Головна Наради, сесії Депутати прийняли селищний бюджет і не дали згоди на будівництво заводу

Депутати прийняли селищний бюджет і не дали згоди на будівництво заводу

3297

28 грудня під головуванням Сергія Віннічука, Шацького селищного голови, та з участю Сергія Кужеля, заступника голови Шацької РДА, відбулася чергова сесія Шацької селищної ради. Основним пунктом порядку денного було питання про бюджет на 2017 рік.

Надія Дударчук, головний бухгалтер Шацької селищної ради, озвучила фінансові показники, за якими об’єднана громада житиме в 2017 році. В новому році надходження з акцизного збору не лишатимуться в місцевому бюджеті, а надходитимуть у державний бюджет.
– Якщо в 2016 році ми мали з акцизу 3 млн.100 тисяч грн., то в 2017 передбачається отримати лише 420 тисяч грн., – наголосила Надія Василівна.

В новому році до загального фонду селищного бюджету очікується залучити 8 млн. грн. власних надходжень, що становить 125,9% до запланованих на рік з урахуванням змін. Також по загальному фонду планується виконання всіх видів доходів. Це податкові надходження (11 309 674 грн.), з яких найбільші суми становлять податки на доходи, на прибуток, на збільшення ринкової вартості (5 800 087 грн.), місцеві податки і збори (4 889 588 грн.), податок на майно (3 467 588 грн.), єдиний податок (1 362 000 грн.) тощо. Офіційні трансферти – 27 271 800 грн., в тому числі освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 15 408 900 грн., медична субвенція – 6 138 900 грн. Всього за рік очікується отримати 39 581 475 грн. доходів.

З видатків на освіту передбачено 24 436 804 грн., на соціальний захист та соціальне забезпечення – 200 000 грн., культуру і мистецтво – 524 600 грн., фізичну культуру і спорт – 547 624 грн., житлово-комунальне господарство – 1 702 000 грн., місцеву пожежну охорону – 104 806 грн. тощо.
Як зауважила Надія Дударчук, бюджетом не передбачені  жодні капітальні видатки, навіть кошти на виплату заробітної плати заплановані лише по жовтень 2017 року.

Більшістю голосів депутати селищної ради прийняли бюджет об’єднаної громади. Далі обранці громади одностайно проголосували за прийняття до спільної власності територіальної громади Шацької селищної ради загальноосвітніх шкіл, Будинку дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацької спортивної школи. Запровадили контрактну форму роботи для художнього персоналу комунальних закладів культури (на 5 років для керівників і 3 – для підлеглих), що належить до об’єктів спільної власності територіальної громади Шацької селищної ради. Внесли зміни до структури та штатної чисельності Шацької селищної  ради восьмого скликання та її виконавчого комітету.

На розгляд депутатів було винесене питання про реконструкцію каналізаційної мережі на вулицях, прилеглих до озер, селища Шацьк. Зі слів Надії Пех, спеціаліста І категорії з бухгалтерського обліку селищної ради, вартість об’єкта, що передається, – 26 389 903 грн. В тому числі будівельні роботи – 23 548 920 грн., машинне обладнання, інвентар – 2 840 982 грн. В об’єкт входять каналізаційні очисні споруди (200 м3), самотічні каналізаційні колектори (4 885 м), напірні каналізаційні колектори (3 980 м), каналізаційно-насосні станції (5 одиниць), головна каналізаційно-насосна станція (1 одиниця). Також у цю суму входить обладнання, що не вмонтовується в даний об’єкт, – це трактор балансовою вартістю 511 411 грн.

Як завжди, досить емоційно депутати розглядали земельні питання. При цьому не надавали дозволу на розробку детальних планів територій – до розроблення генерального плану Шацька. Затвердили документацію щодо внесення змін у генеральний план села Гаївка, не дозволили облаштувати водойму на земельній ділянці комунальної власності за заявою приватного підприємця тощо.
Вкотре відбулося протистояння між підприємцем Віктором Дударчуком, активістами села Вілиця та депутатами. Підприємець звернувся в селищну раду за дозволом на розробку детального плану території, на якій хоче будувати завод з виготовлення деревного вугілля. Свого часу на сесії селищної ради депутати виділили підприємцю земельну ділянку площею 0,5 га в селі Вілиця. Зараз у нього є на руках усі дозвільні документи, очікує лише на позитивне рішення депутатів про зміну цільового призначення земельної ділянки.

На сесію прибула делегація активістів із села Вілиця, котрі від імені громади висловилися проти виробництва на їхній території деревного вугілля. Аргументи людей – шкідливі для здоров’я викиди, забруднення городів, пасовищ, здорожчання дров.
Депутат районної ради Петро Цвид наголосив, що люди не вірять обіцянкам підприємців. З його слів, 6 років тому депутати сільської ради надали в оренду інвестору лісові масиви для ведення мисливського господарства та земельну ділянку для будівництва підсобного приміщення. Підприємець обіцяв і робочі місця, і сплату податків, і навіть будівництво дороги. Проте жодної з обіцянок не виконав.

– Як ми можемо вірити нинішньому інвестору, коли він поставив бочки для спалювання дров, не маючи на те дозволу? – апелював до депутатів Петро Цвид.
Підприємець, у свою чергу, наголосив, що люди навідріз відмовляються від діалогу з ним, не бажають також на власні очі побачити, як виробляють деревне вугілля в сусідньому Любомльському районі, не хочуть поговорити з власниками, з людьми, які мешкають поблизу.
Після емоційної дискусії депутати все-таки підтримали позицію жителів Вілиці і не дали згоди підприємцю на розробку ПДП території.

Наприкінці сесії депутати проголосували за збільшення вартості харчування дітей у дошкільних навчальних закладах і підтримали звернення Шацької районної державної адміністрації та Шацького відділення поліції Любомльського відділу ГУНП у Волинській області щодо заборони використання салютів, феєрверків та інших піротехнічних засобів під час проведення масових заходів на території Шацької селищної ради.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.