19 жовтня під головуванням Серія Карпука, голови Шацької районної ради, та з участю Сергія Кужеля, заступника голови Шацької райдержадміністрації, відбулася одинадцята чергова сесія районної ради.
Перед початком кількагодинного засідання голова районної виборчої комісії Ніна Сиротюк поінформувала обранців громади про дострокове припинення повноважень Володимира Оксентюка та визнання повноважень Тетяни Чернякової (на фото). Нового депутата привітали і вручили посвідчення.
Далі обранці озвучили депутатські запити. Наталія Новікова адресувала своє звернення Шацькій селищній раді та Любомльському «Автодору». До депутата звернулися жителі вулиці Вишнева з проханням встановити повалений дорожній знак «Уступи дорогу». Ніна Хомич розповіла про проблему жителів села Піща. У населеному пункті близько місяця не працює аптека, оскільки помер аптекар. До Любомльського «Автодору» адресував свій запит і депутат Анатолій Бубела. З його слів, дорога до села Прип’ять, якою шкільний автобус довозить дітей до навчального закладу, знаходиться в жахливому та катастрофічному стані.
– Це болюче для сільської ради питання я порушував декілька разів у районній державній адміністрації. Остання наша розмова відбулася при Володимирові Федчишину, начальнику Шацької дорожньої дільниці Любомльського «Автодору». Посадовець пообіцяв за день-два прогрейдерувати дорогу. Проте пройшло декілька тижнів, і нічого зроблено не було. Я вимушений був діяти по-іншому, бо страждали в цій ситуації, передусім, діти, – повідомив Анатолій Бубела.
На прохання депутата районна рада виділила кошти на солярку, після чого водій шкільного автобуса з допомогою власного трактора і грейдера, який є на території сільради, сам прогрейдерував проблемну ділянку дороги.
Підтвердила слова Анатолія Адамовича інший депутат від Прип’яті – Ольга Дударчук:
– Ця дорога – як драбина. Шкільний автобус їде нею зі швидкістю 20 км. Дітям, яких добряче протрясе від дому до школи, нерідко стає погано. Для чого нам потрібна дорожня служба, коли водій автобуса сам грейдерує дорогу?
Депутат Ольга Сахарук у зв’язку з актуальністю питання не лише в Прип’ятській сільській раді, а й на всій території району, запропонувала на наступній сесії районної ради заслухати питання стану утримання доріг місцевого значення від керівництва дорожньої служби.
Про виконання районного бюджету за 9 місяців 2016 року та внесення змін до рішення районної ради «Про районний бюджет на 2016 рік» інформував присутніх Олександр Бебко, начальник управління фінансів Шацької РДА. Як відзначив Олександр Зіновійович, за 9 місяців до районного бюджету надійшло понад 78 мільйонів гривень, видатки ж становили понад 74 мільйони гривень. Одним із основних видів доходів загального фонду районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб, за 9 місяців це 7 мільйонів 36,4 тисячі гривень. У районі в повному обсязі проплачено заробітну плату з нарахуванням.
Оскільки дохідна частина загального фонду районного бюджету збільшена на 2 296 526 гривень, в тому числі за рахунок іншої субвенції, отриманої з обласного бюджету, та від перевиконання доходів, зміни до районного бюджету дали можливість спрямувати ці кошти: на ремонт пральної машини дитсадка села Мельники (1 000 гривень), на утеплення Світязького дитсадка (80 000 гривень), на оплату ремонтних робіт опалювальної системи ЗОШ І-ІІІ ст. села Світязь (4 000 гривень), на облаштування в Шацьку гуртожитку для медичних працівників (15 000 гривень), на придбання медичного обладнання (74 000 гривень), на придбання препарату туберкуліну для проведення туберкульозної діагностики (52 500 гривень), на проведення заходів з фізичної культури і спорту (20 000 гривень), на проект будівництва дороги Острів’я-Пульмо (40 000 гривень), на співфінансування ремонту дороги Шацьк-«Лісова пісня» (118 200 гривень), на облаштування ігрового дитячого майданчика в селі Пульмо (6 045 гривень), відділу освіти і молоді (118 003 гривень – на закупівлю підручників, на харчування дітей учасників АТО, на заробітну плату та утримання БДЮТ), на співфінансування Шацькій селищній раді по утепленню дитсадка (120 000 гривень), Шацькій РДА (108 000 гривень), на реалізацію районної програми «Призовник» (30 000 гривень), Світязькій сільській раді (53 000 гривень – на співфінансування робіт з утеплення дитсадка і на допомогу учаснику АТО), відділу культури (40 000 гривень – на поповнення бібліотечного фонду та придбання матеріалів на ремонт сараю) тощо.
