7 травня під головуванням Миколи Боярчука, в.о. Шацького селищного голови, з участю Ігоря Корольчука, голови Шацької РДА, та Сергія Віннічука, голови Шацької районної ради, відбулося чергове засідання сесії селищної ради. Передусім депутати та присутні заслухали звіт про роботу Шацького КП «Будинкоуправління» від начальника підприємства Івана Коваля. Зі слів Івана Федоровича, в повному обсязі виконуються роботи по благоустрою: працівники КП обрізали дерева, прибрали селище до Великодня, вивезли сміття, ліквідували стихійні сміттєзвалища, перекрили сцену в сквері. Нині вже працюють сезонні працівники, які прибирають дороги та впорядковують клумби. В планах підприємства – облагородження селищного скверу, встановлення лавочок, впорядкування дитячого майданчика (біля храму Різдва Богородиці).
За останні роки автопарк підприємства поповнився декількома одиницями транспорту. Снігоприбиральний не довелося застосовувати нинішньої зими, бо снігу майже не було. Натомість стабільно працювали сміттєвоз та асенізатор. Утім, працювали зі збитками через різке підвищення цін на пальне і надто довгу процедуру затвердження нових тарифів. Ще однією збитковою ділянкою Іван Федорович назвав діяльність каналізаційних очисних споруд.
– Єдиний механізм КОСу працює завдяки численним моторам, насосам, повітродувкам – все це впирається в значні затрати електроенергії (сплачуємо 7 тис. грн. у місяць). До постійних видатків додаються кошти на зарплату 5-м працівникам, на ремонт механізмів, що виходять з ладу, і придбання нових (для прикладу, повітродувка донедавна вартувала 10 тис. грн., а після подорожчання стала понад 38 тис. грн.). До того ж ціна на електроенергію знову росте. Наші очисні споруди розраховані на 400 м3 нечистот на добу, натомість маємо лише 50 м3. За минулий рік збитки по каналізації склали 116 тис. грн.
Нашому підприємству важливо рік-два протриматися на плаву, поки стабільно не запрацює нова каналізаційна мережа селища. Тому я як керівник розраховую на розуміння ситуації депутатами і тимчасову матеріальну підтримку підприємства. Інакше комунальну структуру можна вважати приреченою, – підсумував керівник КП «Будинкоуправління».
Коли дійшла черга до розгляду питання про надання дозволу на розміщення тимчасових споруд на орендованій земельній ділянці (смт Шацьк, біля ресторану «Голубі озера»), між депутатами, головою районного споживчого товариства Петром Склезем, підприємцем Софією Пух розгорілася гостра дискусія, причиною якої є конфлікт піврічної давності (про нього неодноразово писала наша газета). Словесна перепалка сторін, які конфліктують, звісно, до компромісу не призвела, як і не дала відповіді на запитання про причину відключення головою райСТ світла в торговому контейнері шацького підприємця, про «законність» плати пані Софією коштів споживчому товариству за оренду… власного ж павільйону, про ймовірність передачі Петром Склезем земельних ділянок в суборенду за згоди селищної ради тощо. Депутати не проголосували за надання дозволу на розміщення тимчасових споруд на орендованій земельній ділянці, натомість вирішили дочекатися рішення суду в справі про розірвання договору довгострокової оренди між селищною радою і райСТ, оскільки згадані земельні ділянки не використовуються за призначенням.
Не було згоди між депутатами під час розгляду питання про затвердження генерального плану с. Гаївка. Зі слів депутата Сергія Чумака, генплан є недосконалим і потребує доопрацювання, оскільки в ньому не враховані всі зауваження обранців громади. Відповідно документом не визначено кожну земельну ділянку, не вказано її конфігурацію та площу, що в майбутньому може створити проблеми при виділенні землі жителям с. Гаївка. Попри це, гаївчани довго чекали на цей генеральний план і готові до тривалих процедур, що передуватимуть реальному виділенню ділянок. Врешті-решт обранці громади таки затвердили генеральний план позитивним голосуванням.
Далі депутати розглянули звернення Волинського обласного відділення Українського фонду культури про створення в смт Шацьк краєзнавчого музею, оскільки Шацький район єдиний в області, що не має такого закладу. Зі слів депутата Валентини Ханзерук, керівництво фонду культури бачить такий музей у приміщенні старої початкової школи (біля Будинку дитячої і юнацької творчості) і просить повернути його на баланс селищної ради і передати їм в оренду. Реконструкція, ремонт і облаштування музею здійснюватиметься за кошти спонсорів. Проблема в тому, що приміщення вже списане і на сьогодні мало бути знесене. Вціліло, можна сказати, дивом. Більше того, виявилося, що ця напівжива споруда, за історичною довідкою Київського науково-дослідного інституту, представляє для краю архітектурну цінність.
Як відзначив Ігор Корольчук, у курортній місцевості обов’язково має функціонувати такий музей – своєрідна візитівка краю, його історія. Це цікаво як для туристів, так і для місцевих, особливо для підростаючого покоління. Ігор Адамович порадив створити спеціальну комісію, аби вивчити питання, зокрема механізм повернення приміщення на баланс селищної ради, а також пообіцяв особисто сприяти його успішному вирішенню.
Обранці громади розглянули пропозицію Анатолія Оксентюка, начальника Шацького РВ УМВС, про введення штрафів щодо любителів паркувати транспорт у не відведених для цього місцях.
– Весь світ на цьому заробляє гроші. А чим наш район гірший? Починається курортний сезон, до нас заїде чимало транспорту. Зможемо з допомогою фото та відео фіксувати порушення і залишати на машині повідомлення про штраф, – відзначив Анатолій Дорофійович.
Депутати на сесії розглянули низку земельних питань, виділили одноразову грошову допомогу Шацькій районній організації інвалідів, жителям селищної ради – на лікування та відновлення будинку після пожежі, учасникам АТО – на придбання дров.
Мирослава ЦЮП’ЯХ.