18 липня під головуванням Сергія Карпука, голови Шацької районної ради, та за участю голови Шацької райдержадміністрації Василя Голядинця відбулася чергова сесія районної ради.
Спершу, зачитавши порядок денний, Сергій Карпук запропонував перенести питання про хід виконання комплексної програми розвитку галузі медицини в Любомльському і Шацькому районах через відсутність доповідача – Генерального директора ТМО Любомльського і Шацького районів Володимира Дибеля з поважних причин та недостатність наданої інформації з цього питання.
Традиційно перед початком розгляду питань порядку денного депутати озвучували свої депутатські запити та звернення. Але відведених півгодини депутатам не вистачило на те, аби заслухати запити та обговорити їх. Депутат Андрій Лисий озвучив два запити: перший – до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області щодо законності виділення трьох земельних ділянок по вул. Лесі Українки, що в смт Шацьк, бо на їхньому місці мала б бути пожежна водойма, а ширина дороги мала б становити 6 метрів, а не 5,74 метра, як тепер. Така ширина вулиці унеможливлює під’їзд пожежного автомобіля та іншого службового транспорту (грейдера), а також на цій дорозі неможливо розминутися двом автомобілям. Другий запит адресувався Шацькій селищній раді щодо ненадання вчасно відповіді на депутатські запити та звернення.
Запит Ольги Сахарук стосувався заміни лічильників з обмеженням потужностей в с. Мельники та був адресований до ПрАТ «Волиньобленерго»: «Ця проблема вже не нова в нашому районі. Декілька років тому енергетики розпочали заміну лічильників з обмеженням потужності до 3 кВт в селі Світязь, згодом – в смт Шацьк, а тепер – уже в с. Мельники. Якщо людина хоче більшу потужність – має доплатити відповідно до тарифів. Більшість людей таких коштів не має. У запиті прошу повідомити, на підставі чого «Волиньобленерго» проводять заміну лічильників, бо законодавство такого не передбачає», – зазначила Ольга Петрівна.
Ніна Хомич у зверненні обурювалася ситуацією, яка сталася приблизно два тижні тому, коли у Світязі втопився хлопець: «Коли його витягли з води, приїхала швидка, але врятувати життя хлопцю медики не змогли. Потім прибула поліція, подивилися, зафіксували нещасний випадок та … теж поїхала. А тіло так і залишилось лежати на пляжі, де ходили відпочивальники, діти, аж до другої години ночі, поки не приїхали батьки. Потрібно визначити, хто і що повинен робити в таких ситуаціях, аби подібне дикунство не повторилося».
Знову ж таки свій запит Олександр Наумич адресував Головному управлінню Держгеокадастру у Волинській області, Шацькій селищній раді, екологічній інспекції про законність виділення земельних ділянок по вулиці Очеретній площею від 0,25 га до 0,40 га для ОСГ, на яких на даний час є лісові насадження, та щодо законності виділення 15 земельних ділянок в урочищі Дуга для ведення сільського господарства та садівництва, які знаходяться на площі між початком житлового масиву та зоною користування ШНПП, що прилягає до озера Світязь. Як сказав Олександр Наумич, на одну особу виділено дві земельні ділянки площею по 2 га кожна для ведення ОСГ, є ділянки по 0,12 га для садівництва. Як зазначив Сергій Сидорук, в недалекому минулому на ці земельні ділянки дуже розраховувала Шацька селищна рада: там мали будувати аквапарк, були вже попередні домовленості з інвестором. В цьому випадку можна застосувати наказ Держгеокадастру щоло взаємодії установи при передачі земель у власність із органами місцевого самоврядування. Окрім того, в Шацьку селищну раду від Держгеокадастру взагалі не надходило ніяких запитів на погодження трьох земельних ділянок. В свою чергу Людмила Єрофєєва, депутат Шацької селищної ради, повідомила, що депутатами селищної ради не було погоджено виділення тих земель, стосовно яких робив запит Олександр Наумич. Депутати підтримали запити та вирішили скерувати їх також до прокуратури.
Три депутатські запити до різних інстанцій та установ озвучив Сергій Сидорук. Перший – скерований до райдержадміністрації та стосувався організації маршрутних перевезень (в с. Мельники протягом останніх двох літніх місяців не їздять маршрутки); другий – адресований Волинському обласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету, завідувачу сектору національної комісії по здійсненню державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Волинської області та стосувався підключення житлових будинків на новому масиві в с. Мельники до ліній електромереж (люди ще у квітні зібрали документи на дозвіл про підключення та подали до «Волиньобленерго», а відповіді так і не отримали); у третьому йшлося про публічність, гласність та прозорість діяльності органів місцевого самоврядування (це, зокрема, стосується оприлюднення обговорень, рішень сільських рад на сайтах відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»). Відповідь на останній запит дала Ольга Сахарук: сільським радам можна оприлюднювати свої рішення на дошці оголошень в сільських радах, адже законом не визначено спосіб їх оприлюднення, а розробка інтернет-сторінки для сільської ради, яка не має коштів на заробітну плату, річ дороговартісна.
