Головна Свято 90-а сторінка життя Михайла Гірича

90-а сторінка життя Михайла Гірича

3187

90-й рік народження 6 вересня зустрів на своєму життєвому порозі ветеран війни, шанована в Шацьку людина Гірич Михайло Гнатович. Щирий та життєрадісний, з хорошим почуттям гумору, Михайло Гнатович, зустрічаючи гостей у день ювілею, примовляв: «Які там 90 років! Я тільки сьогодні народився!»

А привітати ветерана з життєвим ювілеєм у Шацьку селищну раду прийшло чимало людей. Найперше, міцного здоров’я Михайлові Гнатовичу бажали голова Шацької первинної ветеранської організації Ярошук Єва Іванівна, голова районної ради ветеранів війни Шацького району Дударчук Адам Харитонович, почесний голова районної ради ветеранів Чесноков Костянтин Петрович, а також Семенюк Василь Маркович, Верешко Ніна Григорівна, Іван Терета, голова районної громадської організації захисту дітей війни. Щирі слова вітань адресував ювіляру голова селищної ради Сергій Віннічук, разом із квітами вручивши подарунок.

Справжнє свято влаштували для ветерана викладачі та вихованці Шацького будинку дитячої та юнацької творчості. В урочистій атмосфері найщиріші зичення козацького здоров’я, благополуччя та усіляких гараздів звучали від Ніни Корець, яка вітала ювіляра від імені усіх викладачів та вихованців БДЮТ, відзначивши, що він не пропустив жодного заходу для ветеранів, які організовували у стінах позашкільного закладу. А на згадку про свято подарували почесному ювіляру картину із петриківським розписом, яку власноруч намалювали вихованці гуртків.

Одна за одною в розповідях Світлани Шумук, викладача гуртка БЮДТ, зринали сторінки нелегкого життя Михайла Гнатовича: босе дитинство, війна, німецька окупація, участь у бойових діях проти німецько-фашистської навали, довга служба в армії, а потім – відбудова рідного селища та тяжка праця на благо рідного краю та своєї сім’ї.

Попри все, Михайло Гірич й досі зберіг веселу вдачу, почуття гумору та жвавість. Навіть у поважному віці у компанії ветеранів та найближчих людей може затягнути веселу пісню не лише українською, а й польською та російською мовами, до кожної теми розмови – видати жартівливу приказку. А на екрані під час вітань змінювали один одного фото-слайди із життя ветерана: фронтові знімки, післявоєнних років, із різноманітних районних заходів. Пісенні вітання ювіляру адресували вихованки БДЮТ Світлана Чернякова (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь), та Вікторія Мокіна (ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк). А наприкінці для ветерана та гостей було організоване чаювання із солодким пирогом, щоб подальші доля ювіляра була щедрою на добро, достаток та благополуччя.

Віта ШЕПЕЛЯ.