Головна Наради, сесії Спільно можна вирішити будь-яку проблему

Спільно можна вирішити будь-яку проблему

2937

Уже стали традиційними виїзні прийоми громадян, які проводить керівництво Шацької районної ради. Вони дають змогу не тільки наблизитись до людей, почути думку кожного, а й краще ознайомитись з наболілими проблеми сільської громади. Черговий виїзний прийом здійснив 26 жовтня голова районної ради Сергій Карпук на території Піщанської сільської ради.

В ході спілкування до керівника законодавчого органу влади району зверталися мешканці громади з різними питаннями, що стосувалися життєдіяльності їхніх сіл, проблем та негараздів.

Значну увагу Сергій Вікторович приділив питанням функціонування сільських закладів культури, ФАПів, шкіл, які постійно знаходяться у полі зору сільського голови Олександра Бакуна та депутатів сільської ради.
Відвідуючи шкільний заклад с. Острів’я, голова районної ради оцінив спільну роботу сільської ради та громади щодо забезпечення належного стану закладу, де на сьогодні вихованці мають все необхідне, в тому числі і облаштований внутрішній санвузол (туалет). Хоча певні недоліки з цього приводу і були відмічені.

А от приміщення сільського Будинку культури цього ж села потребує неабиякого ремонту. Поруч із стареньким приміщенням у центрі села – будівельні блоки. Вони заготовлені для ремонту споруди. Як розповіли острів’яни, у селі зрізали тополі і деревину обміняли на будматеріали. Голова районної ради пообіцяв усіляко сприяти у вирішенні цього питання.
Велике занепокоєння в острів’ян викликало питання незадовільного стану доріг, через що перевізники не хочуть брати маршрути до їхніх сіл. Раніше працювала стара система, коли угоди з перевізниками укладалися в області, даючи «в нагрузку» до рентабельних маршрутів до районних центрів рейси до віддалених сіл районів. Тепер забезпечення внутрішніх маршрутів покладено на районні державні адміністрації, і місцеві перевізники навіть не хочуть за це братися.

Були висловлені нарікання і на роботу шацьких енергетиків щодо відключень електроенергії в с. Острів’я. Раніше це траплялося тільки під час грози. Люди могли сидіти добу без електрики. Влітку її відключали щодня на кілька годин. Казали, що «перевантаження», бо село Світязь багато споживає. Але ж це не клопіт жителів села: всі справно платять. Крім того, постійне вмикання-вимикання світла ще небезпечніше, бо часто горить побутова техніка. Хто спроможний, поставили стабілізатор, але ж не всім це по кишені. В дальньому кутку села є два трансформатори. До одного підключено два будинки, до іншого – решта. Звернувшись до головного інженера з запитанням – чому так, наткнулись на нерозуміння.

А люди сидять і терплять.
Мешканцями сіл громади також порушувалися питання роботи управління Пенсійного фонду України у Шацькому районі, зокрема, порядку нарахування та отримання доплат до пенсій.
В ході проведення прийому головою районної ради були проаналізовані всі питання, порушені громадянами. Частина із них була вирішена в ході прийому. Питання, які потребують додаткового вивчення, взято на контроль Сергієм Карпуком.

Ліана МИСЮРИНА