Головна Наради, сесії На черговій нараді в Шацьку – про нереалізовані проекти та пожежну безпеку

На черговій нараді в Шацьку – про нереалізовані проекти та пожежну безпеку

2747

Проекти, що можуть бути нереалізовані в селищі, та пожежна безпека в освітніх закладах – на оперативній нараді

2 жовтня під головуванням першого заступника голови Шацької РДА Віктора Плейтуха та за участю голови Шацької районної ради Сергія Карпука, заступника голови Шацької РДА Володимира Бугайчука, селищного і сільських голів, керівників районних уста­нов і організацій відбулася чергова оперативна нарада.

Традиційно першим питанням розглядалося на ній стан вико­нан­ня заходів, що пов’язані з призовом на військову службу за контрак­том та про стан призову на військову строкову службу до Збройних сил України на території району (інформував Василь Матвійчук, військовий комісар Шацького райвійськкомісаріату). Планове зав­дан­ня на військову службу за контрактом для Шацького РВК на ІІІ квартал 2017 року складало 4 чоловік. Станом на 2 жовтня цього року від­правлено 3 кандидати на військову службу за контрактом, що склало 75% планового завдання.

З 2 жовтня по 30 листопада в Шацькому районі триватиме осін­ній призов на строкову військову службу. Планове завдання для Шацького РВК складає 8 чоловік.

– У Шацькому РВК згідно з поданими списками органів місцевого самоврядування підлягає призову 272 чоловік. Акти оповіщення представили всі сільські та селищна ради. Керівники підприємств, установ, організацій та навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування та форми власності несуть відповідальність згідно з чинним законодавством за прийняття на роботу призовників і військовозобов’язаних, які не перебувають на військовому обліку. Громадяни, які ухиляються від призову на строкову військову службу, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством, – наголосив виступаючий.

Про стан здачі крові донорами у 2017 році в Шацькому районі (на виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 8.11.2016 року №339) інформувала Алла Курчак, лікар-терапевт сімейної медицини (детальніше – у матеріалі Віти Шепелі «У Шацьку здавали кров не лише чоловіки, а й жінки» на 10 стор.).

Про реалізацію інвестиційних проектів щодо соціально-еко­номіч­ного розвитку району, які здійснюються з використанням фінан­сових ресурсів бюджету розвитку державного та обласного бюд­же­тів, в т.ч. проектів за програмою «Здійснення природоохоронних заходів на 2017 рік» та проектів з будівництва, реконструкції та ре­монту доріг доповідав Віталій Яльницький, заступник Шацького селищного голови.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання розподілу у 2017 році субвенції з державного бюджету міс­цевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-еко­номічного розвитку окремих територій» від 11 травня 2017 року, для Шацької селищної ради було виділено 2 млн. грн. з держбюджету (ще 460 грн. з бюджету самої селищної ради) на реалізацію проекту «Реконструкція парку ім. Шевченка в смт Шацьк Волинської обла­сті». Відразу після отримання коштів Шацька се­лищна рада 21 липня провела тендер на відбір підрядника виконання буді­вельних робіт. На жаль, усі три учасники торгів недбало підійшли до під­готовки тендерної документації і жодна пропозиція не була визнана тендерною комісією як така, що відповідає вимогам. Така ж ситуація спостерігалась і при проведенні 1 серпня другого тен­деру (2 учас­ники). Третій тендер був проведений вже у вересні. Пе­реможцем тендеру було визнано КБМП «Орбіта-Рожище». З боку одного з уча­с­ників торгів були надіслані скарги щодо процедури відбору пере­можця. Наразі ще не надіслана пропозиція переможцю про намір укласти з ним угоду.

Другий великий проект (відповідно до Постанови Кабміну «Дея­кі питання використання коштів, передбачених у державному бюд­жеті за програмою «Здійснення природоохоронних заходів на 2017 рік» від 4 липня 2017 року), над яким працює селищна рада, сто­сується виділення з державного бюджету 6 416,521 тис. грн. на «Розширення існуючої каналізаційної мережі смт Шацьк і відновлення вулиць з ґрунтовим покриттям, задіяних в каналізуванні (зміна №1)». 25 серпня цього року мали відбутись торги з визначення підрядника виконання робіт. На жаль, торги не відбулись. Причина – подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій. Дата проведення повторного тендеру – 2 жовтня 2017 року.

Як бачимо, ситуація складається так, що гроші можуть повернутися назад, якщо не будуть освоєні у 2017 році. Дуже прикро, бо коли знову будуть виділені кошти «зверху» на такі цілі, сказати важко.

На дрібніші проекти, де задіяні менші кошти, виготовляється проектно-кошторисна документація, як-то на капітальний ремонт до­ріг Шацьк-Мельники та Кропивники-Вілиця, облаштування тро­туару в Шацьку (ліва сторона вул. 50 років Перемоги, від ринку до кінця Шацька).

Анатолій Пінкевич, начальник Шацького районного сектору го­ло­вного управління МНС України у Волинській області, розказав про дотримання правил пожежної безпеки в установах освіти і охо­рони здоров’я та го­тов­ності місцевих пожежних охорон до осін­ньо-зимового періоду 2017-2018 років. Актуальність першої частини цього питання зросла після трагедії 17 вересня в Одесі, де в оздоровчому дитячому таборі внаслідок пожежі загинуло три дівчинки віком від 8 до 12 років. Зараз в районі тривають позапланові перевірки в освітніх закладах на дотримання протипожежних норм та правил, де рятувальники скла­дають приписи на усунення всіх недоліків та упущень.

Віктор ГРИЦЮК та відділ з питань організаційного забезпечення, внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату РДА