Наступним питанням порядку денного був звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2017 року та внесення змін до нього. Як повідомив Олександр Бебко, дохідна частина районного бюджету була збільшена на 1 млн. 427 тис. грн., в тому числі за рахунок переданих цільових субвенцій з інших бюджетів на суму 40 тис. грн. та збільшення податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати на суму 1 млн. 387 тис. грн. Районному бюджету передано 30 тис. грн. із селищного бюджету на проведення заходів з фізичної культури і спорту, із Світязького бюджету 10 тис. грн. на ремонт ФАПу в с. Підманове. Перевиконання дохідної частини бюджету спрямовуються: 12 тис. грн. на підключення в поліклініці Шацької лікарні двох комп’ютерів до мережі Інтернет, 20 тис. грн. на підтримку громадських організацій; трохи більше 500 тис. грн. спрямовано на виплату заробітної плати з нарахуваннями установам району, 784 тис. грн. передано субвенції сільським бюджетам, які розподілені на утримання місцевих пожежних охорон, утримання органів місцевого самоврядування, дитячих садків. В цю суму також включено субвенцію в сумі 380 тис. грн. Пульмівській сільській раді на виготовлення проектно-кошторисної документації на каналізування села Пульмо, сільгоспвитрати при відводі земельної ділянки під очисні споруди, на план детального планування полігону ТПВ.
Затвердили депутати звіт головного лікаря КЗ «ЦПМСД Любомльського і Шацького районів» про використання коштів міжбюджетного трансферту Любомльському районному бюджету на утримання установ охорони здоров’я Шацького району за І півріччя 2017 року, про що звітувала керівник установи Тетяна Васенько. Так, на 2017 рік на утримання ФАПів району було виділено 4 млн. 218 тис. грн., з яких використано 2 млн. 190 тис. грн. (ці кошти були спрямовані на виплату заробітної плати медичним працівникам та адміністрації закладу, придбання медикаментів, матеріалів та обладнання). Олександр Наумич попросив Тетяну Васенько звернути увагу на забезпеченість установ засобами гігієни (мило, рукавички, рушники). Також Василь Голядинець попросив подати інформацію, в яких ФАПах району потрібно замінити вікна та двері на нові.
Звітували на сесії голови постійних комісій районної ради: Роман Вензловський (комісія з питань охорони здоров’я, культури, освіти, соціального захисту населення, туризму, фізичної культури та спорту), та Ніна Хомич (комісія з питань сільського господарства, продовольства та земельних ресурсів); редактор газети «Шацький край» Віктор Грицюк (про виконання своїх функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність, збереження та ефективність використання майна).
Про стан організації пасажирських перевезень в районі звітував Віктор Плейтух, перший заступник голови Шацької РДА. Як він пояснив, ситуація з пасажирськими перевезеннями залишається складною. Коли з міжміськими маршрутами протягом року проблем немає, то з внутрішньорайонними проблеми виникають постійно. Так, неохопленими пасажирським перевезенням залишаються населені пункти Прип’ятського та Самійличівського старостинських округів. Аби вирішити проблему, доводиться залучати перевізників з інших районів, бо місцеві не надто охоче йдуть на контакт та не погоджуються на те, що пропонує районна влада. Допомогти закрити внутрішньорайонні маршрути обіцяє обласна влада. Але найкращим виходом врегулювання ситуації могло б стати придбання в майбутньому об’єднаною територіальною громадою свого транспорту та передача його на баланс комунальному господарству. В такому разі можна було б розробляти свої маршрути та не залежати ні від області, ні від перевізників, які ставлять свої умови. Тому це питання поки залишили на контролі постійної комісії районної ради з питань промисловості, будівництва та транспорту.
Підтримали депутати звернення Ковельської районної ради до Кабінету Міністрів України, голів депутатських фракцій і груп Верховної Ради та народних депутатів від виборчих округів Волині щодо перерозподілу рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, зокрема деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування (на даний час рентна плата розподіляється у державний та обласний бюджети, а місцеві бюджети, на території яких заготовлюється деревина, отримують мізер). Ухвалили районні обранці звернення до Верховної Ради, Президента України та Кабінету Міністрів щодо необхідності продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні (таке рішення – не на часі, оскільки для відкриття ринку землі потрібно добре врегулювати законодавчу базу).
Віта ШЕПЕЛЯ