На сесії – про підвищену зарплату працівників селищної ради і нові проекти районної лікарні

4734

14 липня під головуванням Сер­гія Віннічука, Шацького сели­щ­ного голови, та з участю Василя Голядинця, голови Шацької РДА, відбулася чергова сесія Шацької селищної ради.

В депутатських запитах обранець громади Віра Ковальчук озву­чила нарікання виборців на проблемні дороги селища по вулицях Перемоги та Садова, а також дороги вздовж Шацького ринку, якою пішоходам неможливо пройти з причини неправильно припар­ко­ва­ного транспорту.  Віра Дмитрівна зробила зауваження членам земельної комісії, які, на її думку, приймають формальні рішення і не вирішують реально земельні конфлікти між громадянами. А також порадила розшифровувати статті і пункти закону, відповідно до яких селищна рада дає відповіді на заяви громадян.

До Володимира Дибеля, генерального директора ТМО Любомль­сь­кого і Шацького районів, який звітувався на сесії про стан вико­рис­тання коштів медичної та іншої субвенції, в депутатів виникло ба­гато питань. Зокрема, Іван Коваль запитав про обіцяне будів­ництво на території старої лікарні в Шацьку кардіологічного центру, під який депутати виділяли земельну ділянку. З його слів, стало відомо, що будівництво вже планують розпочати не в Шацьку, а в Любомлі. Володимир Дибель підтвердив ці слова, більше того, буду­ватимуть не кардіологічний центр, а центр реабілітації учасників АТО.

– Фахівці проаналізували ситуацію і дійшли висновку, що будів­ництво такого центру в Шацьку з нуля є, по-перше, науково необґ­рун­тованим, по-друге, на будівельні роботи і облаштування ліку­ва­льного закладу в нас не вистачить коштів. Крім того, на базі центру потрібно буде відкривати реанімаційне відділення, а це до­­­даткові фінансові витрати плюс 12,5 посад медичних пра­ців­ників. Ми вирішили писати інший проект, який реалізо­вува­ти­ме­ться в Любомлі, – рентабельний і такий, який буде реально впро­ва­дити в життя, – пояснив депутатам Володимир Дибель.

Депутати запитували про обіцяний генеральним директором ТМО ремонт фасаду приміщення старої лікарні, де зараз розміщений ЦНАП. І почули у відповідь, що кошти від оренди згаданих приміщень на даний час будуть використані для придбання дороговартісної оптики (80 тисяч гривень), необхідної для огляду суглобу при оперативному втручанні.

– Вважаю це більш нагальною потребою. Фасад ми відре­мон­туємо дещо пізніше, – відзначив гендиректор.

Щодо відсутності в Шацькій районній лікарні медиків багатьох спеціальностей, то Володимир Юрійович назвав головну причину не­бажання лікарів працювати в Шацьку – відсутність житла з су­час­ними умовами.

Тетяна Васенько, головний лікар комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги», у співдоповіді підтвердила слова генерального директора, наголосивши, що молоді фахівці приходять у Шацьку лікарню, проте з часом виїжджають, надаючи пе­ревагу місцям із комфортним житлом. Сергій Віннічук озвучив проблеми ФАПів об’єднаної громади, на які головному лікарю пот­рібно звернути особливу увагу: добудова веранди до приміщення ФАПу в селі Мельники, незавершена заміна вікон у пункті села По­ложево, фельдшер у селі Плоске, на роботу якого нарікають па­цієнти, тощо.

Далі на сесії депутати своїм рішенням дали згоду на проведення конкурсу щодо визначення опорної школи в Шацькій селищній раді, затвердили низку програм, заслухали звіт про виконання бюджету Шацької селищної ради за І півріччя 2017 року, проголосували за зміни до рішення «Про селищний бюджет на 2017 рік». Також обранці громади затвердили новий штатний розпис працівників селищної ради з врахуванням доплати за інтенсивність. Відтепер фонд заро­бітної плати селищного голови становитиме 5 753 грн., секретаря – 5 736 грн., заступника голови з питань діяльності виконавчих орга­нів – 5 508 грн., в.о. старост – 6 012 грн.

На декілька годин затягнувся розгляд земельних питань, у тому числі запитів Головного управління Держгеокадастру у Волинській області (погодили лише надання дозволу на розроблення доку­ментації із землеустрою на ділянку площею 0,3 га Володимиру Гич­ці).

Обранці громади проголосували за надання одноразової мате­ріа­льної допомоги на придбання дров учаснику АТО Роману Кли­мюку, такої ж допомоги хворій на лікування; на ремонт дахів будин­ків, постраждалих внаслідок бурі; і на ремонт житла дитині, позбав­леній батьківського піклування.

