку USAID, Міністерством закордонних справ Королівства Данії. У 2011 році в Україні прийнято закон про протидію торгівлі людьми, відповідно до якого розроблена комплексна, цільова соціальна програма до 2015 року. Відповідно до цієї програми людям може надаватися статус жертв торгівлі людьми, передбачено виплату соціальної допомоги в розмірі прожиткового мінімуму, гарантовано безкоштовне медичне обстеження. «Ніколи не треба думати, що люди вашого регіону не можуть потрапити до рук торговців. Скажу, що жертви торгівлі людьми є і у вашому районі, але ця інформація є конфіденційною, тому не підлягає розголошенню», – зазначила Ніна Володимирівна.

«За оцінками експертів, щорічно майже 2 млн. жінок та дітей стають «живим товаром». А Україна є однією з постачальниць на ринку торгівлі жінками. Протягом останніх років на міжнародному рівні було прийнято низку конвенцій, проведено представницькі конференції, прийнято декларації, започатковано формування міжнаціональних і національних програм, спрямованих на запобігання цього виду злочину», – такі факти наводив у своїй розповіді Віктор Вальчук. Разом з тим від докладно ознайомив учасників тренінгу з тим, яка кримінальна відповідальність передбачена українським законодавством за торгівлю людьми, які міжнародні організації долучилися до боротьби з цим видом злочину. 

Для учасників тренінгу стала цікавою робота в групах, де кожною визначалися причини виїзду за кордон українців, що потрібно зробити, аби не потрапити до рук торговців людьми. Стала корисною інформація і про те, як діяти в ситуації, коли за допомогою звернуться жертви торгівлі людьми. Наостанок організатори роздали усім учасникам буклети та брошури, а також збірник законодавчих актів «Протидія торгівлі людьми в Україні».

Віта ШЕПЕЛЯ.