Головна Освіта Вчителі Шацької гімназії змагалися в конкурсі фахової майстерності

Вчителі Шацької гімназії змагалися в конкурсі фахової майстерності

3679

Щорічний традиційний фаховий конкурс «Учитель року» цьогоріч проходив у номінаціях «Німецька мова», «Українська мова і література» та «Фізичне виховання». У кожній із цих номінацій взяли участь педагоги «НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія смт Шацьк». За умовами конкурсу вчителі проводили урок на одну тему в паралельних класах, причому в тих, з якими вони не працюють, тож творче змагання відбувалося в 5-8 класах Шацької школи в листопаді. У жовтні кожен учасник надіслав до оргкомітету заявку на участь, підготував відеоролик – презентацію школи, в якій працює, себе як вчителя та своїх сподівань від конкурсу.

Районний етап розпочинали вчителі німецької мови. Педагоги району зібралися в Шацькій гімназії, щоб відвідати і обговорити уроки й позакласні виховні заходи своїх колег. Конкурсний урок німецької мови в 7 класі провела вчитель іноземної мови спеціаліст ІІ категорії Юлія Гармадська. Учні повторили відомі їм слова і вивчили нову лексику на тему «Кіно». Урок був проведений у формі яскравого дійства з використанням сучасних цифрових технологій. Під час захопливого спілкування вчителя зі школярами діти не лише розвинули мовлення німецькою, але й дізналися багато нового про кіномистецтво. Різноманітні завдання, цікаві факти, читання, письмо та діалогічне спілкування німецькою – все помістилося в, здавалося б, вузенькі рамки одного уроку, що тривав 45 хвилин. І хоч промайнули ці хвилини дуже швидко (бо і дітям, і присутнім учителям було цікаво!), проте всі відзначили, як багато пізнавальної, розвиваючої та виховної інформації містили ці 45 хвилин уроку!

Особливо сподобалось учням бути покупцями в кінокрамниці. Кожен розповів продавцю, роль якого виконувала вчителька, які фільми любить, і вибирав відео за своїми уподобаннями. А потім був перегляд епізодів фільму про Білосніжку німецькою мовою й обговорення побаченого.
Вчителі відмітили, що найціннішим є те, що кожен учень інтенсивно працював упродовж усього уроку. Діти вірили в свої сили, сміливо говорили, читали, спілкувалися німецькою. Жоден школяр на уроці не залишився пасивним чи непоміченим, кожен одержав високий бал.
Високу оцінку науково-методичної організації та структури уроку Юлії Гармадської дали члени журі конкурсу Людмила Єрофєєва, начальник районного відділу освіти, молоді та спорту, Анатолій Павлей, начальник гуманітарного відділу Шацької селищної ради, Тетяна Ціпошук, методист районного методичного кабінету.

А далі вихованці вчителя Тетяни Семенюк – учні 10, 11 та 7 класів показали присутнім підготовлений ними позакласний виховний захід «Oktoberfest». Звучали вірші, пісні, діалоги трьома мовами: німецькою, англійською та українською. Фахівці-іноземники відмітили, як гарно володіють другою іноземною мовою учні 11 класу, що вивчають німецьку лише другий рік.

Ці навчально-виховні заходи в Шацькій гімназії проведені в рамках відзначення року німецької мови та покликані привернути увагу дітей, батьків та громадськості до необхідності ширше вивчати німецьку як іноземну мову в нашій прикордонній місцевості. Сподіваємося, що німецька мова посяде серед іноземних мов, що вивчаються в школі, своє законне почесне місце.

Продовжили фахові змагання педагоги-філологи – вчителі української мови. Шацьку гімназію тут достойно представила вчитель ІІ категорії Світлана Сорочук. Її урок літератури в 5-А класі відзначався емоційністю, яскравими образами, цікавими й незвичними завданнями, елементами театрального перевтілення учнів, уміло організованою роботою школярів у групах, доцільним використанням інноваційних цифрових технологій, ігровими моментами, що в цілому відповідає віковим особливостям п’ятикласників.

Завершили районний етап конкурсу вчителі фізвиховання. Віктор Цюпях – вчитель вищої категорії представляв гімназію в цій номінації. Його урок відзначався динамікою, рухом, фізичним навантаженням кожної дитини протягом усього уроку.

Активна участь педагогів школи в конкурсі «Вчитель року» свідчить про високий рівень професійності, науково-методичну фахову майстерність та громадську відкритість навчально-виховного процесу в «НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія смт Шацьк».

Тетяна СИДОРУК, заступник директора школи з навчально-виховної роботи