Передостаннє, 30-е питання порядку денного сесії «Про оплату праці селищного голови, заступника, секретаря та в.о. старост у 2017 році» викликало бурхливу дискусію між обранцями громади та керівництвом і бухгалтером селищної ради. Надія Дударчук, начальник – головний бухгалтер відділу фінансово-господарського забезпечення селищної ради, озвучила суми підвищених відповідно до норм закону заробітних плат, в яких передбачені щомісячна над­бавка за високі досягнення в роботі (селищному голові – 50% від посадового окладу, заступнику і секретарю – 45%, в.о. старост – 30%), щомісячне преміювання (селищному голові – 150% від по­садового окладу, заступнику і секретарю – 100%, в.о. старост – 50%), а також матеріальна допомога на оздоровлення при наданні щорічних відпусток і допомога на вирішення соціально-побутових питань в розмірі середньомісячної заробітної плати.

На думку депутатів, суми заробітних плат є досить великими, тому це питання потребує більш детального вивчення і обго­во­рення. Відповідно рішення про підвищення заробітних плат не було прийняте.

Мирослава ЦЮП’ЯХ

P.S. Володимир Дибель, генеральний директор ТМО Любом­льського і Шацького районів, прокоментував ті проблемні моменти, які були озвучені на сесії:

– Перша проблема – відсутність у Шацьку лікарів деяких фахів. Таке ж питання гостро постало декілька років тому в Лю­бом­льській районній лікарні. Самотужки ми не могли його вирішити, тому звер­нулися за допомогою до районної влади. Керівництво ра­йону нас зро­зуміло, підтримало і надало фінансову допомогу. На сьогодні ми маємо в Любомлі 16 квартир і гуртожиток для ме­диків – з найк­ра­щими умовами, централізованим опаленням і санвузлами. В Ша­цьку ми теж можемо дати в користування ме­диків 2 квартири і 10 кімнат в гуртожитку. Проте найперше потрібно вкласти кошти в реконструкцію і ремонт цих приміщень, які роз­міщені в дитячому відділенні старої лікарні. Самотужки ми цього не зробимо, а районна влада не бажає нам іти назустріч. Схожа ситуація і з квартирами в приміщенні Приватбанку, які можна було надавати медикам, – жод­них зрушень і повна тиша з вищих владних кабінетів, на адресу яких я писав листи.

Наголошую, з медичними кадрами проблем немає – бажаючих працювати в Шацьку багато. Проблема в тому, що цим фахівцям ми не можемо дати того, що для них є важливим, — житла з усіма умовами.

Щодо центру реабілітації учасників АТО, то його ми будемо ство­рювати в Любомлі за кошти Євросоюзу (на умовах співфінансу­вання) – якщо виграємо проект. В Любомлі для цього є міцне підґрунтя: приміщення, яке лише потрібно реконструювати, фахівці і можливість добитися ба­жаного результату. Якщо депутати Ша­цької селищної ради не наполягатимуть на поверненні земельної ділянки, яку надали нам під будівництво, то ми будемо планувати на ній будівництво но­вого корпусу Шацької районної лікарні.

На сесії в мене запитували про долю Шацької районної лікарні, про її статус і приналежність до того чи іншого госпітального округу. Відзначу, що моє завдання як керівника територіального медичного об’єднання – надання якісних медичних послуг, а завдання влади – зберегти для людей цей лікувальний заклад. Лікарня в Шацьку нова, сучасна, перспективна, з комфортними теплими палатами і найкращими умовами стаціонарного лікування. За 6 місяців цього року в стаціонарних відділеннях Шацької районної лікарні пролі­кувалося 22 іногородніх пацієнти, 212 звернулося в приймальне від­ділення. Якщо центр госпітального округу зроблять у Ковелі, а не в Любомлі, то питання існування Шацької районної лікарні і на­дання невідкладної медичної допомоги, особливо в літній період, коли кількість населення збільшується в рази, постануть гостро і призведуть до незворотніх наслідків. Поки що я самотужки стукаю в двері вищих владних кабінетів, добиваючись створення госпіта­льного округу на базі ТМО Любомльського і Шацького районів. На жаль, не відчуваю підтримки від районної влади і зацікавленості цим важливим для людей питанням.

З цієї причини я хотів би ініціювати проведення  громадських слухань на тему госпітального округу і почути думку представників влади і громадськості. Шкода, що це питання дуже заполітизоване, а керівництво області – представницька і виконавча влада – не мають єдиної позиції щодо його вирішення. А страждатимуть від цього прості люди.

Мирослава ЦЮП’ЯХ