Генеральний директор ТМО Любомльського і Шацького районів Володимир Дибель звітував про використання міжбюджетного трансферту любомльському бюджету на утримання установ охорони здоров’я Шацького району за 9 місяців цього року. Також дав відповіді на запитання депутатів про те, чому медогляд у Шацькій лікарні неможливо пройти за один день та коли в лікувальному закладі з’являться офтальмолог і лор.
– Питання відсутності лікарів сьогодні є болючим. Медики не хочуть їхати в Шацьк через те, що їм немає де жити. Наразі ми вирішуємо проблему – починаємо реконструкцію старого дитячого відділення під гуртожиток, а інших приміщень колишньої лікарні – під квартири для медиків. У нас є домовленості з майбутніми медиками: хірургом, окулістом і лором, які зараз проходять інтернатуру. Сподіваємося, що цих молодих фахівців, які прийдуть до нас на роботу, ми повністю забезпечимо житлом, – відзначив Володимир Дибель.
Гальмує проходження медогляду і застаріле обладнання лабораторії. Зі слів генерального директора, є надія, що у 2017 році лікарня отримає нове і сучасне.
Про використання міжбюджетного трансферту звітувала і головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів» Тетяна Васенько. Сума медичної субвенції становила 3 249 000 гривень, з них 294 000 гривень використано на утримання адміністративного підрозділу, 2 954 000 гривень – на утримання амбулаторій та ФАПів Шацького району. На заробітну плату використано 1 547 591 гривень, на предмети, матеріали та обладнання – 69 000 гривень, на медикаменти і перев’язувальні матеріали – 60 000 гривень. Також 40 000 гривень виділила Шацька селищна рада на ремонт ФАПу в селі Мельники. 50 579 гривень – допомога від благодійного фонду «Патріоти Волині», 15 000 гривень – кошти з району на завершення ремонту ФАПу в селі Вільшанка, 12 500 гривень – на завершення робіт з утеплення фасаду ФАПу в селі Пулемець. Із залишків медичної субвенції з 2015 року проплачено 50 000 гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації з реконструкції Піщанської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. В цьому лікувальному закладі планується робити ремонт за кошти Світового банку із співфінансуванням з району. Цим же проектом передбачено придбання для амбулаторії автомобіля швидкої допомоги за кошти з районного бюджету.
Голова тимчасової контрольної комісії районної ради Наталія Новікова поінформувала депутатів про роботу комісії з питань сплати і збору ПДФО на території району та збільшення бази оподаткування і надходжень до районного бюджету. Зі слів Наталії Федорівни, комісія районної ради (створена 13 липня 2016 року), в склад якої ввійшли депутати, керівництво управління фінансів, податкового органу, районного центру зайнятості, представники Шацького відділення національної поліції та інші, з липня по серпень здійснила 21 рейд, обстежуючи суб’єкти господарювання. Робота велася і з фізичними, і з юридичними особами на території Шацької селищної, Світязької і Пульмівської сільських рад. Всього було обстежено 139 суб’єктів господарювання, виявлено такі порушення: нелегалізовані трудові відносини, продаж алкогольних напоїв без ліцензії та касового апарату, відсутність свідоцтва про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, відсутність дозволів на розміщення об’єктів торгівлі. За результатами протоколів комісії було направлено у контролюючі органи (управління захисту економіки, управління фіскальної служби, національної поліції) повідомлення для вжиття заходів впливу на суб’єктів господарювання, які проігнорували рекомендації комісії.
Депутат наголосила, що найбільш злісним порушником виявився власник торгових точок із м. Луцька, який уже декілька років підряд у літній період здійснює торгівлю пивом на прибережних смугах озер без жодних дозвільних документів. До підприємця було здійснено декілька рейдів, під час останнього, в урочищі Ляпове, в нього вилучено підакцизні товари.
