3 липня у залі засідань Шацької районної ради відбулася обласна конференція організації інвалідів, у якій взяли участь голови районних організацій інвалідів, голова районної ради Володимир Голядинець, заступник голови РДА Сергій Пархонюк, представники установ та організацій району.
Спершу привітала усіх учасників конференції на шацькій землі голова районної організації інвалідів Ніна Верешко. Вона хоч і недавно стала очолювати організацію, але намагається продовжувати усі успішні справи та напрацювання попереднього голови – Степана Андрійовича Королюка, котрий зумів зробити діяльність громадської організації однією з кращих в області. Загалом, за словами Ніни Григорівни, у районній організації інвалідів нараховується 260 членів, але неохопленими членством в організації залишаються ще більше тисячі інвалідів району. Завдяки спонсорській допомозі, яку надають підприємства, установи, організації, церкви району, приватні підприємці (їм усім і висловила вдячність Ніна Верешко), вдається тричі на рік надавати продуктові набори інвалідам району. Посилену допомогу надають інвалідам соціальні фахівці та соціальні працівники. Відзначивши у своєму виступі хорошу співпрацю з районною владою, Ніна Верешко попросила більшої підтримки та допомоги для організації.
Про те, що сьогодні діяльність обласної організації буде спрямована на покращення роботи районних організацій інвалідів, відзначив і Григорій Ощепков, голова обласної організації інвалідів. А для того, аби краще зрозуміти проблеми інвалідів та допомогти їх вирішити, прийняли рішення провести анкетування, за результатами якого буде проведений семінар. «Інваліди – більш соціально активні, ніж інші, здорові люди. Вони беруть участь у різних заходах, акціях, хочуть та можуть працювати не гірше, ніж інші. Але роботодавці не дуже то хочуть віддавати робочі місця інвалідам, тож ми спільними зусиллями повинні допомагати таким людям повноцінно реалізовувати свої можливості», – сказав Григорій Михайлович. Він також відзначив, що у районних організацій інвалідів є чимало проблем, включно з тією, що інколи складно знайти керівника організації, який працюватиме на громадських засадах (приклад – Любешів). Великою фінансовою проблемою є і будівництво бази відпочинку для інвалідів в ур. Гряда, для якої є відведена земельна ділянка. Разом з тим говорилося на конференції і про впровадження деяких методів оздоровлення (харчування спеціальними кашами, застосування спецподушок).
17-річним досвідом роботи голови організації інвалідів ділився з присутніми Степан Королюк, Почесний голова районної організації інвалідів.
Сергій Пархонюк, виступаючи перед присутніми, визнав, що влада іноді менше з певних об’єктивних причин фінансує організацію, але ніколи не відмовляється від допомоги у вирішенні проблем інвалідів. Так, щороку з районного бюджету виділяються кошти на гемодіаліз, вчасно виплачуються державою всі виплати, призначені цій категорії громадян та інше. Разом з тим Сергій Степанович попросив надати районній владі інформацію про результати анкетування, аби мати змогу долучитися до вирішення проблем інвалідів.
На тому, що державні установи вчасно здійснюють виплати інвалідам, наголосив і Володимир Голядинець, разом з тим зазначивши, що місцеві підприємці, установи різних форм власності та організації часто надають матеріальну допомогу інвалідам до свят. Стосовно будівництва бази відпочинку, то, як зазначив Володимир Васильович, тут потрібно концентрувати спільні зусилля, залучаючи, в більшості, спонсорські кошти та пожертви.
З деякими змінами у трудовому законодавстві та відповідним призначенням пенсійних виплат ознайомив присутніх Віктор Гірич, начальник управління Пенсійного фонду України в Шацькому районі. Про послуги, що надаються інвалідам Шацьким районним центром зайнятості, розповіла Галина Левчук, заступник начальника установи.
Користуючись нагодою, члени районної організації мали змогу озвучити кілька проблемних питань, вирішити які самотужки вони не в змозі. Цікавилися присутні забезпеченням тюнерами пільгових категорій населення (деякі інваліди, так і не дочекавшись тюнерів цифрового телебачення, уже придбали їх за власні кошти); порядком отримання гуманітарних автомобілів інвалідами; видачею посвідчень головам первинних осередків інвалідів. Наостанок Григорій Ощепков повідомив, що в області найближчим часом почне функціонувати благодійний фонд підтримки інвалідів «Дар Велеса», що зробить можливим надавати фінансову допомогу на лікування неповносправних громадян. Осередки фонду планується створити і в кожному районі, де інваліди отримуватимуть фінансову допомогу для лікування на місцях, а також дасть можливість більше залучати до благодійності місцеве населення.
Віта ШЕПЕЛЯ.