Кінцевим результатом роботи комісії стала реєстрація діяльності 10 суб’єктів господарювання. Додатково до бюджету надійде 5,5 тисяч гривень єдиного податку та 9,6 тисяч гривень єдиного соціального внеску.
– Я дякую за відповідальну роботу всім членам тимчасової комісії. Тепер із нас беруть приклад – Іваничівська районна рада взяла в нас матеріали і вже в себе організовує таку ж комісію. Рекомендую перейняти досвід роботи з підприємцями і головам сільських рад району – таким чином вони зможуть наповнювати сільські бюджети, – відзначив Сергій Карпук.
Депутат Ольга Сахарук запропонувала продовжити роботу тимчасової комісії, зосередившись на іншому напрямку – діяльності нелегальних пилорам, столярних цехів та почати працювати з людьми, які приймають відпочивальників.
Щодо останнього, то голова районної ради анонсував створення єдиного реєстру підприємців, які здають своє житло в найм відпочивальникам. Це дасть змогу дещо впорядкувати туристичний бізнес і запобігти проявам шахрайства. Оскільки, зі слів Сергія Вікторовича, навіть цього літа у цій сфері орудували шахраї. Людина, заплативши за відпочинок авансом 3 тисячі гривень, приїжджала у район і не знаходила вказаної в оголошенні адреси. Тепер же на сайтах з оголошеннями про відпочинок буде розміщене посилання на сайт офіційної влади району, де туристи зможуть проглядати список надійних здавачів житла.
Про стан організації пасажирських перевезень інформував Сергій Кужель, заступник голови Шацької районної державної адміністрації. На сьогодні райдержадміністрація розробила графік руху приміського транспорту і надіслала його для затвердження в департамент інфраструктури і туризму Волинської ОДА. На жаль, два конкурси, проведення яких планувалося на 8 липня і 30 вересня, і котрі мали б визначити перевізника, не відбулися. Причиною ненадання пропозицій, зі слів Сергія Олександровича, є дії сумнозвісного перевізника Приймука, який намагається монополізувати в районі сферу приміських перевезень.
Попри це, сьогодні в район прийшов перевізник з міста Луцьк, дві маршрутки якого повністю охоплюють Шацький район. Райдержадміністрація уклала з ним тимчасову угоду, створила графік руху, зараз вивчає думку людей. Наступним етапом має стати затвердження маршруту і оголошення конкурсу.
На думку депутата Ольги Сахарук, роботу райдержадміністрації щодо пасажирських перевезень можна вважати незадовільною, зважаючи на постійне незадоволення людей, відсутність графіка руху транспорту, затягування часу в проведенні конкурсу і підписанні угоди з перевізником. Ольга Петрівна запропонувала внести в проект рішення пункт про те, щоб до 15 грудня цього року визначити, нарешті, постійно діючих автомобільних перевізників на приміських маршрутах та укласти з ними постійні угоди.
Сергій Кужель не погодився з такою оцінкою роботи, оскільки люди проявляли пасивність в обговоренні графіків руху, а самі перевізники навідріз відмовлялися йти в Шацький район, де для них немає заробітків.
Василь Матвійчук, військовий комісар Шацького районного військового комісаріату, запропонував внести зміни до рішення районної ради «Про затвердження порядку надання одноразової грошової матеріальної допомоги особам, які зараховані на військову службу за контрактом». Зміни потрібні для того, щоб спростити процедуру отримання коштів. Депутати проголосували за те, щоб допомогу контрактникам видавали після пред’явлення копії контракту, а не наказу, як це було до сих пір, а також за розширення кола родичів, які можуть отримати цю допомогу.
Депутати затвердили нові тарифи на платні послуги для бібліотек району, заслухали звіт про виконання районної програми оновлення містобудівної документації, затвердили умови проведення конкурсу щодо визначення опорних шкіл серед загальноосвітніх навчальних закладів району, прийняли звернення до Кабінету міністрів та міністерства освіти та молоді щодо дозволу здійснювати індивідуальне навчання учнів у приміщеннях шкіл, а також привітали з обранням на посаду заступника начальника Шацького бюро правової допомоги Мирославу Карпук.
Мирослава ЦЮП’ЯХ.